חמישה עשר סודות להגנה על הבית שלך מפני שיטפון

תלוי איפה אתה נמצא, שיטפונות מהווים איום עליך ועל הרכוש שלך. יחד עם חילופי העונות ושינויי האקלים, שיטפונות מהווים אפילו יותר איום כעת. אפילו אזורי השיטפונות משתנים. בעוד שהבית שלך לא היה באזור שיטפון בשנה שעברה, הבית שלך עשוי להיות באזור שיטפון השנה.

אמנם אתה לא יכול לעצור את עליית המים, אבל אתה יכול לעזור למזער את נזקי המים על ידי הכנה. להלן חמישה עשר סודות להגנה על הבית שלך בהצפה:

 1. להבין את הסיכון – על ידי סקירת הבית או הנכס שלכם, לא תופתעו כשהשיטפון אכן יפגע. בדוק אם הבית שלך נמצא באזור ההצפה. שאל את השאלה הבאה: לאן יכולים להגיע מים לבית שלנו? זה חל גם על מה שניתן לראות וגם על מה שלא נראה. פעמים רבות, זה הנזק הבלתי נראה, כמו מה שנמצא בחלל הזחילה שלך, שאנחנו לא חושבים עליו.
 2. היה מוכן – קחו את הזמן להכין כמה שיותר לקראת המים העולים. האם ביטוח ההצפה שלך מעודכן? יש לך פתחי שיטפון והאם בדקת אותם כדי לראות אם הם פועלים כהלכה? פעמים רבות, אתה יכול לחסוך סכום משמעותי של כסף על ביטוח השיטפונות שלך אם יש לך פתחי הצפות בקרן שלך.
 3. להבין את כוחם של המים – אם המים קרובים ויכולים לנוע במהירות, עזוב את הבית שלך עכשיו והגיע לקרקע גבוהה! כשזה מגיע למים הזזים במהירות לעומת בני אדם, המים ינצחו בכל פעם. להגיע לקרקע גבוהה כמה שיותר מהר.
 4. תחשוב על חיות המחמד שלך – חיות מחמד הן כמו המשפחה שלך. ובדיוק כמו המשפחה שלך, אתה צריך להגן גם עליהם. הקפידו להביא את המזון, המצעים והתרופות של חיית המחמד שלכם למקום החדש. שימו אותם בבית מלון לחיות מחמד שאתם יודעים שלא יושפעו מהשיטפון. אפשר להשאיר אותם אצל קרובי משפחה או חברים שיהיו רחוקים מאזור השיטפון. אם אתה צריך, קח אותם איתך לקרקע גבוהה והרחק מהמבול. זכור, אל תאפשר לחיות המחמד שלך לעבור או לשתות את המים. ישנם מזהמים רבים במים שיכולים לגרום לחיית המחמד שלך לחלות או להרוג את חיית המחמד שלך.
 5. בנה את שקי החול שלך לפני שאתה צריך אותם – אם יש לך את המשאבים לעשות זאת, שקי חול הם כלי נהדר לעצור את המים.
 6. גבה את הנתונים שלך – גבה את נתוני המחשב שלך בהקדם האפשרי. אתה יכול להשתמש במגוון משאבים כדי לגבות את הנתונים שלך לשירות גיבוי בחינם או בתשלום נמוך הרחק מנזקי מים. שירותים כמו Dropbox, Box, Microsoft Drive, Google Drive ושירותים רבים אחרים מאפשרים לך לעולם לא לאבד את הנתונים שלך עקב הצפה.
 7. כבה את החשמל והגז שלך – כבה את כל כלי השירות כדי לעצור פיצוצים אפשריים או התחשמלות או נזק.
 8. העבר את חפצי הערך שלך למעלה או הרם אותם מהרצפה – פשוט על ידי העלאת חפצי הערך שלך (זה כולל מערכות מחשב) מהרצפה יכול לחסוך לך אלפי דולרים בנזקים ועוגמת נפש. אם אתה יכול לקחת אותם לקומה השנייה, זה אפילו טוב יותר.
 9. טען את הטלפון שלך מבעוד מועד – אתה לא יודע כמה זמן יימשך המבול ומתי יחזור החשמל. הקפד לטעון את הטלפון הסלולרי שלך כדי שעדיין תוכל לנהל קו תקשורת פתוח.
 10. שמור על רדיו ופנס קרוב – הרדיו שלך עשוי להיות מקור התקשורת היחיד שלך למה שקורה במצב מאתגר זה. מכיוון שהחשמל עשוי להיות כבוי, רדיו המופעל באמצעות שמש יהיה נהדר. כמו כן, יש מספיק סוללות עבור הפנסים שלך.
 11. התרחק מהדרך של מים שזזים במהירות – ככל שתתפתו, אל תשכשכו במים הנעים במהירות. אנשים רבים איבדו את חייהם עוברים במים זורמים במהירות.
 12. הימנע ממגע עם המים – אין לעבור במים הגבוהים במהלך ואחרי השיטפון עם ביגוד מגן. המים מזוהמים בביוב, כימיקלים ופסולת אחרת שעלולה לגרום לך לחלות. כמו כן, מתחת למים עשויים להיות חפצים חדים שיכולים להזיק לך.
 13. קבל עזרה מקצועית לייבוש כל אזור מוצף – אל תעשה את זה לבד. קבל את אנשי המקצוע לייבש כל אזור ולגשת לנזקים.
 14. פנה מיד לחברת הביטוח שלך – התקשר לחברת הביטוח שלך ותן להם את פרטי המצב שלך בהקדם האפשרי כדי שתוכל להיכנס לרשימה שלהם כדי לתת לך את העזרה הדרושה לך. ודא שאתה מקבל הנחה על ביטוח ההצפה שלך עבור התקנת פתחי השיטפון שלך.
 15. צלם תמונות של הנזק – הקפד לצלם את הפריטים הפגומים כדי לעזור לחברת הביטוח לטפל במהירות בתביעתך. כטיפ נוסף, צלם תמונות של הפריטים שלך לפני נזקי המים. למה? כדי שתוכלו להוכיח לחברת הביטוח את מצב הפריטים לפני ההצפה.

אמנם אתה יכול למנוע משטפון להתרחש, אבל אתה יכול למזער את הנזק שנגרם לבית שלך ולחסוך לך אלפי דולרים בנזק. יישם את חמש עשרה הטכניקות הללו ותגן טוב יותר על ביתך מפני נזקי המים של שיטפון.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.