בחירת סכין פילה

סכיני פילה הם אחד הסכינים החשובים ביותר בארסנל המטבח שלך. אורכם משתנים בין 4 אינץ’ ל-9 אינץ’ ומהווים כלי נהדר להכנת עופות, בקר, חזיר וכמובן דגים. יש כמה טיפים והנחיות שיש לעקוב אחריהם בעת בחירת סכין פילה כדי להבטיח שתמצא את הסכין המתאימה לך.

ראשית, חפש פלדת אל חלד עמידה בפני קורוזיה; לא כל פלדת אל חלד עמידה בפני קורוזיה. כן, נירוסטה היא אל חלד אך אינה עמידה בפני כתמים. זה ייקר מעט את רכישת הסכין, אבל זה גם יגדיל את תוחלת החיים של הסכין ויספק חוד חיתוך טוב יותר לאורך זמן; חפש להב מפלדת פחמן מכיוון שהם נוטים להחזיק מעמד זמן רב יותר מחומרים אחרים ויש להם עמידות רבה.

לאחר מכן, תצטרך לקבוע מה תעשה פילה; זה קובע את גודל הלהב הדרוש. אם אתה שף מתחיל או מתחיל בחר באורך רב-תכליתי בסביבות 6 או 7 אינץ’. לאלו מאיתנו המנוסים יותר בשימוש להבים וסכיני פילה בחרו את האורך המתאים ביותר למאמץ שלכם. ניתן להשיג חתכים קטנים של דגים ושקדים באמצעות להב קטן יותר בגודל 5 אינץ’; מיני פילה גדולים יצטרכו להב ארוך יותר מכיוון שהם עבים יותר ויספקו משקל טוב לחיתוך הבשר העבה. בסופו של דבר, ההחלטה צריכה להתאים לצרכים שלך.

בעוד שהאורך חשוב, הלהב צריך להיות גמיש מכיוון שפילה דורש חיתוך דק ולעיתים צפוף. פילטים הם אולי החתכים האמנותיים ביותר שנמצאים במטבח והלהב הגמיש עוזר להבטיח את איכויות הפרזנטציה שלהם. זה די פשוט; ככל שהלהב דק יותר כך הוא גמיש יותר. זכור כי להבים דקים יותר נוטים יותר להתכופף אם אתה חותך מזון כמו בשר בקר, חזיר וחיות ציד כגון בשר צבי.

ידית הסכין צריכה להיות נוחה וקלה לאחיזה. ללהבים טיפוסיים או ממוצעים יש ידית עץ או פלסטיק אינרטי אשר טובה להפחתת משקל הסכין. חומרים אלה גם נוטים יותר להפוך לחלקלקים כאשר הם רטובים ויכולים להוביל להחלקת סכין. ידיות גומי, שנמצאות לעתים קרובות יותר בסכיני פילה דגים, מצוינות להפחתת אפקט ההחלקה. זכור שהלהב קודם כל צריך להיות נוח לך; מגלף שמשתמש בלהב פחות נוח הוא מתכון לתאונה.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.