בחירת פרמנטטור לחליטה ביתית

אתה מגיע לחנות המקומית שלך לאספקת בירה כדי לבחור מיכל לתסיסה של הבירה שאתה מתכנן להכין. יש מספר מיכלים לבחירה: דליי פלסטיק, פחיות זכוכית ושני סגנונות שונים של תסיסי נירוסטה. תסיסה אחת מנירוסטה בעלת צורה חרוטית והשנייה בעלת צורה דומה ל-carboy מזכוכית. בואו נבחן את ההבדלים בין סוגי התסיסים השונים כדי שנוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי הרכישה שלנו.

דלי פלסטיק (או ale pales) הם זולים, קל משקל וקלים לניקוי. עם זאת, יש להחליף אותם לאחר תקופה מסוימת. דליים אלה משמשים בדרך כלל רק לתהליך התסיסה העיקרי. תסיסה ראשונית זו נמשכת כ-7 עד 10 ימים. לאחר מכן יש להעביר את הוורט התסיסה לתוך תסיסה משנית כדי למנוע טעמי לוואי הנובעים מהפלסטיק.

מכוניות זכוכית ניתן להשתמש הן לתהליך התסיסה הראשוני והן לתהליך התסיסה המשני אולם, במהלך תהליך התסיסה הראשוני השמרים פעילים ביותר ויכולים ליצור לחצים גבוהים, ולעיתים לגרום לפיצוץ. בפחיות הזכוכית אין הרבה מרווח ראש כדי לאפשר תסיסה נמרצת מבלי ליצור בלגן מחוץ לפח. בהיותם זכוכית, התסיסים הללו אינם מייצרים טעמי לוואי. אחד החסרונות העיקריים הוא פשוט השבריריות הקשורה לזכוכית. מכוניות אלה עלולות להפוך לחלקלקות מאוד אם הן נרטבות וקשות לנשיאה. רכב זכוכית מלא של 5 ליטר יכול בקלות לשקול מעל 50 ק”ג. ללא ידיות לשאת אותם.

ניתן להשתמש בתסיסת הנירוסטה ללא קשר לסגנון (צורה חרוטית או סגנון carboy) לתהליך התסיסה הראשוני והמשני, מבלי לייצר טעמי לוואי. לסגנון החרוט יש כמה יתרונות, עם זאת, הוא יקר מאוד בהשוואה ל מתסיס נירוסטה בסגנון carboy. התסיסים בסגנון ה-carboy הם קלים מאוד, בעלי ידיות, קלים לניקוי ולא יתנפצו בעת נפילה. החיסרון היחיד של התסיסה בסגנון carboy מנירוסטה הוא המחיר שלו בהשוואה ל-carboys מזכוכית.

סקירה כללית בסיסית זו של מתסיסים הזמינים בחנות המקומית לאספקת בירה ביתית נועדה לעזור לך לבצע בחירה מושכלת לפני הרכישה. כל אחד מאלה ישרת את המטרה הבסיסית של התסיסה של הוורט שלך, אך ישתנה מאוד בעלות, באיכות ובנוחות. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו, מה שמאפשר לכל מבשל ביתי להחליט איזה מהם מתאים לצרכיו.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.