כיצד לנקות את סכו”ם הכסף העתיק שלך

כיום, במה שנחשב לסכו”ם כסף יש פחות כסף ממה שרוב הקונים יודעים. כלי כסף עתיק מתייחס לכלי הכסף המוקדמים ביותר שהיו מורכבים כמעט כולו מכסף. עם הזמן כסף היה מעורבב עם מתכות אחרות בפרופורציות גדלות עד היום, כאשר אפילו סכו”ם עשוי נירוסטה טהורה מכונה כלי כסף. למטרות מדריך זה סכו”ם כסף עתיק עשוי כולו, או ברובו, מכסף.

מכיוון שכסף הוא מתכת רכה, אין להתייחס אליו באותו אופן כמו מתכות אחרות המשמשות בסכו”ם. למי שמשתמש בקביעות בסכו”ם כסף עתיק, די בשטיפה של החתיכות במים חמימים עם חומר ניקוי עדין. אין להשאיר את הסכו”ם לייבוש אלא לייבש במטלית רכה מיד לאחר מכן.

אם לסכו”ם יש ידיות עצם, ודא שהמים קרים יותר. הידית עלולה להינזק כשהמתכת הכסופה מתרחבת עקב חשיפה לחום. השארת הסכו”ם במים עלולה לפגוע גם בידית עצמה. אם חלק העצם מלוכלך מאוד, אפשר להשתמש במשחת שיניים כדי להוציא את הלכלוך ולייבש את הסכו”ם מיד לאחר מכן.

הסיבה שיש לנקוט בזהירות מיוחדת בעת ניקוי סכו”ם כסף עתיק היא בגלל הכתמה. דרך אחת שבה הכסף מוכתם היא על ידי תגובה לגופרית באטמוספירה ליצירת גופרית כסף. זה גורם להופעת הכתמה שחורה. עבור סכו”ם שמעורבבים עם מתכות אחרות כמו נחושת, הכתמה תוביל להשפעות קורוזיביות יותר עם היווצרות תחמוצות.

עבור סכו”ם כסף עתיק שכמובן סבל מהכתמה, השתמש בשיטת הניקוי המסורתית אך היעילה הבאה:

מכסים סיר גדול כולו בנייר אלומיניום. הקפידו שלא להשאיר רווחים בסיר או מחוצה לו. מלאו אותו במים והמסו חצי כוס סודה לשתייה לכל ליטר מים שבתוכו. מביאים את המים לרתיחה ומעבירים את האש. מניחים את כל כלי הכסף במים ומוודאים שהם שקועים היטב ובמגע עם נייר הכסף. לאחר זמן מה, יהיה ברור שמתרחשת תגובה כאשר נייר הכסף מתחיל להשחיר. הסיבה לכך היא שהסודה לשתייה שואבת את הגופרית והאלומיניום מושך ומגיב איתה. אם נייר הכסף הופך לשחור מאוד, ייתכן שתצטרך לחזור על התהליך כדי לוודא שהוצאת את כל הגופרית מסכו”ם כסף עתיק.

About admin

Check Also

הביקורת שלי על סכין הציד של ה-Cold Steel Outdoorsman

רוב סכיני הציד ייכשלו. הם יחלידו, יאבדו את החדות שלהם כאשר אתה הכי צריך את …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.