חקור אומנות יד הודית מסורתית

שריד דוקרה

שבטי Dhokra Damar הם צורפי המתכות המסורתיים של מערב בנגל. נקראו על שם השבט שלהם; הטכניקה הידועה לשמצה שלהם של יציקת שעווה אבודה נקראת יציקת מתכת Dhokra. השבטים משתרעים מג’הרקאנד למערב בנגל ועד לאוריסה וידועים כבני הדודים הרחוקים של ה-צ’אטיסגאר הדוקרות.

קערת תפילה דתית עבודת חוטי ברונזה

מאז תקופות, האורליס או האורליס, הקערות ההודיות בסגנון וינטג’, שימשו לבישול ולייפות הבית ואזורים מרחביים משמעותיים נוספים.

ניתן לזהות בקלות את ה-urli הודות לצורתו הייחודית. זוהי תוספת דקורטיבית אטרקטיבית ומסבירת פנים לאווירה.

במיוחד urli הפליז בעבודת יד שנוצרו בהתאם למסורות העתיקות מביאות את מגע ההיסטוריה למשכן המהנה שלכם.

השתמש בקערה בדרך המסורתית ומלא אותה במים ואז סחף פרחים מלאכותיים או אמיתיים למעלה. או לחילופין ניתן לצוף נרות מלאכותיים על פני השטח; המשקפים יפה כשהם מוארים.

ה-urli הופכים את הסביבה לבדידות שלווה והצפים מוסיפים קורטוב של אלגנטיות צבעונית חגיגית. לקשט את הבית שלך עם עיצוב נוי הודי מסורתי זה! פליז שבטי הודי וינטג’ אלה משמשים גם כקערות תפילה רוחניות בבתים מסוימים.

ומכיוון שהם מגיעים ללא ידיות, כתובת האתר האמנותית הזו נמצאת לעתים קרובות כחלקי קישוט בבתים מסוימים, או מוצאת אותם לחיות באווירה כמו עציצים אקזוטיים לצמחי פנים או אמבטיות ציפורים אקסקלוסיביות.

פסל ליידי פליז וינטג’

יצירות או פסלים, המוצעים בעיצובים שונים שהוכרזו בעבודת יד, שנעשו על ידי אומנים מיומנים מהודו. צלמית פליז מרשימה בגודל 12 אינץ’ זו בעבודת יד של אישה ממלאת את חדר האורחים שלך ברהיטות אמנותית.

חלקם חשבו שזה טרנדי, אחרים מוצאים את זה מתוחכם ואחרים, מוזרים. שיטות מסורתיות, יכולות ותהליכים מבוססי יד הם טכניקות שונות המשמשות ליצירת מוצר זה.

פליז שיב פרוואטי עם פסל גנשה

המשפחה האלוהית של המנהג השאיבית היא שיווה, פרוואטי וגנשה. הדימויים מתגלמים בכך. הוא מתאר את שיווה בתור משחית וגם המשקם, פרוואטי סימל כ שאקטי וגנשה כמי שמנסח את כל החלקיקים והדינמיות.

זה מיועד במפורש לבית ולמשרד הנראים בפנים הארץ שאתה כל הזמן מייחל לו. עם shiv Parvati ו-Ganesha, החלק המרכזי הזה עשוי בעבודת יד כפסל משפחתי. יצירה זו נוצרה על ידי כמה ידיים אומנותיות, וניתן למקם אותה על נקודת הקישוט שלך.

כדי למתג אותו כמוצר לכל החיים נעשה שימוש בחומר המצוינות הגבוהה, לקישוט שלך. זה מאשר קשר מתנגן בלב בני המשפחה כאשר הוא שמור בתוך הבית שלך.

סיר מים קדושים בעבודת יד של ברונזה

קלאש ציינה גם כי קלשה או קלסה היא סיר מים קדוש מתכתי (פליז, כסף, נחושת או זהב) המשמש למטרות מסורתיות ולעיתים קרובות מלא במים קדושים או שרנמריט. יש לו בסיס מגושם ופה קטן ולכן זה מספיק כדי לאחוז בקוקוס.

מדי פעם גם ממלאים את “קלשה” במים ומכסים אותו בעיגול עלי מנגו וקוקוס. סוג זה של איחוד בטקסים הינדיים מודגם לעתים קרובות באיקונוגרפיה ההינדית.

ה-Purna-Kalasha הוא סימן של טובת הנאה המייצגת את אמא של גנשה, גאורי, אלת השפע הביתי או לקשמי או גאנשה מסיר מכשולים.

הפורנה-קלשה זוכה תמיד לאליל בכל החגיגות ההינדיות כמו חתונה, גריהא פרבשה, מתן שמות לילדים, הוואן (קורבן אש), שינוי ווסטו דושה, ופולחן ולידה יומיומית, בתור אלוהות אם או דווי. הבציר סירי מים או קלשה מציין חומר חומרי: כלי פוריות (האדמה והרחם) המזין את החיים.

השלב הרצוי של הפוריות מצוין על ידי עלי המנגו ומזוהה עם קאמה (אל האהבה). כוח ועושר מאופיינים בקוקוס המכונה גם יבול מזומנים. ויכולת מתן החיים של הסביבה מודגמת במים שבסיר.

לפעמים הקוקוס תחום בבד אדום וחוט אדום; החלקים העליונים של הקוקוס (הנקראים שירה או ראש) נחשפים בצד. חוט פולי מסוקס על כל הסיר המתכתי. ראש הקוקוס נשמר מול השמיים.

הקלשה נתפסת כדבר מועיל גם בג’יניזם. הוא נמצא גם כנושא נוי בפיסול ובעיצוב ההודי. מהעידן החמישי, נושא הקלשה שימש ליפיוף תחתונים ונכסים של אביזרים. במדינת אנדרה פראדש שבהודו, הקלשה הוא חלק מסמל המדינה המורשה.

בכל ההזדמנויות החיוניות, קלאש מוצב עם המנהגים המתאימים. הוא ממוקם בדרך כלל ליד הכניסה כאות קבלת פנים. הקלשה נצפית כסימן של ריבוי, אלמוות והבנה מכיוון שהוא מחזיק גם אמריטה, סם החיים.

באיקונוגרפיה ההינדית, הקלשה נתפסת לעתים קרובות כתכונה, בידי האלוהות ההינדית כמו לורד שיווה, המורה וההורס, לקשמי, שמעריץ את השגשוג ואת ברהמה – היוצר הסמלי.

About admin

Check Also

החלפת דופק דלת

עומדים להחליף דופק דלת ישן בחדש? אולי אתה מחפש סגנון או גימור אחר. בכל מקרה …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.