ללא מנעול מכונות אוטומטיות

מנעולים למכונות אוטומטיות התחילו כמנעולי פקה פשוטים עם בריח נעילה נקודתית. לאחר מכן השתמש במנעול הפיקה כדי להזיז מוט נעילה בעל שניים או שלושה תפסי נעילה. לאחר מכן, מכלול ידית ה-T ומנעול המכירות הנוכחי. מכלול ידית ה-T עשוי מסגסוגת אבץ או נירוסטה והוא נועל את הדלת בצורה מאובטחת. מכלול זה נמצא בשימוש נרחב גם היום.

עד כמה שייתת ה-T תהיה חזקה, מנעול המכירות עצמו היה נקודת התקיפה ובמקרים מסוימים נקודת התורפה. כדי להילחם בזה, יצרנים הוסיפו שיפורים לנקודת התקפה זו. בריח המנעול נעשה חזק יותר ונוסו חומרים שונים. פני המנעול “הוגברו” עם תוספות פלדה מוקשות ובמקרים מסוימים פני המנעול היו עשויים מפלדה.

במהלך 6 השנים האחרונות בערך יצרני מכונות ואבטחה ניסו שתי גישות שונות. כאשר הוצג מנעול האוטומט האלקטרוני, הוא תוכנן לאותן מידות כמו מנעול האוטומט הסטנדרטי. משמעות הדבר היא שהוא מתאים לכל ידיות ה-T הסטנדרטיות ויש לו מספר יתרונות. למנעולי מכירה אלקטרוניים בדרך כלל אין מפתחות לחיבור והם עשויים מפלדה חזקה יותר כמו נירוסטה. ברוב המקרים מדובר בפתרון הרבה יותר חזק. הבעיה האחת היא שהמנעול וידית ה-T עדיין חשופים להתקפה.

הגישה השנייה הייתה עבור יצרני מכונות להסיר את ידית ה-T ואת כל המנעולים החשופים כלפי חוץ. פתרון זה חייב להיות מהונדס במכונה האוטומטית במהלך תהליך הייצור. זה יקר מדי כשיפוץ לאחור. מערכות אלו פועלות כסוג של מנעול אלקטרוני. אלה מוגדרים כדי לספק בקרת גישה. המשמעות היא שניתן לשלוט בגישה למכונה עד למשתמש, ליום ולשעה. כמו כן מסופק מידע ביקורת.

מערכות אלו פעילות באמצעות מנוע או סולנואיד המפעיל את תפס הנעילה. אלה מופעלים ונשלטים באמצעות סוג כלשהו של שלט מפתח RFID, משהו כמו פותחן דלת מוסך. מערכות חדשות יותר יכולות להשתמש בטלפונים חכמים או בקרים מיוחדים. אני מאמין שהמערכות החדשות יותר ילכו עם טלפונים חכמים בתור ה”מפתח”. הם נותנים את מירב היתרונות והתכונות וניתן לאבטח אותם באמצעות מספרי סיכות וקוראי טביעות אצבע.

בשנים הקרובות לא תראו מנעולים גלויים על מכונות אוטומטיות. ככל שהיצרנים משנים ומעדכנים את עיצובי המכונות שלהם, מנעולים גלויים ייעלמו.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.