חידת פסים נון-סטיק

אם אתם קונים באינטרנט מחבת פסים, כדאי שתהיו ספציפיים בשאילתה שלכם, כי מחבתות מגיעות בכל הגדלים והצורות, ולכל מיני שימושים שונים. רק כדי להוכיח את הנקודה – המחבת הנמכרת ביותר באמזון, מחבת ה-Calphalon 10 אינץ’ נון-סטיק, היא למעשה מחבת קרפ. הצדדים הקצרים ומשופעים בעדינות מסגירים אותו. זה עדיין קנייה מצוינת בתור מחבת טפלון, במיוחד כאשר היא מוצעת למכירה בסביבות $20 כפי שהיא בזמן כתיבת שורות אלה.

גריל ורשת

בואו נעשה סדר בהבדל בין גריל לרשת. לגריל או למחבת צלייה יש רשת של רכסים מוגבהים המונעים מהאוכל להתבשל ישירות בשמן וטפטופים המצטברים בתחתית התבנית. אם חום הטווח נדחף גבוה מספיק, אתה יכול לקבל את אותם סימני צלייה רצויים על סטייקים, צלעות והמבורגרים שאתה רואה כשאתה מבשל על גריל פחמים וגז בחוץ.

למחבת פסים יש משטח בישול חלק ושטוח, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור דברים כמו פנקייקים, חביתות וקרפים. פסים לכיריים, פסים כפולים או מבערים כפולים (כולם מתכוונים לאותו דבר) הם לרוב הפיכים, עם משטח פסים שטוח בצד אחד ועם רכסי צלייה בצד ההפוכה. רשתות אלו מתפרסמות לעתים קרובות כפסייה הפיכה או כגריל/פסילה.

סביר להניח שרשת הפיכה תהיה מלבן בגודל 20 x 11 אינץ’ לערך עם ידיות קצרות בכל קצה. רשתות אלו נקראות רשתות מבערים כפולות מכיוון שהן גדולות מספיק כדי לכסות ולהתחמם על ידי שני מבערי כיריים בו זמנית. קולמן וקמפ שף מייצרים פסים בגודל 24 אינץ’ ומעלה, שהם מעט גדולים עבור מחבת כיריים אך מתאימות באופן אידיאלי לשימוש חיצוני.

עגול ומרובע

מחבת פסים עגולה היא ככל הנראה מחבת גריל. מחבת 10 אינץ’ או משהו כזה עם תחתית חלקה עם דפנות מספיק גבוהות כדי למנוע נזילות של שמן וטפטופים על המבער, ועם ידית רגילה וארוכה. הצדדים הקצרים מיועדים לגישה קלה של מרית למזון. אתה יכול להעריך את זה אם ניסית להפוך פנקייק עם מרית זוויתית. מכיוון שניתן להפעיל חום רק על צד אחד, סביר להניח שלפסים עגולים יהיו משטחי נון-סטיק.

מחבת פסים מרובעת היא ככל הנראה גם מחבת גריל עם דפנות קצרות וידית קונבנציונלית. היתרון של הצורה הריבועית הוא שהיא יכולה להתאים ליותר חלקים. מחבת פסים מרובעת בגודל 11 אינץ’ יכולה להתאים לארבעה המבורגרים או כריכי גבינה ואילו שלושה הם הגבול המעשי למחבת פסים עגולה.

פלדה, אלומיניום, נירוסטה וברזל יצוק

רשתות פלדה הן בדרך כלל מהסוג המלבני הגדול יותר, רובן ארוכות מ-24 אינץ’, ומתאימות היטב לבישול לקבוצות גדולות. שום דבר לא מונע ממך להשתמש בפסלת פלדה על הכיריים שלך אם היא מתאימה, אבל רובן מיועדות לתנורי קמפינג. מבנה הפלדה מחוספס ויכול לסבול קצת התעללות מסכינים וכלי בישול ממתכת.

האלומיניום פחות פופולרי ממה שהיה בעבר, אך עדיין ניתן למצוא גדלים וצורות רבות של רשתות אלומיניום מיצרנים מובילים, ביניהם רשת ה-Farberware Nonstick Double Burner. אלומיניום עבה הוא מוליך חום מצוין, אם כי אם לא אנודיזה קשה, הוא עלול לשנות את צבעו ולנקות אותו עם רפידות מתכת וכימיקלים קשים. לרוב רשתות האלומיניום יש לפחות משטח נון-סטיק אחד.

וריאציות של מחבת ברזל יצוק מתוארכות כנראה לתחילת תקופת הברזל. לטבחים שמשתמשים בכלי בישול מברזל יצוק באופן קבוע אין בעיה לתחזק את כלי הבישול כדי לייצר משטח בישול נון-stick, למרות שעולים חדשים עדיין נבהלים מתהליך התיבול. מחבת ברזל יצוק יכולה לשמש בבית או בחוץ, להפיל אותה ולהתעלל בה ביסודיות עם כלים וטמפרטורות בישול צורבות ללא השפעה רעה. ברזל יצוק ישירות על פחם הוא הדרך היחידה שבה הטבח הביתי יכול להגיע לטמפרטורה גבוהה מספיק לאפקט מושחר אמיתי. ברזל יצוק יכול להיות כבד אז בדוק את מפרט המשקל אם אתה בגודל זעיר.

באופן בלתי צפוי, מחבת נירוסטה היא נדירה. אפילו אלוף הנירוסטה All-Clad מייצר רק מחבת אלומיניום עם אנודייז קשה. ישנם כמה דגמים של פסים עגולים מנירוסטה בגודל 12 אינץ’, אבל אפילו לכלי הבישול הנהדרים הללו, מיצרנים שונים, מאותה סיבה מוזרה יש ידיות צד עלובות שפוסלות אותם משיקול רציני.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.