כמה בטוח ערכת כלי הבישול שלך – תכונות בריאות ובטיחות

עם המגוון הרחב של סירים ומחבתות לבחירה, רכישת אחד היא משימה לא פשוטה. השוואת אסתטיקה, עמידות, תחזוקה כמו גם התמורה לכסף והתקציב שלך, אינה מספיקה בימינו. מכיוון שכולם מאוד מודעים לבריאות ובקיאים יותר בענייני בריאות, בשלנים מודרניים היו רוצים לדעת מאיזה סוג חומרים עשויים כלי הבישול שלהם והאם זה ישפיע על בריאותם. עד כמה בטוחים כלי בישול מנירוסטה, ברזל יצוק או כלי בישול נון-סטיק, או אפילו כלי בישול נון-סטיק עם אנודייז? האם החומרים יחלפו למזון בזמן הבישול וישפיעו על בריאותנו?

האלומיניום קל משקל, מוליך חום טוב ואינו יקר. עם זאת החיסרון הוא כי, חום כמו גם חומצה. יגיב עם המתכת ואתה עלול למצוא עקבות של אלומיניום שנשטף לתוך האוכל שלך, במיוחד במהלך רתיחה איטית של המזון. אם יש לך סירי אלומיניום, רק הקפד לא להשתמש בהם לבישול מזון חומצי או מלוח מאוד, כגון עגבניות או כרוב כבוש, לתקופות ארוכות בכל פעם. גם אחסון מזון מבושל בסירי אלומיניום, במיוחד שחוקים או מגולענים, אינו מעודד מכיוון שאלומיניום עדיין יכול לדלוף לתוך המזון. עם זאת, על פי מחלקת הבריאות ושירות האנוש של ארצות הברית, מעט מאוד אלומיניום נספג למעשה בגופך מכלי בישול מאלומיניום.

כלי בישול מאלומיניום שעבר טיפול, וכתוצאה מכך שכבה של תחמוצת אלומיניום על פני השטח שלו, נקראים בפי העם כלי בישול עם אנודיז קשיח. סוג זה של כלי בישול הוא עמיד, מונע הידבקות, עמידות בפני שריטות, ולא יגיב עם מזון במהלך הבישול. הוא מוליך חום היטב והוא אפילו עמיד יותר מכלי בישול מנירוסטה, אבל זה יכול להיות יקר.

נחושת היא מוליך חום טוב ויכולה להסתגל בקלות לשינויי טמפרטורה. ארוחות שצריכות בקרת טמפרטורה מדויקת, מבשלים בצורה הטובה ביותר בכלי בישול מנחושת. כלי בישול מנחושת מגיעים עם שכבה דקה של ציפוי פח או נירוסטה על פני השטח שלו, כדי למנוע שטיפת נחושת למזון. ניקל משמש לעתים כחומר ציפוי ועלול לגרום לתגובות אלרגיות אצל אנשים הרגישים למתכת זו. נחושת שנלקחת בכמויות גדולות עלולה להיות מסוכנת לבריאותנו.

בטנת הנירוסטה יכולה להחזיק מעמד לכל החיים של כלי הבישול, אך את בטנת הפח יהיה צורך לחדש באופן קבוע, מכיוון שהיא יכולה להישחק באמצעות שימוש ממושך וחום גבוה. מזון חומצי המאוחסן לפרקי זמן ארוכים בכלי בישול מנחושת, עלול לגרום לעקבות של שטיפת מתכת הציפוי לתוך המזון. זה עלול לגרום לבחילות ושלשולים. מלבד היותם קשים לשימוש בשל משקלם הרב, הם גם יקרים וצריך ללטש אותם באופן קבוע, לא רק כדי לשמור על פני השטח הזוהר שלו, אלא גם כדי להסיר משקעי verdigריס רעילים על פני השטח שלו. קרצוף יגרום לשריטות.

כלי בישול מברזל יצוק משמשים בצורה הטובה ביותר לבישול איטי של מזון מכיוון שהוא מתבשל לאט ואחיד. התחזוקה אינה קלה שכן היא כבדה ומחלידה בקלות, אם לא מיובשת כראוי ויסודי לאחר השימוש. ברזל זולג למזון במהלך הבישול, גורם לטעם לא נעים, ואינו מומלץ כלל לסובלים מהמוכרומטוזיס (מישהו שיש לו נטייה לצבור ברזל בדם). כדי ליצור משטח נון-דביק לכלי הברזל שלכם, מתבלים זה עם שמן צמחי, ומכניסים לתנור לכמה דקות.

כלים מצופים אמייל, זכוכית וקרמיקה עשויים למשוך את אלה שחוששים מזיהום מתכת מכלי הבישול שלהם. אמייל הוא למעשה חומר העשוי מזכוכית, אינרטי ואינו מגיב עם מזון. רוב החששות הבריאותיים קשורים לרכיבים הקטנים שלו המשמשים בייצור או בעיצובם, ביניהם עופרת.

כלי קרמיקה מזכוכית, למרות שהם מוליך חום גרוע, יכולים לשמור על חום טוב מאוד. הוא בטוח לשימוש במיקרוגל ואין לו בעיה לעמוד בשינויים קיצוניים בטמפרטורה. כלי בישול קרמיים מזוגגים, עם גימור חלק, קל לניקוי ואם מיוצרים לפי בקרות ייצור קפדניות ויעילות, יכולים למנוע דליפה של עופרת למזון. ניתן לחמם אותו לטמפרטורה גבוהה למדי. אם אחסון מזון בכלי קרמיקה גורם לשאריות אפור גיר על הזיגוג, הרי שהדבר מראה על איכות ירודה ועדיף לא להשתמש בו למטרות בישול נוספות, כדי להימנע מלקיחת עופרת יחד עם האוכל.

כלי בישול מנירוסטה הם פופולריים מאוד בשל עמידותם ותחזוקה נמוכה. שטיפת ניקל וכרום מכלי בישול אל חלד אינה ברמה לא בריאה מדאיגה. לכל היותר, ניקל עלול לגרום לתגובות אלרגיות מסוימות לאלו עם אלרגיה כזו.

כלי בישול נון-סטיק ומצופים טפלון קלים לניקוי וצריכים מעט שמן לבישול, מושכים את המודעים לבריאות. החיסרון הוא שהוא נשרט ונפגע בקלות, במיוחד אם משתמשים בו עם כלי מתכת בעלי קצוות חדים. הציפויים עלולים להתקלף לאחר שימוש רב, ולהגיע למזון ולאחר מכן לקיבה. אם מחבת טפלון ריקה מחוממת לטמפרטורה גבוהה של 350 מעלות צלזיוס או 650 מעלות פרנהייט, עלולים להשתחרר אדים רעילים מהציפוי.

התוספת האחרונה למשפחת כלי הבישול המונעים הידבקות היא כלי הבישול הירוקים הידידותיים לסביבה. סוג זה של כלי בישול מגיע עם משטח מונע הידבקות נקי מכימיקלים רעילים ומשתמש בחומרים ממוחזרים יותר, כגון ידיות הנירוסטה המרותקות וקרירות העשויות מפלדת אל חלד ממוחזרת ב-70 אחוזים של ערכת הכלים הירוקים של Cuisinart.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.