הימנע מויניל בעת בחירת דלת מרפסת

אם אתם מחליפים דלת מרפסת בקיץ הקרוב, חשבו על “שילוב עץ” לא על ויניל. מסגרת שילוב עץ וויניל היא חזקה, עמידה ולכן חסכונית ביותר באנרגיה. גם המראה הטוב שלהם מחזיק מעמד, עונה אחר עונה, שנה אחר שנה.

אנשים רבים עדיין מתפתים לדלתות הזזה של מסגרת ויניל מכיוון שהם חושבים שזו עדיין אפשרות סבירה. זה פשוט לא נכון בימינו. תשאל כל מומחה. הם ממליצים לבעלי בתים להימנע מרכישה והתקנה של דלתות הזזה ויניל מכיוון שלוויניל אין את השלמות המבנית של דלתות שילוב עץ-ויניל. דלת ויניל היא פשוט פתרון זמני, שיהיה צורך להחליף, שוב… ושוב.

ויניל מתרחב ומתכווץ פי ארבעה עד חמישה מחומרים אחרים, כולל עץ ומתכת. זה הופך דלת הזזה ויניל לפחות יעילה באנרגיה, דבר אחד וזה יוצר אפקט מדורג של בעיות אחרות שבסופו של דבר משפיעות על הביצועים של הדלת כולה. הרשה לי להסביר.

חסכון באנרגיה

דלת הזזה ויניל תגרום לחשבונות האנרגיה שלך להרקיע שחקים. למה? ללא קשר לעונה, הולך להיות אובדן אנרגיה משמעותי דרך דלת ויניל.

האם חווית פעם דלת עץ דביקה, קשה לפתיחה וסגירה בקיץ? זה בגלל הרחבה. חומרים מתרחבים בעת חימום. עכשיו אנחנו יודעים שהויניל מתרחב פי ארבעה עד חמישה יותר מעץ. אז דלת הזזה ויניל הופכת הרבה יותר קשה לתפעול כשהיא חמה וכשהיא מתחממת. התרחבות והתכווצות כאלה יכולים לגרום גם לקידה והתעוותות. אתה יכול מהר מאוד לקבל סדק של 1/16 אינץ’ מסביב לדלת שלך רק ממסגרת ויניל שמתרחבת ומתכופפת.

אם אתה חושב שהשבר הזה זניח, תחשוב שוב. משרד האנרגיה מודיע לנו שסדק בגודל 1/16 אינץ’ סביב פתח חלון בגודל ממוצע שווה ערך לחור בגודל של לבנה אחת שחסרה בבית!

עכשיו בחורף, כשיהיה קר, דלת ויניל תתכווץ. כשהדלת מתכווצת, היא תתרחק מיחידת הזכוכית והסיליקון האוטם את הזכוכית למסגרת מתחיל להזיז מעט מדי יום אחרי יום, עונה אחר עונה. בסופו של דבר מאפשר לאוויר להיכנס ולברוח מסביב לזכוכית.

התפשטות תרמית הוא המונח המשמש לתיאור כיצד חומר מתרחב בטמפרטורות חמות ומתכווץ בטמפרטורות קרות. לוויניל יש “מקדם התפשטות תרמית” גבוה מאוד, וזו לא איכות רצויה בדלת המרפסת שלך.

קידה ועיוות

הקידה והעיוות הנגרמים מההתפשטות התרמית של הוויניל עשויים להיות הסימן הגלוי הראשון לכך שמשהו לא בסדר בדלת שלך, אבל הקידה והעיוות גורמים גם לנזק אחר. הרחבה הולכת להפעיל לחץ על המסלול ועל גלגלי הגלישה בתחתית הדלת. וכאשר המסילות הארוכות הללו יתחילו להתכווץ ולהתכופף, פעולת לוח הדלת תושפע גם כן.

גם אם הוא לא מקפיץ את הדלת מהפסים, הוא מרכין אותה מספיק כדי שהיא לא תינעל כמו שצריך. ברגע שיכולת הנעילה של הדלת שלך מושפעת, זה משפיע על האבטחה שלך. אם מישהו עומד לפרוץ לבית, הוא לא יפרוץ דרך חלון. הם כנראה הולכים לג’מי את דלת המרפסת. לדלתות מרפסת ישנות יש סוג של חולשות המהוות תמריץ מפתה לפורצים בשוטטות.

לסיכום, תפעול הידית, מנגנון הנעילה, המסילות, לוחות הזכוכית – הכל מתחיל בסופו של דבר להתקלקל ולהתפרק על דלת מרפסת ממוסגרת ויניל. התוצאה היא דלת די מעצבנת שלא נסגרת כמו שצריך, לא תגלוש כמו שצריך ובסופו של דבר עולה לכם יותר כסף ממה שהתמקחתם בגלל שהיא מעלה את חשבון האנרגיה שלכם.

שורה תחתונה? אם אתה מחפש דלת הזזה, אתה צריך לקחת בחשבון (1) את היכולת המבנית של המוצר (2) את היעילות האנרגטית של המוצר, ו-3) את קלות התפעול. אתם רוצים דלת מוצקה שתעמוד במבחן הזמן ותעניק לכם שקט נפשי.

ויניל פשוט נכשל במבחנים האלה מכל הבחינות.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.