הפוך למומחה במיחזור

נכנסת למרכזי המיחזור המקומיים שלך לאחרונה? רוב הסיכויים שיש לך יותר דרכים להפוך לירוק ולהפחית את האשפה שלך ממה שאתה מבין. נוהלי המיחזור המקומיים משתנים לפי אזור, אבל יש כמה סימני כן או לא אוניברסליים:

נייר: כן

דואר, ניירות משרדיים ובתי ספר יחד עם מעטפות עם חלונות הם בסדר. עיתונים, תוספות למודעות, מגזינים, קטלוגים וספרי טלפונים הם גם מועמדים מצוינים לתוכנית מיחזור ברגע שהם נקיים מכל כיסויי פלסטיק.

לטהר את הקבצים הישנים שלך ולנקות את העומס? שמור על זה ירוק! אם הפריטים שלך נגרסים, איש האיסוף המקומי שלך והשכנים שלך יעריכו את הגזרים בשקית נייר מהודקת.

קרטון הוא עוד פריט מיחזור גדול. אתה יכול אפילו לשים קרטון קל כמו קופסאות מזון יבש כמו אלה שמכילות דגנים, תערובת עוגה, קרקר או פסטה. כלל אצבע טוב, אם זו קופסה שיכולה להיכנס למזווה אחסון יבש, סביר להניח שניתן למחזר אותה.

תראה: קרטוני פחיות פופ או משקאות, קופסאות פיצה, קרטוני ביצים, קופסאות מזון בקירור או קפוא. קופסאות אלו בדרך כלל אינן מטופלות על ידי המתקן המקומי שלך מכיוון שהן נושאות הדפסות שונות או חומרים להכיל מזון וייתכן שיהיה צורך לכלול אותן בפסולת האשפה הרגילה שלך. בדוק עם הספק המקומי שלך.

בקבוקים, צנצנות, פחיות: כן

ניתן למחזר בקבוקים, צנצנות או פחיות רבות, אבל זה המקום שבו אתה באמת צריך לדעת את המספרים שלך. זה שהסמל נמצא בתחתית המיכל, לא אומר שניתן למחזר אותו. זה כן מסמן ממה עשויים הפריטים ויכול לזהות אם הפריטים שלך יכולים ללכת לפח המיחזור המקומי. כמו בכל הפריטים, ייתכן שחלקם לא יטופלו על ידי המתקן שלך בהתאם לסוג. בדוק עם האספן המקומי שלך למידע נוסף.

צפו – פלסטיק: פלסטיק הוא לנצח, וכרגע רוב הממחזרים אוספים רק פלסטיק עם מספרים אחד (#1) ו-2 (#2). הפלסטיק הזה הוא דברים כמו בקבוקי מים, קנקני חלב ומיץ ואפילו מיכלי חומרי הכביסה שלך. רוב פריטי הפלסטיק שיש להם ידית, טוויסט-טופ או שאפשר למזוג איתם ניתנים למחזור.

 • #1 – PET או PETE – בטוח – ניתן למיחזור (פוליאתילן טרפתלאט)
 • #2 – HDPE – בטוח – ניתן למיחזור (פוליאתילן בצפיפות גבוהה)

פלסטיק עם מספרים שלוש (#3) – שש (#6) כרגע מגיעים למזבלות ברוב האזורים. למה? רוב המוצרים הממוחזרים משתמשים כרגע רק בשני הסוגים הראשונים, #1 ו-#2. עם מעט מאוד שווקי קצה, לרוב הפלסטיק הזה אין יעד כרגע. פלסטיק שלוש עד שישה יהיו דברים כמו עטיפת מזון מפלסטיק, שקיות מכולת, מיכלי מזון מפלסטיק עם מכסים ומיכלי יוגורט. ברוב האזורים, פריטים אלה צריכים להיות בפסולת האשפה הרגילה שלך. מיכלים שהכילו חומרים מסוכנים כמו שמן מנוע למשל, יש להשליך לאתר איסוף הפסולת המסוכנת המקומית.

 • #3 – ויניל או PVC – הימנע מקנייה, לא ניתן למיחזור ברוב האזורים (פוליוויניל כלוריד)
 • #4 – LDPE – בטוח – ניתן למיחזור: מקובל במרכזי מיחזור של שקיות ניילון ובתחנות להורדה (פוליאתילן בצפיפות נמוכה)
 • #5 – PP – בטוח – ניתן למיחזור: בדוק עם תוכנית המיחזור המקומית שלך (פוליאתילן בצפיפות נמוכה)
 • #6 – נ.ב. – הימנע מקנייה, לא ניתן למיחזור ברוב האזורים: בדוק עם תוכנית המיחזור המקומית שלך (פוליסטירן)

פלסטיק מספר שבע (#7) נמצא גם בשוק ויכול להיות מסובך להבנה כי ניתן להשתמש בו עם שני סוגים שונים של חומרים. רובם הם פלסטיק מרוכב המשמש לייצור בקבוקי מים מפלסטיק קשיח, בקבוקי תינוק וכוסות לגימה לשימוש חוזר. פריט זה אינו ממוחזר בעיקר בגלל דאגה בריאותית בעת חימום הפריט. כנראה שהכימיקל Bisphenol A, אסטרוגן ברמה נמוכה, יכול להיחשף כאשר הפריט נשרט או מחומם ועלול לזהם את האוכל או המשקה שלנו. החשש הגדול ביותר הוא חשיפה לנשים בהריון וילדים בשנותיהן הראשונות, אשר מצערים בשל השימוש הרב במוצר הקשיח העמיד באותם שווקים. אם אתה משתמש בפריטים אלה, זכוכית או נירוסטה עשויים להיות חלופה ששווה להסתכל עליה.

 • #7 – מחשב – הימנע מקנייה, לא ניתן למיחזור ומטיל ספק: פלסטיק קשיח מורכב. (שונות)
 • #7 – PLA – בטוח, לא ניתן למיחזור אבל ניתן לקומפוסט (פוליאקטיד, עשוי ממשאבי צמחים מתחדשים)

צנצנות ובקבוקי זכוכית: כן

כמעט כל צנצנות הזכוכית והבקבוקים מתקבלים במרכזי המיחזור בארה”ב. זכוכית שבורה, נורות או שמשות לחלונות הם החששות היחידים לממחזרי האזור מסיבות בטיחות ברורות. כל שעליך לעשות הוא להסיר את כל המכסים והפקקים ולשטוף היטב כך שמרכזי המיחזור יוכלו לעבד אותם בקלות דרך המערכות שלהם ללא בלגן ונזקי מכונה.

פחיות מתכת ורדיד אלומיניום: כן

לכולנו יש את הפחיות האלה של מרק, שעועית או פופ שיושבות ומזכירות לנו למחזר. מה מעכב אותנו? סביר להניח שתשטוף אותם החוצה או שיש לך רק פחית בודדת בפח שלך. הרשו לי לומר לכם עכשיו – אחד כן עושה את ההבדל וכשאתם ממחזרים פריטים אחרים באופן פעיל, אחד לא נראה כמו מספר בודד.

היזהר: פחיות אירוסול אינן נכללות בחומרים ממוחזרים.

סוללות: כן- באזורים מסוימים.

ניתן למחזר סוללות, אך בחלק מהאזורים אין איסוף מקומי הכולל פריטים אלה. כאן נכנסות לתמונה החנויות המקומיות שלך שמוכרות מוצרי אלקטרוניקה. הידעתם שבדרך כלל יש להם מרכזי מיחזור לסוללות, טלפונים סלולריים ופריטים קטנים אחרים ממש בתוך דלתות החנות שלהם? בדוק את זה בפעם הבאה שאתה שם. עד אז, הנה כמה שלבים שצריך לבצע:

 • סוללות ליתיום יון צריכים להיות מודבקים בקצותיהם כדי למנוע שריפה ולהכניס אותם לשקית.
 • סוללות אלקליין צריכות להיות בשקית ניילון שקופה למקרה שהן דולפות.
 • גם סוללות נטענות מגדלים קטנים ועד גדולים של כלים אלחוטיים מזדקנות עם הזמן. גם אותם צריך למחזר.

היזהר: לא ניתן למחזר סוללות אוטומטיות דרך חזרות מקומיות רגילות. יש למחזר את הפריטים האלה במקום שבו הייתם קונים חדשים כמו חלקי חילוף לרכב, חומרה או חנויות כלבו.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.