יוקרה דולפת – האם המקלחת ללא מסגרת שלי תדלוף?

למקלחון ללא מסגרת יש בעיצובו רווחים קטנים בתפרים של לוחות הזכוכית ומסביב לדלת. קיימים פערים מכיוון שהיחידה חסרה את מסגרות המתכת העבות המצויות במוצרי מקלחת ממוסגרים מסורתיים. האופי המותאם אישית של מקלחון ללא מסגרת מאפשר גם סובלנות פחות סלחנית מאשר יחידות עם מסגרת טרומיות. למרות שמקלחון ללא מסגרת לעולם לא צריך להיחשב כמארז אטום לחלוטין למים, ישנן מספר טכניקות שניתן לבצע כדי למזער את כמות הלחות שעוזבת את המקלחת.

טכניקה אחת למזעור כמות המים הבורחת דרך התפרים של יחידה ללא מסגרת היא שימוש בחלקי פוליקרבונט היוצרים אטימות בין לוחות או בין הזכוכית לקירות המתחם שמסביב.

לדלת בודדת סטנדרטית (רוחב פחות מ-30 אינץ’ וגובה של 78 אינץ’) יש מרווח של 3/16 אינץ’ בין הקיר לזכוכית הדלת שבה הדלת צמודה לקיר. בצד הידית של הדלת, 3/16 “מומלץ הרווח בין הדלת לקיר על מנת שהדלת תתנדנד כהלכה. לבסוף, נותר פער של 7/16 אינץ’ בין הסף לתחתית זכוכית הדלת.

על מנת למנוע נזילת מים מתחת לדלת, מוצמד לתחתית הזכוכית מטאטא דלתות פוליקרבונט. המטאטא מפנה את המים בחזרה למקלחת ופועל כפסת מזג אוויר מתחת לדלת.

נותרו פערים משני צידי הדלת. אלא אם ראש המקלחת שלך מכוון ישירות אל הרווחים, כמות מים מינימלית ביותר, אם בכלל, תברח. הפוטנציאל לדליפה מינימלית הוא הפשרה בין מקלחוני זכוכית כבדים ללא מסגרת ליחידות הפחות מותאמות אישית עם מסגרת זכוכית דקה.

כאשר תצורת המקלחת שלך כוללת דלת ופאנל, קיים חלל פתוח בין הדלת לפאנל. ניתן לבטל כמעט את החלל הזה באמצעות סטרייק. כאשר הדלת סגורה, היא נשענת על השביתה המחוברת ללוח, ואוטמת את הרווח.

ישנם שפע של חלקי פוליקרבונט אחרים שניתן להשתמש בהם במצבים מסוימים כדי לאטום פערים. פנה לחברת הזכוכית המקומית שלך לצרכים לא סטנדרטיים.

בנוסף לשימוש באטמי פוליקרבונט, בניית הפתח כך שהקירות יהיו אנך, מפולסים ומרובעים עוזרת להבטיח שכל חלקי המתחם יתאימו זה לזה בצורה הדוקה יותר.

טכניקה שלישית וקריטית ביותר למניעת נזילת מים היא ביטול כל משטחים שטוחים במקלחת שבהם המים יכולים להתאגר. זה נעשה על ידי יצירת שיפועים עם האריח כך שהמים יזרמו חזרה למקלחת.

ישנם שני אזורים בהם יש להתקין את האריח בשיפוע של 5 מעלות. האזור הראשון הוא המושב (אם ישים) שעליו יושבת זכוכית הפנל ההחזרה. לוח ההחזרה הוא בדרך כלל המקום שבו ראש המקלחת מכוון ישירות. אם המתחם שלך כולל מושב, מים יתאספו באופן טבעי כשהם ניתזים מהלוח ההחזרה. אם עבודת האריחים שלך נעשית כהלכה, לא אמורות להיות לך בעיות גדולות. עם זאת, עבודת אריחים לקויה ניתנת לניצול בקלות על ידי מים יושבים המחלחלים דרך חיבורי הדיס. כדי למנוע מים להצטבר על המושב, ודא שאריחי המושב משופעים בעדינות חזרה לתוך המקלחת ב-5 מעלות בערך.

האזור השני שהמים יכולים לנצל אם אינם בנויים כהלכה הוא הסף או המדרכה. הסף הוא בדרך כלל חתיכת שיש בודדת המשתרעת על פתח המקלחת לאורך התחתית. זה בדרך כלל יושב כמה סנטימטרים מהקרקע ומהווה את הסף שאתה דורכ עליו בכל פעם שאתה נכנס ויוצא מהמקלחת.

כשהמים פוגעים בדלת או בלוח המוטבע, הם מתגלגלים על הזכוכית. למטאטא הדלת יש סנפיר משופע שמוביל את המים הרחק מהדלת. כשהם מתגלגלים מהסנפיר המטאטא, המים פוגעים באדן. סף דלת מקלחת הבנוי כהלכה יהיה בשיפוע של כ-5 מעלות כך שהמים יתגלגלו מהדלת, מהסנפיר המטאטא, במורד הסף וחזרה למקלחת.

אם הסף אינו משופע, מים יצטברו ולחץ מהלחות המדורגת מעל לאט יאלץ אותו למצוא יציאה מסביב לדלת. אפילו הרווחים הקטנים ביותר במתחם גדולים מספיק כדי שהמים ימצאו את דרכם החוצה ואל חדר האמבטיה שמסביב. ייתכן שכמות המים הבורחת על בסיס שימוש לא מורגשת במיוחד. עם זאת, לאורך זמן נוכחות מתמשכת של מים מחוץ למקלחת עלולה להוביל לנזק ניכר בעץ ובמשטחים אחרים.

אתה צריך להיות זהיר במיוחד עם מחבתות פיברגלס למקלחת. אמנם אין בעיה להתקין דלת מקלחת ללא מסגרת בפתח אריחים שמשתמש במחבת פיברגלס כבסיס, אבל המפרט המקוון של מוצרים אלה אינו מזכיר אם הסף משופע בכלל. אם אינם משופעים, למים יש פוטנציאל לאסוף ולהגביר את הדליפה של המקלחת חסרת המסגרת שלך.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.