איך לדעת אם רצועות ההתנגדות שלך נשברות או נשחקות

עבור אנשים שרק מתחילים להשתמש ברצועות התנגדות, אחד הדברים שקשה להתרגל אליהם הוא עד כמה אתה יכול למשוך את הרצועות. זה טבעי לחשוב שכשאתה מותח משהו שהוא הולך להיחלש ואז להישבר. עם זאת, רצועות התנגדות אינן קלות לשבור כפי שאנשים מסוימים עשויים לחשוב.

בדרך כלל ניתן למתוח את רצועות ההתנגדות ל-300% מגודלן ה”מנוחה” לפני שיש סיכון כלשהו לנזק לרצועה. אז אם יש לך רצועת התנגדות שאורכה בערך 6 רגל אתה יכול למתוח אותה עד שתהיה 18 רגל לפני שאתה צריך להתחיל לדאוג לגבי הרצועה. אלא אם כן אתה איזה חייזר עם ידיים ורגליים ארוכות להפליא, החלק הממשי של הגומי והאלסטי של הרצועה שנשבר בשימוש רגיל הוא לא משהו שצריך לדאוג לגביו.

עם זאת, רצועות עלולות להיקרע או להיחלש אם הן מאוחסנות או בשימוש לא נכון. אין לאחסן רצועות התנגדות במקומות שבהם הטמפרטורה הופכת קיצונית, כמו בתא המטען של מכונית, לפרקי זמן ארוכים. אתה גם צריך להיות זהיר לגבי האופן שבו אתה משתמש בלהקות שלך. כאשר מחברים אותם לדלת או מלפפים אותם סביב חפץ, עליך לוודא שהרצועה לא נצבטה. זה צריך לעבור בקלות דרך עוגן הדלת או סביב מוט. אין לתקע חלק מרצועת ההתנגדות לדלת ולאחר מכן לסגור את הדלת על הרצועה!

כאשר פס התנגדות נכשל, זה לרוב בנקודה שבה הרצועה והידיות מחוברות. עבור רצועות קליפס, מערכת הוו עלולה להתכופף אם לא משתמשים בה כראוי, ואם תפעיל כוח בזווית הנכונה, זה עלול לגרום לכשל של הקרס. ידיות רבות מחוברות למערכת הוו על ידי בד. בד זה יתבלה באופן טבעי עם הזמן, אך אמור להחזיק שנים אם מאוחסן כראוי.

לפני השימוש ברצועות ההתנגדות שלך, הקדישו מספר שניות לבדיקת כל סימני בלאי. עבור הידיות ורצועות הקרסול, חפש מתכת כפופה או בד שמתפרק. עבור הגומיות או הגומיות האמיתיות חפשו קרעים וסימני “הצטלקות” כאשר הרצועה הופכת ללבן במקום שבו היא נצבטה או נמתחה יתר על המידה בנקודה מסוימת. אם הרצועה מראה סימני בלאי, עליך להחליף אותה. יצרנים רבים מציעים אחריות לכל החיים על הלהקות שלהם אז זה רק עניין של לשלוח את הישנה ולקבל תחליף.

עם טיפול ואחסון נאותים, רצועות ההתנגדות שלך צריכות להחזיק מעמד מספר שנים. בדוק תמיד את הרצועות שלך לפני השימוש בהן, זה לוקח רק כמה שניות. כשתסיימו עם האימון וודאו שהרצועות שלכם מאוחסנות כראוי בלולאה ונסו לשמור אותן מחוץ לתא המטען של המכונית שלכם לפרקי זמן ארוכים. הקפד גם להשתמש נכון בעוגני הדלת ואל תציב משהו כבד ומחודד (כמו קצה שולחן) על הרצועות שלך.

רצועות אימון הן דרך מצוינת לרדת במשקל ולהישאר בכושר. למרות שהם זולים יותר ממכשירי כושר אחרים, יש להקפיד עליהם כדי שיחזיקו מעמד זמן רב ככל האפשר. שימוש ואחסון נכון של הרצועות שלך יכולים לשמור אותן במצב טוב במשך שנים.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.