הבנת ייצור נירוסטה וחמשת היתרונות הבלתי מעורערים שלו

תהליך חיתוך ולאחר מכן כיפוף פלדה למוצר שמיש ופונקציונלי נקרא ייצור אל חלד. הליך החיזוק וההתקשות של פלדה הוא יקר כאשר הוא נחשב לצד מתכות אחרות. אבל המתכת מאוד גמישה. זה יכול להיות בקלות:

 1. כפוף

 2. הסתובב

 3. מְקוּפָּל

 4. מְרוּתָך

 5. מעובד במכונה

 6. מצויר עמוק

ריתוך לעומת ייצור נירוסטה

טכניקה מבולבלת לעתים קרובות עם ריתוך, אבל השניים שונים מאוד. בעוד שייצור הוא יצירת מוצר מחומר גלם, ריתוך הוא תהליך שנעשה על הפריט שהושלם. לעיתים, תהליך ייצור הפלדה משלב ריתוך. שיטת הריתוך מיושמת בדרך כלל בייצור כאשר מוצר צריך להיראות אסתטי ויעיל. דוגמה פשוטה לריתוך היא חיבור של שני פריטי נירוסטה מפוברקים באמצעות חום ולחץ.

שני תהליכי ייצור מנירוסטה

 1. התקשות עבודה:

השיטה משמשת לחיזוק פלדה על ידי עיוות שלה. ככל שמהירות היווצרות איטית יותר, כך העיוות והחוזק גבוהים יותר. מסיבה זו, כמה טכניקות היווצרות מואטות בכוונה כדי לשפר את יכולת ההתקשות שלהן.

בדרך כלל, עבור רוב סגסוגות הנירוסטה, מהירות ההתקשות היא מהירה אך הקצב המדויק הוא ספציפי לכל כיתה. טכניקות ייצור משתמשות בעיקר במגוון האוסטניטי של פלדה מכיוון שיש לה קצב התקשות מהיר יותר בהשוואה למשפחת פלדות הפחמן.

סוג דרגת הפלדה המופעלת תלוי בסוג טיפול ההתקשות המיועד. התנאי המקדים לעבודה קרה הוא פלדה אוסטניטית. כאשר טיפול תרמי הוא הצורך של השעה, אזי דרגות פלדה ממשפחת המרטנסיטים מופעלות.

היתרונות של קצב התקשות העבודה

 • פרויקט שזקוק לעמידות בפני קורוזיה וחוזק קיצוני יכול למנף את הנירוסטה בגלל קצב ההתקשות שלה. כמה מקומות שבהם נעשה שימוש בנירוסטה בשל תכונת ההתקשות שלו הם ברכיבי מכונות, ציוד לבתי חולים כגון מכונות קריוגניות ואומים וברגים.

המשפחה המרטנסיטית הראתה הגנה מיוחדת מפני קורוזיה בהשוואה לקבוצות SS אחרות. זו הסיבה שאנשים מעדיפים את הסגסוגת לייצור של:

 1. כלים

 2. סכו”ם

 3. מיסבים

 4. חלקי שסתומים

 • יתרון נוסף שעובד התקשות צומח לנירוסטה הוא מגנטיות. ל-SS עצמו יש איכות מגנטית קלה מאוד, אבל הסגסוגות האלה שידועות בהתקשות מהירה יותר נוטות להראות יותר מגנטיות.

2. ריתוך נירוסטה

עוד טכניקה אחת ב עבודות פלדה של נירוסטה הוא ריתוך. בדרך כלל, קל לרתך סגסוגות נירוסטה, אך הציונים מגדירים את היעילות של זה.

 • משפחה אוסטינית:

קבוצה זו היא פשוטה לרתך ללא דרגת עיבוד חופשי. פלדה אוסטניטית פגיעה גם לרגישות ולקורוזיה בין-גרגירית כאשר משתמשים בה לפריטים עבים יותר.

 • משפחה מרטנסית:

למרות שידוע שהכיתה נסדקת במהלך הריתוך, ניתן לפתור את הבעיה על ידי חימום מוקדם ואחרי של המתכת. שיטה נוספת למניעת שברים היא שימוש במוטות מילוי נוספים של אוסטניטיק.

 • משפחה פריטית:

לשם השוואה, זוהי הקבוצה הפחות מתאימה לריתוך. יש כמה ציונים כמו 409 שעדיין ניתן להעסיק בפרויקטים ספציפיים. כדי לפתור בעיות כמו צמיחת גרגרים גבוהה, רגישות וגמישות נמוכה, ניתן להשתמש במשפחה לאחר חימום או בחומרי מילוי אוסטניטיים.

 • משפחת דופלקס:

הקבוצה, הידועה בהתרחבות התרמית הנמוכה שלה, מושלמת לריתוך. ישנן כמה דרגות, למשל, 2205, המראות עמידות טובה יותר בפני קורוזיה, חוזק ומשיכות עקב תכולת ניקל גדולה יותר.

5 התגמולים של שימוש במוצרי נירוסטה

תשאלו כל ספק מעקות נירוסטה, והם יגידו שכמו לכל מתכת אחרת יש גם ל-SS כמה חסרונות. ההשקעה הראשונית גבוהה, יש צורך בציוד איכותי כדי להתמודד עם זה, והריתוך יכול להיות קשה. למרות זאת, היא המתכת המועדפת ביותר לייצור בגלל היתרונות המאפילים בהרבה על החסרונות.

 1. היתרון הבולט ביותר בעבודה עם נירוסטה הוא קלות הייצור. כל עוד נעשה שימוש בציוד ובמכונות החדישים ביותר, הכל מחיתוך ועד ריתוך יכול להתבצע על נירוסטה. הבעיות מתרחשות כאשר משתמשים באביזרים מיושנים.

 2. עם המודעות לאיכות הסביבה ולמוצרים שאנו מתאימים להשפיע על כדור הארץ, הצורך של השעה הוא לקיים שיטות קיימא. היתרון השני של SS הוא שהוא ניתן למיחזור לחלוטין ולכן אינו משפיע לרעה על הקהילה. הידעתם שיותר ממחצית מפלדת אל חלד נוצרת על ידי המסת מתכת וגרוטאות ששימשו בעבר?

 3. קורוזיה יכולה להשפיע באופן משמעותי על הערך לטווח ארוך של כל מתכת. בגלל שיש בפלדה כרום, המתכת עמידה בפני קורוזיה מה שהופך אותה להשקעה יקרת ערך. יתר על כן, לסגסוגות SS שונות יש עוצמות קורוזיה שונות. מתכת בדרגה נמוכה יותר מתאימה לאלמנט רטוב. פרויקט המשתמש בחומצות או בתמיסות אלקליות יועיל טוב יותר עבור סגסוגות בדרגה גבוהה יותר.

 4. מלבד היותה מוגנת מפני קורוזיה, נירוסטה גם עמידה בחום ואש. סגסוגות של המתכת שיש בהן כמויות גבוהות יותר של כרום וניקל יכולות לשמש עבור מחממי מים, דוודים ושסתומים בכל מכונות בטמפרטורה קיצונית.

 5. כן, שלב ההתחלה של העבודה עם נירוסטה מחייב השקעה כספית גבוהה אך התשואות ארוכות הטווח שלה מקזזות את העלות. זוהי למעשה מתכת נטולת תחזוקה המתורגמת לחיסכון טוב יותר. יתר על כן, הוא מייצר את המוצרים יוצאי הדופן ביותר.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.