התקן את היציקה האוטומטית בעצמך – הסר את הדלתות

מנע את רוב החבטות הקטנות, שבבי צבע ופגמי גוף שיכולים לקרות כאשר מישהו חונה לידך, פותח את הדלת שלו ונורק לרכב שלך. לרכבים רבים הותקנו במפעל תבניות צד דקורטיביות/מגן שהוצבו בצורה אסטרטגית ב”גובה הדלת” כדי לסייע במניעת בעיה זו. אבל בשנים האחרונות, היצירות הללו הופסקו כדי לחסוך כמה דולרים בשוק התחרותי הזה.

אם הרכב שלך חסר דפוס מגן, כדאי לשקול להתקין אותו בעצמך. התקנת יציקת גוף לרכב היא משימה פשוטה למדי עבור עשה זאת בעצמך, בתנאי שתקדיש את הזמן ליישם אותו בזהירות ולתת לו את מלוא תשומת הלב.

חומרים: ערכת יציקה בצד הגוף, כלי חיתוך חד, אלכוהול לשפשוף, סמרטוט לבן נקי, מסקינג טייפ, עיפרון גריז (סימנים יחלפו בקלות). מוסך חם או יום שמש מקל על כל העבודה.

פיתוחים איכותיים עם סרט פילינג והדבק 3M עדיף להתקין בטמפרטורות חמות מ-65 מעלות. פיתוחי פלסטיק גמישים יותר, קל יותר לתפעול וחיתוך כאשר הם חמים מ-70 מעלות. פיתוחים קטנים יותר ניתן לחתוך בקלות עם מספרי מטבח חדות כבדות או גזירי פח. עבור פיתוחים גדולים יותר, יותר מ-1 אינץ’ רוחב או 3/16 עובי, חיתוך ישר נקי הוא קצת יותר קשה. גוזם סדן חד נקי יקל על חתך ישר בכל הגדלים. סכין נגר עם תערובות סכיני גילוח גם עובדת היטב, אבל לא אחת עם להבי השבירה.

הכלי המקצועי המשמש את מתקיני הרכב לחיתוך דפוס נראה דומה מאוד לסט של גזמי סדן, מלבד הלהב הוא סכין גילוח ניתן להחלפה באורך 3.5 אינץ’. גוזם סדן של שלושה עשר דולר מהגינה המקומית או מחנות לחומרי בניין יעשה כמעט את אותה עבודה אם הוא חד ונקי.

הכן את משטח ההדבקה של הרכב על ידי ניקויו ביסודיות עם אלכוהול וסמרטוט כותנה לבן נקי. זה מסיר שאריות שעווה כך שהדבק לקלף ולהידבק יכול להידבק אליו בצורה מאובטחת. הימנע משימוש בבד צבעוני למטרה זו, שכן הצבעים בבד עלולים להשאיר שאריות צבעוניות מאחור.

אם אין לך רכס או קו גוף לעקוב על המכונית, הנח רצועה של מסקינטייפ כדי להיות מדריך שיעזור למקם את העיצוב האוטומטי להיות ישר לחלוטין. אולי כדאי למדוד מהקרקע בכל קצה כדי לקבל קו מקביל. הדביקו את המסקינטייפ בקצה האחד, והחזיקו אותו במרחק של כמה סנטימטרים מהמכונית תוך כדי משיכה של הסרט מהגליל לקצה השני, גלגל את הקו שלך ואז הדביק אותו קלות. צעד אחורה והסתכל לראות שהקווים נכונים, שנה במידת הצורך. קל להחליף את הקלטת בשלב זה. לאחר התקנת יציקת הגוף והדבק מתקבע לכמה ימים, הוא לא יורד!

לאחר שהקו הישר של מסקינטייפ נמצא במקום כדי לספק מדריך, השתמש בחתיכות מסקינטייפ כדי “להתאים” באופן זמני לכל אורך יציקת הגוף במקום על הרכב.

קבע היכן תצטרך לחתוך את עיצוב הגוף עבור הדלתות והתפרים להתקנה מדויקת ומדויקת. השתמש בחתיכות סרט או בעיפרון שומן כדי לסמן את המיקומים המדויקים על התבנית שבהם תבצע את החתכים. בפתחי הדלת, והיכן שהדפוס מסתיים בשולי בורות הגלגלים, ייתכן שיהיה עליך לחתוך זוויות כדי להתאים לקווי הרכב. יש לאפשר רווח מינימלי של 1/8 אינץ’ למרווח הדלת. בצד הציר של הדלת ייתכן שיהיה עליך לשפוף את קצה התבנית כדי שיהיה מספיק מרווח כאשר הדלת נפתחת.

לאחר שסימנתם את כל המיקומים, חתכו בזהירות את התבנית. התבנית עשויה מפלסטיק רך יחסית. חיתוך אינו קשה, אך קל יותר כאשר התבנית חמה יותר מאשר כאשר הוא קר יותר.

עבדו עם קטע אחד בכל פעם, קלפו כמטר מהגב מרצועות ההדבקה והצמידו את התבנית למקומה. לאחר מכן משוך את הקצה הרופף של הגיבוי ועבור לאורך התבנית, דוחף אותו למקומו. לאחר הנחתו על משטח הרכב, שפשפו בחוזקה את חלק התבנית עם מטלית נקייה ורכה כדי להבטיח שהוא יושב היטב. אולי תרצה לחזור כמה שעות מאוחר יותר, או למחרת, לתת לו עוד שפשוף לחץ כדי להבטיח את ההדבקה הטובה ביותר.

פתח וסגור את הדלתות באיטיות, תוך התבוננות כדי לוודא שלא נוגעים או משפשפים את תבנית הצד בזמן שהדלת נעה. אפשר לדבק הדפוס להתקבע לפחות 24 שעות לפני שטיפת הרכב שלך. הידבקות מקסימלית מושגת לאחר 3-5 ימים בטמפרטורות מעל 70 מעלות, יותר אם הוא קריר יותר.

זהו, עכשיו אתה מוגן.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.