כלים לתליית כיסויי קיר

יש צורך במספר רב באופן מפתיע של כלים לתליית חיפויי קיר. יש צורך בסרגל פלדה, ריבוע, קצה ישר, עיפרון ומספריים כדי למדוד כל אורך, לסמן ולחתוך אותו לפני התלייה. להדבקת חיפויי קיר יש צורך בדלי פלסטיק בו ניתן לערבב משחה, מברשת הדבקה להדבקת ההדבקה על גב חיפוי הקיר ושולחן להניח עליו את הנייר בזמן ההדבקה. שולחנות הדבקה מתקפלים ניתן לקנות בזול למדי ושווים קנייה אם מבצעים כמות סבירה של תליית נייר. לחלופין, דלת סומקת שהידיות שלה הסירו והונחו על שולחן איתן או שניים תתאים. יש בהישג יד מטלית או ספוג לנגב את השולחן מהדבק ולקשור חוטים על פני הדלי כדי להניח עליו את המברשת.

בעת הכנת חיפוי קיר מודבק, ניתן לוותר על הדלי, מברשת ההדבקה והשולחן. כל מה שצריך הוא מגש השרייה מקרטון, הנמסר לרוב בחינם מהחנות בה נקנה ציפוי הקיר המודבק, ובו ניתן לטבול את אורכי ציפוי הקיר המגולגלים. עם זאת, שולחן הדבקה עדיין יהיה שימושי לפריסה וסימון אורכי ציפוי הקירות.

קו אינסטלציה חיוני לתליית חיפויי קיר בצורה אנכית. ניתן לקנות או לאלתר באמצעות משקל מחצלת קטן ואורך חוט קו. המברשת האחרת החיונית לתליית רוב חיפויי הקיר היא מברשת תלוית נייר, בעלת זיפים גמישים רכים ומשמשת להחלקת חיפוי הקיר למקומו על הקיר, לחבוט אותו לזוויות ולהחליק בועות. עבור וינילים, טפטים רחיצים וחיפויי קיר מפוליאתילן מוקצף, ניתן להשתמש בספוג במקום מברשת התלויה על נייר, שכן הרטבה או קבלת הדבק על פני השטח אינם כל כך חשובים. עם זאת, יש בהישג יד מטלית נקייה או ספוג כדי להסיר כל משחה שמגיעה על פני ציפוי הקיר. יש צורך במספריים כדי לחתוך כל אורך בדיוק לגודלו ברגע שהוא תלוי: אלה עם להב ארוכי מאפשרים חיתוך מדויק יותר מאשר קצרים. יש בהישג יד גם סכין חדה או זוג מספריים קטן, עבור חיתוך מכשולים עגולים כגון מתגי אור וצינורות. תוספת שימושית שיש היא רולר תפר תאשור, שעוזר להבטיח שהתפרים יהיו דבוקים היטב למטה. עם זאת, אין להשתמש בו על ציפוי קיר עם תבליטים חלולים או על ניירות עם הטבעה כבדה, שכן פעולת הגליל תטה לשטח את התבליט או ההבלטה.

יש צורך גם בציוד גישה, לכל הפחות, סולם מדרגות לפלטפורמה, ובאופן אידיאלי לוח פיגום ותומכת קפיצה או תמיכה אחרת, כדי שתוכל לבנות פלטפורמת עבודה ארוכה יותר. זה חיוני בעת ניירת תקרות.

לְהַדבִּיק

הדבק משמש להדבקת חיפוי הקיר לקיר. ישנם מספר סוגים, וחשוב לבחור את הסוג הנכון עבור חיפוי הקיר התלוי. כל הדבק יתאים לתליית טפט רגיל; רובן אבקות לערבוב עם מים קרים, אם כי כמה משחות עמילן מים חמים ומשחות מוכנות זמינות. לתליית טפטים כבדים יותר, כולל חיפויי קיר תבליט, ניתן לערבב את הדבק לעקביות עבה יותר או להשתמש במשחה כבדה יותר. עבור טפטים הניתנים לכביסה, וינילים בגב נייר, נייר כסף מתכתי, חיפויי קיר תבליט ויניל וציפוי קיר מפוליאתילן מוקצף, יש להשתמש במשחה המכילה קוטל פטריות. מכיוון שפני ציפוי הקיר אטומים למים, לעיסה ייקח זמן רב להתייבש וללא קוטל פטריות עשויה לצמוח מאחורי חיפוי הקיר. יש לשטוף ידיים לאחר שימוש במשחות קוטלי פטריות, ויש להרחיק אותן מילדים וחיות מחמד. לבסוף, לתליית חיפויי קיר מיוחדים, רוב היצרנים ממליצים על משחה מוכנה.

חבילות הדבק בדרך כלל נותנות פרטים על כמה מים להוסיף כדי ליצור תערובת, אך לא תמיד מציינים כמה גלילים התערובת תכסה. כמדריך גס, אפשר בין 0.5 ל-0.7 ליטר משחה לכל גליל של חיפוי קיר, יותר אם הוא מוטבע בכבדות או אם הוא נושא הקלה עמוקה, שכן משחה תיאסף בשקעים.

גודל הוא מוצר דמוי משחה המשמש לשינוי קנה המידה של פני השטח של טיח שלא קושט בעבר לפני תליית נייר. זה זמין ברוב חנויות הקישוט, אבל לעתים קרובות ניתן להשתמש בתמיסה מדוללת של משחת טפטים במקום.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.