דלתות UPVC – בעיות נפוצות וכיצד לרפא אותן

דלתות UPVC הן ללא ספק סוג הדלת הנפוץ ביותר בשימוש ברחבי בריטניה כיום. לעתים קרובות הם נחשבים ללא תחזוקה מכיוון שהם אינם דורשים צביעה או לכה כדי לשמור על המראה שלהם ואיכויות עמיד למים. עם זאת דלתות UPVC יכולות לפתח בעיות ואם בעיות אלו לא יתוקנו במהירות הן עלולות להתפתח לבעיות מורכבות ויקרות יותר די מהר. בואו נסתכל על הבעיות השונות שעלולות להתרחש בדלת UPVC.

תפסי דלת בצד או בתחתית המסגרת.

דלתות UPVC כבדות ומתרחבות ומתכווצות עם שינויי טמפרטורה. משמעות הדבר היא שהציר יכול להישחק והדלת עלולה להתיישר עם המסגרת. הדרך הקלה ביותר לבדוק אם זה קרה לדלת ה-UPVC שלך היא להסתכל על המפרקים המצוירים בפינות הדלת והמסגרת. אם המיטות אינן מסתדרות, יש ליישר את הדלת מחדש עם המסגרת. התבונן בצירים כדי לראות כיצד להתאים את הדלת כדי לנוע לכיוון הציר או ממנו. אם הפינה התחתונה של דלת ה-UPVC נמוכה מדי, יש לכוונן את הציר העליון כדי להזיז את הדלת לכיוון הציר והתחתון הרחק מהציר. כוונן את הציר האמצעי לחצי הדרך בין הציר העליון והתחתון. אם אינך יכול ליישר מחדש את הדלת עם המסגרת, היא תצטרך להיות ‘בהבנה ובעקבים’, מה שכרוך באריזה מחדש של הפנלים בתוך המסגרת כדי לשנות את צורת הדלת.

הידיות נוקשות לתפעול.

אם הידיות בדלת ה-UPVC שלך קשיחות כאשר הן מורמות למעלה או דוחפות מטה, אז מנגנון הנעילה הרב-נקודתי אינו מתיישב כהלכה עם השמירה על המסגרת. השומרים הם חלקי המתכת על המסגרת שבהם הווים, הגלילים, הבריחים במנעול הרב-נקודתי מתמקמים כאשר הדלת נעולה. אם הדלת מרובעת במסגרת (ראה למעלה) והידיות עדיין נוקשות אז כנראה שהמנעול הרב-נקודתי שחוק מאוד ודי ישבר בקרוב מאוד. מומלץ לבדוק אותו על ידי מנעולן לפני שהוא נכשל ואתם לא מצליחים לפתוח את דלת ה-UPVC מכיוון שהמנעול נשבר.

ידיות עולות למעלה אך לא ניתן לסובב את המפתח

אם המפתח ב-UPVC שלך לא יסתובב עד הסוף כדי לנעול את הדלת לאחר הרמת הידיות, או שנקודות הנעילה אינן זזות במלואן לתוך השמירה על המסגרת או שהצילינדר פגום. אם הדלת מיושרת עם המסגרת (ראה למעלה), התקשר למנעולן שיסתכל על המנעול.

הדלת לא נעולה אך הידיות לא יורדות

זה קורה כאשר מנגנון הנעילה הרב-נקודתי נשבר, בדרך כלל לאחר שהידיות היו קשיחות או קשות לתפעול במשך זמן מה. אם זה קורה לכם אל תתפתו לנסות לפתוח את הדלת בעצמכם מכיוון שאתם עלולים לגרום לנזק רב נוסף בכך. הגישה הטובה ביותר היא לקרוא למנעולן שיוכל לפתוח את דלת ה-UPVC שלך מבלי לפגוע בה. לאחר מכן הם יוכלו להחליף את החלקים השבורים של מנגנון הנעילה הרב-נקודתי וליישר מחדש את הדלת כדי למנוע את אותו הדבר לקרות שוב.

דלת UPVC ניתנת לסגירה אך אינה נשארת סגורה

אם דלת ה-UPVC שלך נפתחת לאחר סגירתה, התפס לא נתפס בשמירה. בדרך כלל ניתן לרפא זאת על ידי הזזת התפס עבור התפס לכיוון הדלת. בדרך כלל יש שני ברגים שצריך לשחרר כדי לאפשר את ההתאמה.

ידיות דלתות UPVC הן תקלות או רופפות

זה נגרם בדרך כלל מבלאי בידיות או מנגנון הנעילה. אם הידיות רופפות על הלוחיות האחוריות שלהן, יהיה צורך להחליף אותן. אם הידיות תקלות אז תנו תחושה של הידיות והסתכל פנימה. אם יש להם קלטות קטנות עם קפיצים בפנים אז החליפו את קלטות הקפיצים האלה והידיות שלכם לא צריכות להיות תקלות יותר. אם בידיות שלך אין קסטות קפיצים אז הקפיץ במנגנון הנעילה נשחק ויש צורך להחליף אותו או שתוכל להתאים ידיות קפיציות במידת האפשר.

המפתח פועל רק מצד אחד או שהמפתח לא ייצא מהמנעול

אם המפתח יפעל רק מצד אחד של דלת ה-UPVC שלך, יהיה צורך להחליף את הצילינדר. באופן דומה אם לא ניתן להוציא את המפתח מהמנעול, תצטרך להחליף את הצילינדר. התקשר למנעולן מקומי ובקש את עצתו לגבי החלפת צילינדרים מכיוון שקיים מגוון מביך של סוגים שונים.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.