כלי בישול מפלדת אל חלד ללא מים – לכל החיים של ערך

למעלה ממיליון סירים ומחבתות סינתטיים מושלכים למזבלות מדי שנה. נראה שפלאי הנון-סטיק הללו לא מחזיקים מעמד זמן רב במיוחד, 3 עד 5 שנים זה נפוץ. אם אתה משקיע מחדש בכלי בישול חדשים, שקול להחליף את הטפלון שלך בפתרון הרבה יותר חסכוני. שקול את הערך של כלי בישול ללא מים מנירוסטה.

ההשקעה

כלי בישול ללא מים מפלדת אל-חלד במחיר דומה (בין 150 ל-250 דולר) יחסכו מטבעות רציניים לאורך השנים. סירים ומחבתות איכותיות אלו מתחייבות להחזיק מעמד את חייך.

המציאה

עמידות היא מדד טוב לערך. אם כלי בישול לא מחזיקים מעמד, זו לא מציאה. כמו כן, עדיף לבשל על משטח שאינו נדבק ללא רעילות. התפשטות טפלון, קילוף ושחיקה מהווים סכנה בריאותית חמורה כמו שטיפה ממשטחי בישול ממתכת רכה כמו נחושת, אלומיניום, ברזל יצוק ואחרים.

כלים ללא מים מפלדת אל-חלד מספקים בביטחון את משטח הבישול האידיאלי ללא הדבקה ללא סיכון רעיל או ‘תיבול’ מתמשך לניהול חלודה, “…הדבר הכי קרוב שיש לנו למחבת האידיאלית אינרטית כימית אך מגיבה תרמית” אומר הרולד מקגי פנימה על אוכל ובישול: המדע והסיפור של המטבח: Scribner 2004, עמוד 791. (חיפוש ‘כלי בישול ללא מים: הייפ או הדבר האמיתי’ למידע נוסף על מקגי).

הבונוס

דמיינו את הערך של חיים שלמים לחקור וליהנות מהסט הסירים והמחבתות ההיגייניים, המגיבים, ידידותיים לאוכל, ידידותיים לטבחים, ידידותיים לאדמה וידידותיים לבריאות. כן, ‘ידידותי’ כי טבחים, אוכל וכלי בישול מוגשים בצורה הטובה ביותר כאשר הם מעורבים במערכת יחסים תומכת, מערכת של שירות עקבי וחגיגה, למידה וניצחון.

כלולים בידידות זו בני משפחה, חברים ועוד חבר חשוב מאוד שיוזמנו, יושיבו ויוגשו ליד שולחן האוכל, בעל טעם וארומה חזקים, של חומרים מזינים ואנרגיה טבעיים, של חיוניות בריאה ובריאות מרפאת. אין תחליף למאכלים הישרים של הטבע, אין חומר ‘מועשר’ הראוי לכינוי ‘אוכל שלם’ (חפש ‘כלי בישול ללא מים, הבחירה הבריאה‘).

הערך

זה לא סוד שחלק גדול מהאוכל של היום התפתח מטעמי נוחות ולא תזונה. ההרכב והתפקוד של כלי בישול מודרניים התפתחו גם הם, ולא לטובה. לדוגמה, ציפוי סינתטי או קרמי מבפנים וציפוי אמייל צבעוני מבחוץ אינם משקפים ערך כלי בישול, בריאות או שכל. ציפויים הם קוסמטיים במקרה הטוב, ‘כיסויים’ המוחלים על דרגות פחותות של פלדה המשמשות בייצור. הסתכל מתחת לעור עבור חיים שלמים של ערך.

הבה נבחן שוב את מטרת האוכל (וכלי הבישול שמבשלים אותו) כדי להעריך יותר את הערך של כלי בישול איכותיים מנירוסטה אל חלד ללא מים:

בישול הוא למעשה רגע של אמת, שיא של מחזור המזון של הטבע, רגע שבו המטמון החיוני של הטוב התזונתי של כדור הארץ מוגבר בטוב טעם או מבוזבז למרבה הצער. סיר או מחבת הם יותר ממכשיר לחימום חומרי מזון מעובדים או להרתיח את המינרלים, הוויטמינים, האנזימים ונוגדי החמצון היקרים של הטבע. לאוכל אמיתי מגיע יותר טוב. יש פשוט יותר לקרקעות המעשירות של ירקות אורגניים ובשרים מחופש, יותר לעסוק בחך, באף, בעיניים, עוד להתענג ובוודאי עוד כדי להחיות ולהמריץ מחדש. אנחנו, אחרי הכל, בריאים רק כמו הבריאות של מה שאנחנו אוכלים. לשם כך, סירים ומחבתות הם תורמים עצומים לגורל התזונתי והמלוח של המזונות. ניתן להרוויח או להפסיד הרבה בפעולת הבישול הפשוטה.

כלי בישול ללא מים מנירוסטה מכבדים ושומרים על טוב המאמצים הכנים של הטבע. כמו עם חברים טובים או נישואים או מערכות יחסים מתבגרות אחרות, שותפות עם אוכל ובישול לוקחת זמן להעריך ולשגשג. זה עוזר לקבל כלי בישול אמינים, יציבים, מהימנים, מהימנים, המסוגלים לתנאי בישול אידיאליים בקלות ובקלות. בישול הוא לכל החיים. נוכל להבשיל ידידות עם כלי בישול עמידים וראויים מספיק כדי לטפח ולקיים מערכת יחסים מסוג זה.

ההחזר על ההשקעה

סביר להניח שסבתא שלך השתמשה בסירים ומחבתות דומים כבר אז. כלי בישול מנירוסטה אינם חדשים, אבל למקורים של סבתא היו חסרים רבים מהתכונות של ימינו ללא Waterless:

– ייצור נירוסטה רב-שכבתי, בניית 5-, 7- או 9-שכבתיים 18/10 כרום/ניקל לאיכות

– אלמנטים מוליכים חום מכוסים (נחושת, אלומיניום וכו’) לבישול בחום נמוך שאין שני לו

– כיסויי Steam Control לשימור מלא ושמירה על ויטמינים, מינרלים, אנזימים ונוגדי חמצון מזינים

– כלים יעילים עם תגובה תרמית לבישול מהיר יותר, בטוח יותר, שווה וחסכוני יותר

שיפורים אלו ורבים אחרים הופכים כעת את הכלי חסר המים של ימינו למסוגל לבשל מזון כפי שהיה אמור להיות מבושל, כמו שאמא טבע התכוונה שיגישו את הירקות והבשרים שלה, יזכו להערכה מלאה, להערכה מלאה, במלואם בעצמם. להגיש משהו פחות זו לא מציאה, זו הזדמנות מבוזבזת לכל הנוגעים בדבר, במיוחד אוכל.

כאשר אוכל אמיתי נחווה (מבושל כפי שאמא טבע התכוונה), נוטים לפתח טעם כנה ונאמנות איתנה. ההעדפה האישית הנרכשת שלי במשך 30 שנה כטבח משפחתי, וההתמחות העסקית שלי, היא סירים ומחבתות ללא מים מנירוסטה. בהיותי בעסק אני בטוח שאני מדבר בשם אחרים במומחיות הזו כשאני חולק את העובדה הזו: לא עובר יום בלי לשמוע מאנשים שמחפשים להחליף ידית לסיר או ידית מכסה על כלי הבישול שלהם. התוספות הקטנות הללו, עמידות ככל שיהיו, בסופו של דבר נשחקות. הנה דוגמה של בקשות הלקוחות של היום מדף צור קשר המקוון של ChoiceCookery:

“יש לי סט של כלי בישול Flavor-Seal של Cory שקניתי ב-1963. אני צריך להחליף את הידיות על המחבת הגדולה. האם הם זמינים?”

“לאמא שלי יש סט מחבתות של Miracle Maid שהיא קיבלה כשהיא הייתה נשואה. היא אוהבת אותן, אבל למחבת החשמלית יש קצר בחוט ואנחנו נרצה לקבל חוט חדש. אתה יכול לעזור לנו?”

“אני צריך להחליף את ידיות האוורור בכלי הבישול ללא מים של Royal Queen שלי. יש לי את זה כבר 27 שנים ואני אוהב את זה אבל עם הזמן הכפתורים החלו לאבד את היכולת שלהם לאטום את הלחות פנימה. תוכל לתת לי מידע על איך להזמין? תודה מראש.”

“אני לא מוצא את Nutri-Seal בשום מקום. אתה יכול לעזור לי? אני צריך ידית חדשה על סיר המניות שלי בגודל 8qt.”

“אני רוצה להזמין כפתור אוורור לסט שלי, Maxam KT17. עברו שלושים שנה מאז שהבאתי אותם הביתה, הרבה תקלות בישול בדרך והידית בצלייה שלי נשברה לבסוף. בבקשה תתקשר אליי”.

התקשרנו. וכן, כל הטבחים האלה הוקל להם לדעת שעדיין יש תחליפים.

1) סמוך על מותג שנמצא כאן כדי להישאר. Maxam, המותג שאנו מייצגים, חדשן ומייצר כלי בישול מפלדת אל חלד ללא מים כבר למעלה מ-60 שנה.

2) לעסקים כמו שלנו, יש כאן אירוניה יפה. בניגוד לכלי בישול חד פעמיים, הסירים והמחבתות שלנו מחזיקים מעמד לכל החיים. הלקוחות שלנו חוזרים כמובן, בדרך כלל כדי לרכוש סט כלי בישול לילדים הבוגרים שלהם או לחתונה של נכד, אולי ידית או ידית לעצמם (תחליף של 12$ מחובר בקלות, ומוסיף עוד 30 שנות שירות וערך). אנשים אלה נוטים לחלוק את החדשות הטובות עם בני משפחה וחברים. גם הם חווים שותפות בכלי בישול שהם לא עומדים לוותר עליהם! נאמנות מתקבלת ביושר וכן, לא יסולא בפז.

בשורה התחתונה

תסתכל מעבר ל-3 עד 5 שנים. השקיעו בכלי בישול שמבשילים את מערכת היחסים שלכם עם אוכל ובישול. עבורי, מדובר בשני כובעים שאני חובש ובקשר שקושר אותם יחד, כובע שאני חווה כל יום כטבח משפחתי וידידות עם לקוחות המאמצים את ההנאות הפשוטות והערך לכל החיים של סירים ומחבתות ללא מים.

את הידידות שלך עם אוכל ובישול פשוט אי אפשר לחקור, לחוות וליהנות באמצעות כלי בישול פחות מסוגלים מסירים ומחבתות ללא מים מנירוסטה. מחירי מציאה וזוהר קוסמטי פשוט לא יכולים להעריך את הערך. שקול כלי בישול שלעולם לא תצטרך (או תרצה) להחליף. ערך אמיתי ממשיך לתת לכל החיים שלך, אבל זו רק האחריות שלנו. לבשל בריא, לאכול ביושר ולהתפתח.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.