חלונות רובע מוסטנג – כיצד להחליף

במכוניות, חלונות רבע ממוקמים בדלת הקדמית של הרכב או בחזית החלון האחורי. בכל מקרה, החלון ממוקם בדרך כלל בצד המכונית, אם כי הוא עשוי להיות ממוקם גם בפינה. עם זאת, רק בחלק מהמכוניות יש חלונות אלה.

רכבים ישנים יותר הפרידו לעתים קרובות את חלונות הצד שלהם לשני חלקים נפרדים. החלון הראשי דומה לאלו המוכרים לנו היום, וניתן להעלותו או להוריד אותו דרך ידית על הדלת. החלק השני הוא משולש בצורתו, נפתח כלפי חוץ, ורשום במדריכים כ”חלון רבע” או “רבע זכוכית”.

ביחס לשנת הדגם 87′, פורד שינתה למכלול חלונות מוסטנג אחוריים עם מראה נקי בהרבה עבור מכוניות האצ’בק והקשיחים של מוסטנג. נבנה מגומי מגופר, יחד עם זכוכית החלונות המוטבעת בפועל, המכלול האחד היה קשה מאוד עבור חלונות רבע המוסטנג, אך מטרתו הושגה בכך שהוא משלב את הגג בלוח הרבע האחורי. עם זאת, עם הזמן ושעות רבות של שמש לוהטת אפופה את חלונות הצד, הגומי החיצוני נמס, והותיר את היקף החלון מחורץ וחסר צבע.

מצער ש”החלונות הרבעים” במוסטנג החלו להתקלקל, ודי יקרים להחלפה כמו שצריך. חלק מהבעלים עברו לאמצעים דרסטיים כמו ערכות צבע ותיקון, אבל אלה פועלים רק לפרקי זמן קצרים.

לאחר שעלתה על הצלחת עם הפתרון האולטימטיבי הוא אספקת השחזור של הדגם המאוחר: 100% 100% חלונות רבעים אחוריים אחוריים של ’87-’93 עבור מוסטנג אשר מיוצרים על ידי יצרן הציוד המקורי. החל ממחיר של 599.95$ לזוג וזמינים להאצ’בק ולמחשבים קשיחים, בעלי חלונות זהים למכלולי פורד המקוריים, עד לכיתוב המוסטנג המודפס על הזכוכית.

החלפת חלונות רבע המוסטנג האחוריים היא הליך R&R בסיסי. ההגעה לתשעת האומים לכל חלונות פורד מוסטנג הם החלק הקשה ביותר; בעיקרון, עבור האצ’בק, אתה צריך להסיר את כל עיטורי הפלסטיק בחלק האחורי של הפנים. אבל, לרוב, יש לך עסק עם ברגים קטנים של ראש פיליפס, אם כי תזדקק לשקע הנכון לפתיחת הברגים של מנגנון חגורת הבטיחות הקדמי בכל צד של המכונית.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.