מאווררי תקרה חיצוניים

אם אתם מתכננים להתקין מאוורר תקרה במקום חיצוני, חשוב לרכוש מאוורר המיועד במיוחד למטרה זו. אם תתקין מאוורר פנימי באזור חיצוני, סביר להניח שהוא יקצר (מה שעלול להיות מסוכן) או פשוט יתקלקל בטרם עת. מאווררי תקרה חיצוניים מעוצבים בצורה שונה ממאווררי תקרה פנימיים מכיוון שהם צריכים להיות מסוגלים לכוחות של אמא טבע.

להלן כמה מהדרכים שבהן מאווררי תקרה חיצוניים שונים מאלה המיועדים לבית:

  1. מעטפת המנוע הדקורטיבית אטומה או מתוכננת כדי למנוע ממים או לחות לבוא במגע עם המנוע בפועל שבתוכו.
  2. החיווט הוא בדרגה גבוהה יותר עם מיגון נוסף.
  3. ברגים ורכיבים אחרים עשויים בדרך כלל מפלדת אל חלד.
  4. הגימור על מעטפת המנוע והחומרה הוא בדרך כלל ציפוי אבקה עמיד בפני מזג אוויר, פלדת אל חלד, או בעל ציפוי מגן נוסף שיכול להתמודד עם חשיפה לפגעי מזג האוויר.
  5. סביר להניח שהלהבים עשויים מפלסטיק ABS ולא דיקט. ABS הוא חומר עמיד חזק מאוד העמיד בפני עיוות ושינוי צבע כתוצאה מחשיפה לחות או UV.
  6. גופי תאורה אטומים מלמעלה ומיועדים לחוץ
  7. חומרת ההרכבה אטומה למים או נועדה למנוע כניסת מים מלמעלה.

ישנם 2 סוגים של מאווררי תקרה חיצוניים, אלה שדורגו עבור מיקומי DAMP ואלה שדורגו עבור מיקומי WET. יש הבדל בולט בין השניים וחשוב שתבחרו את הסוג המתאים לאפליקציה שלכם. בכל מקרה, ודא שהמאוורר שאתה רוכש הוא UL Listed עבור היישום שאתה צריך, כך שאתה יודע שניתן להתקין אותו בבטחה מבלי ליצור סכנה חשמלית פוטנציאלית.

להלן ההבדלים בין שני סוגי מאווררי חוץ:

מאווררי חוץ בדירוג לח מיועדים להתמודד עם לחות אך לא במגע ישיר עם גשם או מים זורמים. לכן, מאוורר תקרה חיצוני בדירוג לח יכול להיות מותקן בשטח מקורה כגון פטיו או מוקרן במרפסת או באזורים אחרים המוגנים מפני גשם או טפטוף מים.

מאווררי חוץ מדורגים רטובים נועדו להתמודד עם חשיפה ישירה לגשם. ניתן להתקין אותם כמעט בכל מקום פנימי או חיצוני, מכוסים או לא מכוסים. אז אתה יכול להתקין מאוורר תקרה חיצוני בדירוג רטוב בביתן פתוח, לאני מכוסה סריג או מבנה צל דומה אחר, כמו גם מתחת למרפסת מקורה או פטיו. מכיוון שמאווררים חיצוניים מדורגים רטובים הם די אטומים למים, אתה למעשה יכול לנקות אותם על ידי ניקיון שלהם… וזו סיבה מצוינת לקנות מאוורר עם דירוג רטוב גם אם כל מה שאתה צריך זה דגם עם דירוג לח.

שאלות נפוצות על מאווררי חוץ:

האם ניתן להתקין מאוורר תקרה חיצוני בתוך הבית?

כן, אתה יכול להתקין מאוורר חיצוני בסלון שלך או בכל חדר אחר בבית שבו אתה רוצה מאוורר. אנשים רבים יעשו זאת פשוט כי הם אוהבים את המראה של מאוורר חיצוני מסוים. כמו כן, מאווררים חיצוניים מומלצים מאוד לחדרי כביסה וחדרי רחצה או לכל חדר אחר בתוך הבית שלכם שיש לו לחות מוגזמת. באקלים לח יותר, מאווררי חוץ הם בחירה מצוינת עבור כל חדר בבית.

אני גר באזור סוער מאוד והיו לי בעיות עם התנתקות להבים…האם יש מאווררים חיצוניים שנועדו להתמודד עם רוחות חזקות?

רוחות חזקות יכולות למעשה לשפוך את הלהבים ממאוורר תקרה, במיוחד דגמים זולים יותר המשתמשים בחומרים קלים. בדרך כלל מחזיקי הלהבים המתכתיים הם שמחברים את הלהבים למאוורר שנשברים ולא הלהבים עצמם. אז אם אתה נמצא באזור המועד לרוחות חזקות, מאווררי חוץ שאין להם מחזיקי להבים הם הבחירה הטובה ביותר שלך. אם יש להתקין את המאוורר באזור שגובהו 9 רגל או פחות, מאוורר חיצוני בסגנון מחבק הוא אפילו טוב יותר. דוגמה מושלמת למאוורר כזה הוא Minka Aire קונספט II רטוב, שהוא אחד ממעריצי החוץ הבודדים שעומדים בקריטריונים האלה.

האם יש מאווררים חיצוניים שמיועדים להורדה בקלות או שיש להם להבים שקל להוריד אותם כשמגיעה סערה?

זו שאלה נפוצה מאוד. לצערי התשובה היא לא. אין מאווררי תקרה המעוצבים עם מנגנון “ניתוק מהיר” או עם להבים שננעצים ונכבים. עם זאת, אני מניח שאם יצרן מאווררים כלשהו ימציא מאוורר כזה הוא יהיה מוכר גדול.

הפעלת חוטים והתקנת תיבת צומת יכולים להיות קשים ביישומים חיצוניים רבים. האם יש מאווררי תקרה חיצוניים המופעלים באמצעות סוללה?

למרות שמאווררי תקרה מונעי DC זמינים כעת למעשה, הם עדיין לא חזקים מספיק כדי להתמודד עם הצרכים של יישומים חיצוניים, והם גם לא מתוכננים לעבוד עם סוללות. נכון לעכשיו, רוב מאווררי התקרה המופעלים באמצעות DC משתמשים בממיר AC/DC, כך שהם עדיין דורשים חיווט חשמלי. עם זאת, הייתי מחפש שזה ישתנה בעתיד הקרוב…ככל הנראה בשנה-שנתיים הקרובות.

האם ניתן להוסיף שלט רחוק למאוורר תקרה חיצוני?

רוב השלטים התוספים או בקרי הקיר אינם מדורגים לשימוש בחוץ, אז אלא אם כן השלט תוכנן במיוחד עבור המאוורר שאתה שוקל ומדורג עבור היישום הנכון (לח או רטוב), אז אל תשתמש בו. אם חשוב לכם שלט רחוק או שלט קיר, חפשו מאווררים חיצוניים ששלט כזה כלול עם המאוורר.

האם ניתן להוסיף כל גוף תאורה למאוורר תקרה חיצוני?

לא. בדיוק כפי שמאווררי תקרה מדורגים עבור מקומות לחים או רטובים, כך גם גופי התאורה המשמשים איתם. ודאו שאתם רוכשים גוף תאורה מתוצרת יצרן המאוורר ובעל אותו דירוג. אם אתה רוצה מאוורר חיצוני עם גוף תאורה, ההימור הטוב ביותר שלך הוא לרכוש אחד מגיע עם אחד, כך אתה יכול להיות בטוח שהם תואמים.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.