יתרונות העלות של שימוש בזכוכית אקרילית לעומת זכוכית מסורתית

עלות היא משהו שכולם צריכים להתמודד איתו במיוחד כשמדובר בבתים. באמצעות חלונות אקריליק ניתן לחסוך כסף לא רק בחלון עצמו אלא בעלויות החימום. העלות של יריעת אקרילית יכולה להיות זולה יותר בהשוואה לזכוכית מקבילה בגודל זהה. אחת הסיבות העיקריות מאחורי זה נובעת מהעובדה שזכוכית צריכה להיות עבה יותר ומצופה בסרטים מיוחדים על מנת לבצע את אותה עבודה כמו יריעת אקרילית דקה יותר. זכוכית אקרילית פחות צפופה והצפיפות יכולה לנוע בין 1150-1190 ק”ג/מ”ק. זוהי פחות ממחצית הצפיפות של זכוכית שנעה בין 2400 ל-2800 ק”ג/מ”ק. חוסר צפיפות זה אומר שלעתים קרובות הוא זול יותר להובלה לאתר עבודה. החיסכון מועבר גם במהלך ההתקנה מכיוון שכוח האדם הדרוש לטיפול ביריעות אקריליות קטן, בעוד שהתקנת זכוכית גוזלת זמן ומצריכה ידיות נוספות בגלל העלייה במשקל.

זכוכית אקרילית מבודדת תרמית פי 3 עד 8 מחלונות זכוכית רגילים, כתוצאה מכך יש צורך בפחות חום (בחורף) ופחות מיזוג אוויר (בקיץ) עקב חומר אקרילי. שמו המלא של אקריליק הוא Poly (Methyl Methacrylate) או בקיצור PMMA הוא במילים פשוטות נגזרת של פלסטיק מה שהופך אותו לפחות נקבובי לעומת זכוכית. לא רק שהוא מבודד טוב יותר, הוא יכול לסנן 99.1% מקרני האולטרה סגול בין 300 ל-355 כאשר הם עוברים דרך יריעת האקריליק. הוא אמנם מסנן את רוב קרני האולטרה סגול המזיקות, אך אינו מעוות את הספקטרום החזותי של האור ומאפשר 92 אחוז מהאור לעבור, ובכך הופך את השימוש בחלון האקרילי לתוספת מצוינת לכל יישום קיים. משטחי זכוכית מחזירים אור בקלות רבה יותר מאשר משטחי אקריליק, וזה יכול ליצור בוהק או השתקפויות לא רצויות.

לגבי בקרת הקול, דירוג STC משתפר מ-18 ל-28 כאשר מוסיפים יריעת אקרילית לחלון בודד. הפחתת הדציבלים היא סביב 19.2, כלומר הפחתה אפקטיבית של למעלה מ-70%! יעיל במיוחד בטווח של 1000 הרץ שהם התדרים הנמוכים יותר המשויכים לרוב לכלי רכב שנוסעים על פניהם. זה נקבע על ידי Riverbank Acoustical Laboratories, אילינוי, בבדיקות שבוצעו ב-22 באפריל, 1988. הפחתת הדציבלים הנוספת גורמת להעברת פחות רעש חיצוני ואינה משפיעה על רמת הדציבלים הסביבתיים של הפנים. היתרון של זה הוא שזה הופך את הבית שלך לנוח יותר על ידי ביטול טיוטות, הפחתת הרעש החיצוני (עד 90% בתדרים מסוימים) וביטול הנקודות החמות או הקרות הקיימות ברוב משקי הבית.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.