היתרונות והחסרונות של הלחמת תנורים מתמשכת

ניתן לבצע טיפולי חום למתכת עם סוגים שונים של ציוד חימום. הסוגים הפופולריים ביותר של ציוד חימום להלחמה הם:

  • לפידים (כף יד והפעלת מכונה)
  • תנורי ואקום
  • תנורים רציפים

מבין סוגי הציוד הללו, האחרון מציע את הרבגוניות ביותר, מכיוון שהוא יכול להתמודד עם רוב דרישות הייצור. עם זאת, ישנם מקרים שבהם תנורים רציפים אינם ציוד החימום הטוב ביותר להלחמה. כדי לשים את השימושיות שלהם בהקשר, להלן רשימה של היתרונות והחסרונות הבסיסיים שלהם:

אידיאלי לחימום אחיד

התנורים אידיאליים לחימום מתכת שמתעוותת בקלות תחת חום מקומי. במקום להתחמם בקרבת החיבורים שלו, המכלול מחומם בשלמותו, ומונע עיוות שעלול לפגוע בחוזק ובמראה המוצר המוגמר.

יכול להיות קטן מדי עבור מכלולים גדולים

חלק מהמכלולים גדולים מכדי להכנס לתנורים. במקרים כאלה, נעשה שימוש לפיד אצטילן במקום זאת. למרות שגודל הדלת של ציוד חימום יכול להוות דאגה לגיטימית עבור מכלולים גדולים, מקרים שבהם המכלולים גדולים מדי כדי להיכנס דרך הדלת של הציוד הגדול ביותר הם נדירים למדי.

יכול ליצור אטמוספירות מבוקרות

ניתן לצייד את התנורים באלמנטים עיצוביים (כגון קופסאות וילון ושסתומי בקרת זרימה כיוונית) הגורמים לאווירת חימום מבוקרת – דרישה להלחמת נירוסטה. על ידי שימור אטמוספירה של חנקן, מימן או תערובת של השניים, הם יכולים למנוע מהכרום במתכת להתחמצן בחום.

אידיאלי להפקות ייצור גדולות

הלחמת תנור רציפה כרוכה בתנועה מתמדת של מכלולים דרך תא החימום על גבי מסוע. סגנון פעולה זה מאפשר להשלים כמויות גדולות של מכלולים בפרק זמן קצר. לשם השוואה, תנור ואקום דורש מכלולים לשבת נייחים בתא החימום.

לא מתאים לכל דרישות ההרכבה

אם למכלול יש סובלנות נמוכה במיוחד לחמצון, דגם ואקום עשוי להיות מועדף על פני דגם רציף. הסיבה לכך היא שהראשון מפעיל ואקום על תא החימום שמסיר את כל הגזים, בעוד שהאחרון משתמש באלמנטים עיצוביים מיוחדים כדי “לשלוט” באטמוספירה בתא.

רמת מניעת החמצון עדיפה בכל מקרה ומקרה, אך תנור ואקום נחשב לבחירה הטובה ביותר עבור מכלולים הדורשים את מירב הביטחון מפני היווצרות שכבת תחמוצת בין מתכת המילוי למתכת הבסיס (למשל מכלולים לציוד תעופה וחלל שיחזיק מעמד כוחות ג’ כבדים).

אידיאלי עבור ריצות ייצור בזמן

כפי שהוזכר לעיל, התנורים יכולים לייצר מספר רב של מכלולים בפרק זמן קצר. בנוסף להפיכתם לבעלי ערך עבור ריצות ייצור גדולות, יכולת זו הופכת אותם לאידיאליים להפקת רצף ייצור בכל גודל בהתראה קצרה.

סיכום

הלחמת כבשן רציפה מביאה יתרונות רבים לתהליך ההלחמה, במיוחד: חימום אחיד, ייצור מזורז ובקרת אווירה עבור הלחמת נירוסטה. למרות שאינם אידיאליים לטיפול בכל סוגי המכלולים, תנורים רציפים יכולים להתאים לרוב דרישות העבודה.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.