יונדאי i10 – סקירה כללית

יונדאי i10 היא מכונית האצ’בק קטנה 5 דלתות המיוצרת בהודו. זה אולי אחד הדגמים המסוגננים ביותר הזמינים עבור המעמד שלו. למראה החיצוני מחמיאה פריסת FF אמינה התומכת בהילוכים אוטומטיים וידניים. מאז 2007, מהנדסי יונדאי מתמקדים באספקת ביצועים מיטביים שיאפשרו ליונדאי לצבור נתח שוק במהירות.

מפרטים

על מנת לעלות על יריבות, יונדאי i10 צוידה בפונקציות מתקדמות ותכונות בטיחות משופרות. הוא זמין בגרסאות בנזין ודיזל. ה-iRDE 1.1 הוא מנוע I4 בהספק 65 כ”ס שתוכנן במיוחד כדי להפחית את פליטת הפחמן. עבור דגמים אירופאים, 1.2L הוא אפילו יותר ידידותי לסביבה. כמו כן, מנוע דיזל 1.1L CRDI VGT I3 זמין בהודו, אך גרסה חשמלית תהיה זמינה גם ב-2011.

סִגְנוֹן

התהילה של יונדאי i10 התפשטה בעיקר בזכות המראה החיצוני המסוגנן שלה הכולל מנורת אוויר פעורה, פנסי חזית נסוגים, גריל מצופה כרום, פנסי ערפל של עדשה שקופה וזגוגית חלון אחורית מתנשאת. גרסאות הקצה העליון מציעות גם ספויילר גג משולב וידית שחרור תא המטען מרופדת כרום. כדי להכיל נהגים גבוהים, החלל הפנימי הארגונומי מספק יותר מרווח ברכיים. יתר על כן, הרוחב הוגדל ב-70 מ”מ כדי לספק יותר מרווח כתפיים. לוח המחוונים מפלסטיק מצופה במד מהירות לבן, מדי דלק ומכשירי בקרת טמפרטורה. ידית הילוכים מותקנת במכוון בקונסולה המרכזית כדי לספק מקום נוסף למכשיר ורדיו אופציונלי.

דירוגי בטיחות

דירוגי מבחני הריסוק של Euro NCAP סיפקו כמה מדירוגי הבטיחות הגבוהים ביותר לרכב מסוגו. ליונדאי i10 דירוג מרשים של 4 כוכבים למבוגרים וילדים. עקב ABS, EBD והמוני תכונות בטיחות, דירוגי תפוסת הילדים זינקו ל-37 נקודות מרשימות. בקרת יציבות אלקטרונית מוצעת גם עבור גרסאות בריטניה. כמו כן, תכונות הבטיחות תלויות יותר בצרכי השוק שכן כמעט כל הדגמים מצוידים בכריות אוויר לכל הנוסעים, אך ניתן למכור כלי רכב בפיליפינים ללא כריות אוויר.

פרסים

המכונית זכתה לשבחים רבים מהתקשורת המקומית והבינלאומית. רק שנתיים לייצור, יונדאי i10 קיבלה את פרס ‘מכונית השנה’ מכמעט שלושה מקורות בינלאומיים שונים. יתרה מכך, היא סווגה גם כ’מכונית ההודית של השנה’ על ידי תעשיית הרכב ההודית. במלזיה, היא ניצחה את כל כלי הרכב האחרים כדי לזכות בפרס הרכב החסכוני ביותר בדלק. הבחנות כאלה בטוחות להחיות את יונדאי לרמות שהחברה נהנתה מהן מאז ומתמיד בקטגוריית הרכב הכבד.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.