ההמצאה של בורות אש: עצות לגבי קנייה, שימוש ובטיחות

אני יודע שכבר הרגשת את זה: התמקמות קרירה בליל הקיץ והעמעום של השמים הכחולים והנאמנים שלנו מגיע מוקדם יותר ויותר. כשהקיץ מגיע מהר מדי לסתיו קרוב וקריר בדרכו, הגיע הזמן להצית את האח ולהתכונן לטמפרטורות קרירות וקרירות יותר. אבל אל תתחיל לחבוט בפתחים עדיין! עם הפופולריות ההולכת וגוברת של בורות אש בחוץ, אתה יכול למתוח את לילות הקיץ והסתיו בנוחות, וליהנות מהיופי של הטבע עוד קצת, והרבה יותר חם!

עכשיו…איך יודעים איזה סוג של בור אש הכי מתאים לצרכים ולאורח החיים? האם להשתמש בעץ או בגז? איזה צורה או עיצוב כדאי לחפש? והכי חשוב, איך אתה יכול להבטיח שהמדורה החיצונית החדשה שלך תישמר ותשתמש בבטחה? בור מדורה הוא לא ממש אח ולא ממש מדורה: זו חיה אחרת לגמרי. לכן כללנו טיפים חשובים להבדיל בין סוגים, צורות, פונקציות ועלויות, כמו גם טיפים חשובים לבטיחות עבור בור האש שלך.

· קבוע או נייד?

לפני שאתם בכלל מתחילים לחקור בורות אש חיצוניים, עליכם לבדוק תחילה את פקודת העיר או האזור כדי לוודא שהם מאפשרים בורות אש, איזה סוג של בורות אש ומהם פרמטרי הבטיחות. ברגע שזה נעשה, הצעד הראשון שלך הוא להחליט אם אתה יכול להפיק את המרב מבור אש נייד או כזה שהוא קבוע. בורות אש ניידים מעוצבים בדרך כלל ממתכת קלת משקל (ארובות מקסיקניות עשויות מחימר או מברזל יצוק) ובעלי עיצוב עגול. אלה מגיעים עם גלגלים לפעילות קלה בדרכים כמו גם לשימוש בפטיו או בחצר האחורית. עם הרבגוניות הזו, אתה יכול להעביר את בור האש שלך לסיפון, לפטיו, לאזורים שונים בחצר האחורית או למוסך בקלות. עוד בונוס שלא יסולא בפז, הוא שאתה לא צריך להשאיר את החמימות הטוסטית בבית. ארזו אותו למשאית או לרכב הפנאי לטיול הקמפינג השנתי או קחו אותו על הכביש למסיבת תא מטען. מכיוון שהמכשירים הניידים עשויים מחומרים קלים יותר ואינם דורשים התקנה לשימוש, הם הדרך החסכונית והלא טרחה להילחם בצמרמורת שלאחר הקיץ: גם על הכביש וגם בחצר האחורית שלך.

בור האש הקבוע (או בור האש בחצר האחורית או הפטיו שהונדס במיוחד), הידוע גם כיחידת בור אש בהזמנה אישית או נייח, עשוי מאבן, לבנים, סלע או בטון; ולרוב, הם התוספת האסתטית יותר למרפסת או לחצר האחורית. בורות אש שנבנו בהתאמה אישית צריכים להתרומם 1-2 רגל מהקרקע וקוטר אמצע הדרך של כ-36 אינצ’ים לשימוש רב ובטיחותי. כמו ניידים, אתה יכול לבחור בין עץ או גז לחימום האזור הרצוי, אבל רוב המוצרים הם ספציפיים לאנרגיה, אז הקפד לבדוק שוב לפני הקנייה. בסך הכל, בורות אש בהתאמה אישית הם הרבה יותר יקרים, בשל ההתקנה המקצועית, ההקפדה על העיצוב והחומרים הכבדים הנחוצים לעמידה לאורך זמן; אבל יחזיק מעמד לאורך כל החיים (עם תחזוקה נכונה וקבועה), וללא ספק יספק דחיפה לשווי ביתך.

· עיצוב וצורה?

העיצוב והצורה של בור האש החיצוני שלך תלוי בדרך כלל אם אתה בוחר בבורות אש חיצוניים ניידים או נייחים. לרוב, הניידים יהיו עשויים מתכת או נחושת, יהיו בעלי עיצוב קערה עגולה וגדולה ויישבו במעמד מתכת. עץ יונח בקערה הזו – או אם אתה בוחר בחיבור גז, בולי עץ קרמיים או גחלים בוערות מזויפות – ומסך ההגנה הניתן להסרה ממוקם למעלה. כפי שצוין קודם, ניידים הם יותר פונקציונליים מאשר עיצוב, ולכן האפשרויות שלהם מוגבלות במקצת. כימינאות גם נכללות בקטגוריה של ניידים, המתהדרים במראה תנור עצים עתיק, אבל בגלל שהם קטנים יותר ומאפשרים הרבה פחות חום להקרין החוצה, הם פחות פרקטיים. בורות אש בהתאמה אישית או קבועים, לעומת זאת, מגיעים בשלל צורות ועיצובים, בשל העובדה שאתם מבצעים התקנה מקצועית של היחידה. בדרך כלל, אתה יכול למצוא את המכשירים האלה בתצורות עגולות, מרובעות או מלבניות המוטלות על החומר הרצוי (לבנים, אבן, עץ או בטון), והם מגיעים מצוידים בציפוי מסך פלדה מובנה ודלתות מתחם מתכת לשיפור הגנה כאשר אינו בשימוש.

· עץ או גז?

גם בורות אש ניידים וגם קבועים ידרשו עצים, גז או שניהם. אם בור האש שיש לך עין עליו מעדיף עץ באופן בלעדי, הכי חשוב לברר איזה סוג עץ. חלק מבורות השריפה ישרפו בולי עצי הסקה רגילים באופן בלעדי (עץ מיושן הוא תמיד הבחירה הטובה ביותר ולא עץ חדש או ירוק), ולכן פשוט תקנה את אותו סוג של חוטים שהייתם קונים לקמין. כדי למנוע סכנות בטיחותיות ותחזוקה כללית של בור האש שלך, לעולם אל תנסה לשרוף עץ דחוס או בול עץ (הדלקה מהירה סגורה בנייר). הסיבה היא; שבגלל שבולי אש עשויים מחומרי נסורת, הם יישרפו חם יותר ממה שבור אש עשוי עץ חוט יכול להתמודד. עם זאת, כמה בורות אש יציעו את הרבגוניות של שריפת עצי קורט, עצים דחוסים ובולי אש; במפרט הבטיחות שלו. רק זכרו שבניגוד לעצים רגילים, יש לשרוף רק עץ אש אחד בכל פעם. כמו כן, שים לב שאם המפרט של בור האש מאפשר עץ דחוס, הוא יוכל לשרוף את בולי השריפה הדומים למדי. האלטרנטיבה לאש עצים היא חיבור לגז. גז יישרף נקי יותר מעץ, משתמש בבולי עץ קרמיים ובפחמים בוערים מזויפים, ויכול לספק לך מראה וחמימות כמעט אמיתיים לטיול או למרפסת. המלכוד היחיד עם חום חיצוני המופעל על ידי גז הוא שהוא דורש תשומת לב צמודה וקבועה יותר, בשל האספקה ​​הבלתי מוגבלת של אנרגיה דליקה.

· עלויות?

עלות היא תמיד גורם משמעותי שיש לבדוק כאשר מחפשים בור אש חיצוני. יחידות בור אש ניידות הן הפתרון הפשוט והחסכוני ביותר לחימום החיצוני שלך. בהתאם לתכונות והאספקה ​​המשתנים שהנייד מגיע איתו, הוא ינוע בדרך כלל בין $150-$500. זאת בשל העובדה שבור האש הנייד שלך בנוי מחומרים קלים יותר ובעקבות כך פחות עמידים להובלה קלה; ואינו מצריך את ההתקנה היקרה שעושה בור אש קבוע או מותאם אישית. ניידים הם ההשקעה המושלמת עבור אנשים שרוצים מדורה חיצונית עם תחזוקה נמוכה; אבל או שהם לא יכולים להרשות לעצמם את המבנה המוצק של מבנה מותאם אישית, או שעדיין לא מצאו בית קבוע יחסית כדי לקצור כראוי את היתרונות ארוכי הטווח. בורות אש שנבנו בהתאמה אישית או קבועים יצרכו חומרים כבדים לכל מזג אוויר כגון אבן, לבנים, בטון או עץ; ובדרך כלל מחייבים מקום בחצר האחורית שלך ברוחב של 15-20 רגל. בגלל הקביעות שלהם לכל החיים והגינון המשתנה בחצר האחורית הדרושים, התקנה מקצועית היא די עתירת עבודה ויכולה להוביל אותך לאלפים. עם זאת, הכל תלוי במצב הספציפי שלך. עבור רוב בעלי הבתים, העמידות לכל החיים והשימוש המשוער בדרך כלל עולים על העלות. אבל אם העלות היא בעיה, ניידים הם הפתרון המהיר הקל והחסכוני לגחמות החימום החיצוני שלך.

· סכנות ואמצעי זהירות

כולנו אוהבים אש טובה, אבל חשוב לזכור שזו אש; ואם לא ננקוט באמצעי הבטיחות המתאימים ונקפיד על סכנות שריפה ספציפיות, בור האש שלך עלול להשתולל ללא שליטה, ולהוביל לנזק לרכוש, מחלות ואולי למוות.

 • פעל תמיד לפי מפרט היצרן ומומחה ההתקנה המקצועי והכיוון לאיזה מקור אנרגיה להשתמש.
 • אין להשתמש בבורות אש בבניין דירות או בסיפונים ביתיים מרובי יחידות עקב בעיות פינוי.
 • ודא שהקבוע שלך מותקן במרחק טוב מהבית שלך ומכל דבר דליק (בדרך כלל המתקין שלך יגייס אוטומטית את נושא השכל הישר הזה, אבל אם לא, ודא שיש לו מרווח טוב של 10 מטרים).
 • ודא שאתה מציב את בור האש הנייד שלך לפחות עשרה מטרים מהבית, חצר אחורית שונים, ועצים כלומר כל דבר דליק. כמו כן, עם בורות אש ניידים, יש צורך לאמוד את המיקום על פי דפוסי הרוח ולאן העשן, לפיכך, נושב.
 • אל תמלא יתר על המידה את בור האש שלך בעץ או תחליף עץ; או להיפך, גז יתר. שמרו על האש קטנה, מוגפת וניתנת לניהול.
 • השתמש תמיד בכיסוי מסך כדי להרחיק ניצוצות וגחלים.
 • יש לשים לב עד כמה בור האש שלך יושב לקרקע. הרמה של 1-2 רגל ממשטח לא דליק ישמור על אש קטנה עד בינונית במרווח בטוח, אבל זכור שזה הגובה המושלם של ילדים וחיות מחמד תמימים וסקרנים, לכן פיקוח צמוד הוא חיוני.
 • וודאו תמיד שהאש שלכם כבויה לחלוטין לפני שאתם משאירים אותה ללא פיקוח. אפילו עם מרווח בטיחות מתאים, ניצוץ יכול להפוך לשריפה משתוללת בשבריר שנייה, ולהגיע לכל פינות הסיפון והחצר האחורית שלך תוך זמן קצר.
 • חובה גם להשיג מטף כי אתה משחק באש, אחרת.
 • About admin

  Check Also

  הכל על שיפור הבית

  אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.