איך לשמור על כובעי הנייד שלא יפלו

כובעי הרכז צריכים להיצמד בחוזקה על החישוקים שלך, עם מגע מלא מסביב להיקף גלגל הפלדה. אתה אמור להיות מסוגל להסיר אותם בידיים חשופות בקושי רב, או בכלל לא. זה המקרה עם למעלה מ-99% מהגלגלים הסטנדרטיים. עם זאת, יש הבדלים קטנים בקוטר בין גלגלים מתוצרת יצרנים שונים. אם הגלגלים שלך ‘הדוקים’, ייתכן שיהיה לך קושי בהרכבת כובעי רכזת עד הסוף. אם הגלגלים שלך “רופפים” הם עלולים לעשות רעשים או שהם עלולים להתנתק כאשר אתה פוגע במהמורות.

אם הגלגלים שלך רופפים, או מעט מגודלים, ייתכן שכיסויי הנייד שלך לא יהיו תקועים מספיק כדי להישאר על מהמורות במהירויות כביש מהיר. הנה כמה טיפים לתיקון מצב זה. טיפים אלה חלים על כובעים מודרניים מסוג דחיפה סטנדרטיים.

1. ודאו שלא הנחתם מוצרי “סיכה” כלשהם על פני השטח של גלגל הפלדה שבו מתנוססים כיסויי הגלגלים, במיוחד בשקע סביב חרוז הצמיג.

מוצרים כמו ArmorAll או Tire Shine מכילים סיליקון וחומרי סיכה אחרים שיכולים להגביר את החלקלקות של המשטחים עליהם הם מורחים. אם זה המקרה, נקה ביסודיות את השאריות ממשטח ההרכבה שבו תמוכות הפקק באות במגע עם הגלגל עם אלכוהול או מדלל צבע. נקה גם כל שאריות מתמוכות ההרכבה של מכסה הגלגלים. התקן מחדש ובדוק.

2. אם לכיסויי הגלגלת שלך יש חריץ שני לטבעת החזקה של הקפיץ, כדי למקם אותה קרוב יותר לפנים החיצוניים של כובע הגלגלת, אתה יכול לנסות להזיז את הטבעת לחריץ הזה.

הערה: המיקום הרגיל של טבעת הקפיץ הוא בקצה מתמוך ההרכבה, העברת מיקומו קרוב יותר לפנים החיצוני של כובע הגלגל תגביר במידה ניכרת את לחץ ההרכבה על גלגל רגיל, עד כדי כך שהכובע עלול להיסדק לפניו. עולה לאורך כל הדרך. אבל אם הגלגל שלך גדול מדי, זה יגדיל את ההתאמה ל’חמוד’.

3. אם לכיסויי הגלגלים שלך יש קליפסים קפיציים מתכתיים בקצוות התמוכות, אתה יכול לנסות לכופף כל אחד אחר כלפי חוץ 1/4 אינץ’, להרכיב מחדש ולבדוק. אם זה עדיין לא מספיק להחזיק לחץ, כופף את השאר החוצה. זה בדרך כלל עושה את זה.

4. אם האמור לעיל לא עבד בשבילך, אתה יכול לנסות את זה: לעטוף את נקודת המגע החיצונית של כל מיתר אחר עם סרט חשמלאים שחור. המטרה היא לקבל 3 או 4 עטיפות של עובי נוסף על מיתר ההרכבה או הקליפ, מה שיגדיל את כוח האחיזה שלו. התקן מחדש ובדוק. אם זה עדיין לא מספיק, קדימה לעטוף את השאר.

5. במקרים נדירים, הצבע על גלגלי פלדה מבריק וחלקלק, במיוחד כשהוא צבוע כך שיתאים לרכב. זה יכול לגרום לאובדן כובע ראש, גם כאשר נדמה שהכובעים נצמדים. במקרה זה, אתה יכול להשתמש בנייר זכוכית גס בגרסת 80 כדי לחספס את הצבע באזור שבו תמוכות כובע הגלגל מגע עם הגלגל. הפוך את השריטות במקביל להיקף הגלגל. זה יכול לתת לתמוכות ההרכבה מספיק אחיזה נוספת כדי לשמור אותן במקומן. אל תשייף מספיק כדי להסיר את כל הצבע, תמוכות ההרכבה של מכסה הגלגלים יתפסו את הצבע טוב יותר מפלדה חשופה.

6. אם הגלגלים שלך עיוות ללא עגול כתוצאה מפגיעה בשוליים או במפגעי כביש, ייתכן שלעולם לא תוכל להשיג את כובעי הגלגלים להישאר עליהם. מצב זה יגרום גם לדפוס השחיקה של הצמיגים להיות לא אחיד, ועלול לגרום לשימי בזמן נסיעה. אחת הדרכים לאבחן בעיה זו היא לגרום לחבר לעקוב אחריך במכונית אחרת כדי לראות אם אחד מהגלגלים שלך מתנדנד. זה יופיע גם במכונת איזון ספין. התיקון האמיתי היחיד לבעיה הוא החלפת הגלגל.

7. אם כל השאר נכשל, אתה יכול לנסות את הטריק הזה, המשמש לעתים קרובות על ידי מחלקות המשטרה כדי לצמצם אובדן כובע ראש במרדפים במהירות גבוהה. השג תריסר עניבות ניילון, מהסוג עם קצה שטוח אחד שעובר דרך החור המרובע בקצה השני ואתה מושך חזק. הם צריכים להיות באורך 6-8 אינץ’, לפחות 2 לכל כובע ראש, 3 עדיף. עברו דרך כמה חורים בגלגל שלכם וחורים תואמים בכובע הנייד, והדק אותם. לא כל כך יפה, אבל זה עובד.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.