זוחלים – בתנאים שלי!

לפני כמה שנים, לבעלי וולי היה עניין להחזיק שממיות ואני הסכמתי לאפשר להם להיכנס לביתנו – כל עוד הם בחדר משלהם ולא אצטרך לגעת בהם כלל. התחביב הזה התחיל עם בעלי חיים “מעטים”. ידעתי מניסיון קודם שזה יגדל להרבה חיות עם הזמן (אתה רואה שהוא החזיק דגים לפני כ-20 שנה בתור “תחביב”- התחביב גדל לכ-130 מיכלי דגים). הוא גידל וגידל דגים במשך שנים ועשה מזה עסק גדול כ”תחביב” בלבד.

התהליך התחיל בבניית חדר קטן בתוך חדר במרתף שלנו. זה היה צריך להיות מרופד ומבודד כדי לשמור על הלחות והחום עבור החיות. הוא בנה מתלה שיכיל את המכולות שיהיו ביתם של השממיות. היום הגדול הגיע והוא ביצע את הרכישה הראשונה של שממיות. הוא התרגש מאוד מהחיות שהביא הביתה. הם היו חיות יפות עם צבעי צהוב, לבן וכתום בכל הגוף. הוא ציין בפני כמה חשוב שלזנבות יהיו הרבה כתום. זוהי שממית נמר זנב גזר. כאשר הוא מתרבה, ככל שהזנב יותר כתום כך החיה בעלת ערך רב יותר. רגע רגע,,, להתרבות!… ידעתי בדיוק לאן התחביב הזה הולך במהירות. עכשיו התוכניות האמיתיות עולות על פני השטח. הוא התחיל לגדל את החיות והיה לו הצלחה בפעם הראשונה. הביצים נאספות ומוכנסות לאינקובטור לבקיעה.

לאחר כחודשיים השממיות החלו להתרבות, הביצים החלו לבקוע, ויצאו תינוקות קטנים וחמודים להוסיף ל”תחביב”. ובכן, שם נכנסתי לתוכנית. כשהתינוקות בקעו היה צורך להעבירם למיכל אחר. הייתי שולף את כוס המעדנייה הקטנה מהאינקובטור והופכת אותה לשיעור מדעים עבור המעון שלי. מעולם לא החזקתי את השממיות הנמר כי פשוט לא נוח לי איתם. כל עוד יכולתי להזיז את התינוק מכוס המעדנייה על ידי הטיפת הכוס או הקשה על השממית עם החלק העליון, הייתי בסדר.

עם הזמן, אני בטוח שוואלי קיווה שאתגבר על הפחד שלי משממיות. הייתי נכנס לחדר ורואה אותו עובד עם החיות ומפטפט איתו. היה לי בראש שאין סיכוי שאחזיק או אעזור עם החיות- זה היה התחביב שלו והן לטאות! EWWWW- הם אוכלים צרצרים חיים ותולעי קמח, היה צורך לנקות את מיכלי השממיות על בסיס קבוע, והיה צריך לאסוף ביצים. כדי לעשות את הדברים האלה יש להזיז את בעל החיים כדי לבצע את העבודה. לפעמים, אחד מאיתנו היה עוצר בחנות חיות כדי לרכוש אספקה ​​לבעלי החיים. זה יכולתי להתמודד כי כל מה שאצטרך לעשות זה להביא אותו הביתה ולהשאיר אותו בחדר בשביל וולי.

בסופו של דבר, ה”תחביב” גדל עד כדי כך שהיינו צריכים להתחיל להזמין צרצרים (אלף בכל פעם) כדי להאכיל את החיות. אתם יכולים לתאר לעצמכם מה חשבתי (וגם הבחור UPS) כשההזמנה הראשונה של 5,000 צרצרים חיים הגיעה על מדרגת דלת הכניסה שלי! לא יכולתי לדמיין היכן הם עומדים להיות מאוחסנים. וולי הגיע הביתה ונאלץ לשים אותם במיכלי פלסטיק גדולים עם מזון ומים כדי לשמור אותם בחיים כדי שהחיות יוכלו לאכול. דאגתי שצרצרים יהיו בכל מקום והייתי מאוד עצבני בכל פעם שהוא ביקש מאחד הבנים שלנו לעזור להם. את מיכלי הצרצרים היה צריך לנקות במהלך השבוע והוא ממש לא אוהב את העבודה הזו. בסופו של דבר החלטתי שזה משהו שאני יכול לעשות. ובכן, מיותר לציין שעכשיו כשמגיעות פקודות הקריקט אני מטפל בהן. היו לי צרצרים טיפסו במעלה החולצה שלי או קפצו במורד החולצה שלי. אני עדיין מתקומם כשהם מתחילים לקפוץ או לזחול כשאני עובד איתם.

בדרך החלטתי שאולי אפילו אוכל להאכיל את החיות כדי לחסוך קצת זמן לבעלי. הכל היה טוב, עד היום שבו הפלתי גביע מעדניות גדול עם כ-50 צרצרים על הרצפה בזמן שהאכלתי. שם זחלתי על רצפת החדר הסגור של שממית נמר בניסיון לתפוס צרצרים.

וולי הצליח לשמור ולהרבות את השממיות הנמר. הוא היה מעביר את הזכרים אל מיכלי הנקבות השונים במהלך עונת הרבייה. ראיתי איך הוא עובד איתם לא עוזר, רק מדבר איתו.

ואז יום אחד כשבטח חוויתי חוסר חמצן למוח שלי חשבתי שאפתיע אותו ואנקה כמה ממיכלי השממית הנמר. עכשיו לפני שניכנס לזה יותר, אני צריך להזכיר לך שאני לא אוהב להחזיק את החיות האלה בכלל….. ולא הייתי רוצה! לא בטוח למה חשבתי שזה הולך להיות רעיון טוב אבל התקדמתי עם ההפתעה שלי.

נכנסתי לחדר בו מוחזקים החיות וכן בחדר יש דלת שצריכה להישאר סגורה לבקרת טמפרטורה. קבעתי את הציוד שלי לניקיון. בעגלה יש כלים, מיכל נוסף ועליון, פח אשפה, מים ומזון לבעלי החיים. בעלי חיים אלה מוחזקים על מתלה מדפים. חלק מהמדפים גבוהים ממני ואני משתמש בשרפרף קטן לעבודה על המיכלים.

תכננתי היטב את תהליך ניקוי המיכלים כדי לגרום לי להרגיש בנוח. במילים אחרות, אני עושה את זה בדרך שלי. עכשיו רק שתדעי, אני חוזר על השלבים האלה שוב ושוב בזמן שאני עובד בחדר.

1. הורידו את המיכל מהמדף תוך כדי כיסוי תוך כדי שאני מזיז אותו.

2. להוציא את מנות האוכל ולהסתיר לח לאט מאוד

3. לאחר מכן אני מטה לאט את המיכל לתוך מיכל אחר והחיה מכוסה.

4. לאחר מכן אני שוטף את המיכל ומכניס את כל הכלים והעורות הנקיים והחדשים במיכל

5. אני מטה לאט את המיכל עם החיה בחזרה אל המיכל הנקי ונותן לחיה לטפס חזרה לביתה

6. השלב האחרון הוא- עם כיסוי מוחזק על המיכל אני מחליק אותו בחזרה על המדף.

הייתי בטוח שהמערכת הזו תעבוד אם רק הייתי עוקבת אחריה. עם זאת, מסיבה כלשהי לא החזרתי את החלק העליון על המיכל הנוקה עם חיה בתוכו. הושטתי יד והתחלתי להחליק את המיכל על המדף. להפתעתי החיה החליטה לקפוץ מעל שפת המיכל. תזכרי שהמדף קצת יותר גבוה ממני והחיה נחתה עליי. קפצתי, צרחתי, והחיה נחתה על הרצפה. (החיה בסדר) זרקתי מיכל על החלק העליון של החיה על הרצפה. הדבר הבא שאני יודע שהבן הבכור שלי נכנס כדי לגלות על מה כל המהומה. הוא מצא אותי עם דמעות ורועד – וכן, הוא ניסה בכל כוחו לא לצחוק עליי. הוא העביר את החיה למיכל שהוא שייך אליו ואני סיימתי לנקות מכולות להיום.

מאז חזרתי לנקות את המיכלים ועושה את זה לאט תוך כדי שמירה על כל שלב בזהירות. אני עדיין לא אחזיק את החיות ואם הם נראים פעילים אני אאכיל ואדלג על המיכל הזה בחזרה אחרי שהחיה נרגעת.

ידעתי שבשלב מסוים וולי ירצה להרחיב את מגוון החיות שהוא מחזיק. לא הייתה לי בעיה עם זה כל עוד נחשים לא בתוכנית. הוא הוסיף שממיות מצויצות ושממיות יום. בחדר יש כעת מתלים מרובים המכילים את החיות הללו. שממיות יום הן חיה ירוקה בהירה מאוד ומהירה! הוא אמר לי להיזהר תמיד כשנכנסים לטנקים שלהם כדי שהם לא יסחפו החוצה. השממיות המצומצמות גם הן מהירות. הייתי למטה בחדר הלטאות לילה אחד ושוחחתי עם בעלי כשלפתע שממית מבוגר (בערך באורך של כ-5 סנטימטרים) קפץ מידו, על העגלה, מהעגלה אל מיכל הקריקט, ואז אל המיכל. קוֹמָה. זה נסחף ממש לרגליים שלי ואם אתה מכיר אותי אף פעם אין לי נעליים! החדר הוא אזור מאוד צפוף ולא היה לי לאן ללכת, אז פשוט הרמתי רגל אחת ואז את השנייה בתנועת הדילוג הקטנה הזו בניסיון להתרחק מהחיה מבלי לדרוך עליה בו זמנית. גם אחד הבנים היה בחדר והם צחקקו מאוד מ”ריקוד השממיות” שלי. עד שהחיה נתפסה היו לי צמרמורת בכל הגוף ולא יכולתי לחכות לעזוב את החדר..הייתי בטוחה שזה הולך לעלות ממש במעלה רגל המכנסיים שלי! מיותר לציין שגם מהלטאה הזו לא מאוד התרשמתי.

במהלך החודשים האחרונים סבלתי את השממיות הקטנות המצומצמות מספיק כדי לנסות להחזיק אותן. הם לא רעים מדי.. וולי היה די בהלם כשהוא ראה אותי מרים את השממית המצודה הראשונה. ככל שהם קטנים יותר הם מהירים וקופצים יותר. הם יירגעו ביד שלי ואני כן מדבר איתם הרבה (לא, הם לא חוזרים אליי). עכשיו למדתי לנקות את המיכלים שלהם, להאכיל ולהזיז את התינוקות כשהם בוקעים. החזקתי מבוגר אחד לכמה שניות, אבל אני מעדיף את הקטנים.

ה”תחביב” הזה הפך כעת לעסק קטן ואנו מגדלים שממיות איכותיות, מבלים זמן רב בחינוך לקוחות ומוכרים אותם בתערוכות ובאינטרנט (ראה להלן). זו הפכה לדרך מעניינת ומהנה עבורנו לבלות יחד. אפילו הלכתי לכמה הופעות כדי לעזור. אני לומד הרבה על החיות ואחזיק אותם בתנאים שלי.

About admin

Check Also

טריילר האופניים של Schwinn Joyrider: המעלות והחסרונות

דגמי נגרר לאופניים של Schwinn זמינים בשש גרסאות. מבין ששת הדגמים, נגרר האופניים Schwinn Joyrider …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.