ההבדל בין טויוטה קאמרי לטויוטה סולרה

בין 1998 ל-2009 היו לטויוטה שני דגמים של המכונית הנמכרת ביותר שלה, הקאמרי. הייתה טויוטה קאמרי הסטנדרטית וטויוטה קאמרי סולרה, הידועה גם בשם טויוטה סולרה.

בעוד ששתי המכוניות הללו חולקות תכונות דומות, היו גם כמה הבדלים בולטים. מאמר זה יסקור את ההיסטוריה של הסולרה וכיצד היא שונה מטויוטה קאמרי. הנה מה שאתה צריך לדעת.

התחלות טויוטה סולרה

טויוטה החלה לייצר את טויוטה סולרה בשנת 1998 כגרסה ספורטיבית בעלת שתי דלתות של הקאמרי. טויוטה סולרה הייתה תחליף לטויוטה קאמרי קופה. טויוטה יצרה את טויוטה קאמרי קופה ארבע שנים קודם לכן, כדי לספק אפשרות ספורטיבית יותר לאנשים השוקלים לקנות קאמרי. התחרות העיקרית שלה הייתה הונדה אקורד קופה, מכונית בינונית עם מאפיינים ספורטיביים.

כתחליף לקאמרי קופה הסולרה הציגה מנוע ארבעה צילינדרים עם מעט יותר כוח מאשר מנוע קאמרי רגיל. הדגם כלל גם מערכת סטריאו משודרגת וכן אפשרויות ספורט. כמה שנים לאחר ההצגה, טויוטה הוסיפה סולרה גג נפתח למערך המכוניות הבינוניות שלה.

טויוטה סולרה ביצועים

כפי שצוין קודם לכן לטויוטה סולרה היה מעט יותר כוח מאשר לקאמרי. טויוטה הציעה גם אפשרות V-6 בשנת 2002 לביצועים טובים יותר. מבחינת קילומטראז’ גז סולרה טיפוסית קיבלה בין 19-23 מייל לליטר לנהיגה עירונית ו-26-33 מייל לליטר בנסיעה בכביש מהיר.

לשם השוואה, טויוטה קאמרי העדכנית מקבלת קילומטראז’ דלק דומה. הוא מקבל 22 מייל לליטר עבור נהיגה עירונית ו-33 מייל לליטר עבור נסיעה בכביש מהיר.

טויוטה סולרה חיצונית

ההבדל הבולט ביותר בין הסולרה לקאמרי היה החיצוני. הסולרה הייתה מכונית שתי דלתות ואילו הקאמרי הייתה מכונית ארבע דלתות. הסולרה הציגה גם אפשרויות גימור ספורטיביות יותר. לסולארה היה גם מראה יעיל יותר כלפי חוץ.

כאמור, לסולרה הייתה גם אופציה להמרה. הקונברטיבלים כללו בדרך כלל מנועי V-6.

תכונות נוספות

עם טויוטה סולרה תוכל גם לקבל כמה תכונות נוספות. האפשרויות כללו מתלים ספורטיביים וצמיגי ביצועים, ריפודי עור וכן מחליף תקליטורים עם שישה דיסקים. אתה יכול גם להשיג גלגלי אלומיניום בגודל 16 אינץ’.

דגמים מאוחרים יותר של ה-Solara, כללו קישוריות בלוטות’, רדיו לווייני, מערכות ניווט ותמיכה ב-MP3.

טויוטה סולרה הופסקה

למרות הסגנון הייחודי שלה, טויוטה החליטה להפסיק את הסולרה ממערך הקאמרי שלה בשנת 2009. זאת בשל ירידה במכירות לאורך השנים. לא היה ביקוש רב למכוניות ספורטיביות בגודל בינוני עם אפשרויות להמרה.

About admin

Check Also

יתרונות (וחסרונות) של התקנת דלתות דו מתקפלות

דלתות דו-קיפול הן הדלתות המתקפלות על עצמן; בין אם הם מגיעים בשניים או ארבעה חלקים …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.