מאסטר הפלדה הקרה טנטו

בגלל אבי הפכתי למאמינה נחרצת באיכות על פני כמות. האמונה הזו הובילה אותי לסכין האהובה עליי בכל הזמנים: ה-Cold Steel Master Tanto. קיבלתי אותו במתנה לפני שנים רבות מאבי. הוא אמר לי שזו סכין שלא תכשיל אותי. הוא צדק.

במהלך השנים הסכין לא שימשה רק לחיתוך החומרים היומיומיים הסטנדרטיים שלך, היא שימשה לדברים שאפילו היצרן היה מתכווץ. או לפחות כך חשבתי. חתכתי עור תאו, פלסטיק, זכוכית שבורה עם הקצה (לא הזיק בכלל לקצה), כמויות מטורפות של קרטון ואפילו מתכת. זה נכון! כשהגיע הזמן לקרוע את בריכת האלומיניום מעל הקרקע של אמא של החבר הכי טוב שלי, שלפתי את הטנטו הישן והתחלתי לפרוץ. הסכין הזו שימשה כדי לשבור סלע גרניט, לנקב צמיגים (אל תשאל), לפתוח דלתות נעולות (הקטנה שלי נעלה את עצמה בשירותים), ואפילו כדי לבדוק אם המתנע בביואיק ישן עדיין עובד! עדיין לא מצאתי משהו שאני לא יכול לעשות עם הסכין הזה.

יתרונות וחסרונות

אין לי מקום ואין לך זמן בשבילי להסביר את כל היתרונות של הסכין הזה אז אני לא אנסה. אבל יש שלוש נקודות שהייתי רוצה להחזיר הביתה.

הראשון הוא הלהב. פלדה קרה השתמשה במה שהם מכנים בנייה של San Mai III, תהליך קרוב מאוד לשיטות שבהן השתמשו המאסטרים היפנים העתיקים. ישנן שלוש שכבות של פלדה: פלדה רכה יותר עם ליבת פחמן גבוהה עם שתי חתיכות קשות יותר של פלדה דלת פחמן שהתמזגו לשני הצדדים. התוצאה היא כריך של שלוש חתיכות פלדה שכולן מושלמים למטרה שלהן, וכך נוצר להב מושלם עוד יותר. הפלדה האמצעית הרכה יותר מתגמשת כך שהלחץ לא יקרע את הלהב בעודו מחזיק קצה מדהים. פיסות הפלדה החיצוניות קשות, מה שמעניק ללהב קשיחות וחוזק רב, תוך שהוא מאפשר לו להתכופף תחת לחץ חמור. הלהב הזה באמת מדהים לשימוש.

שנית הוא העיצוב הכללי של הסכין. ללהב יש טאנג מלא, כלומר הפלדה שמרכיבה את הלהב ממשיכה לאורך כל הדרך דרך הידית ומתחברת לפונפון. כל יוצר להב יגיד לך שסכיני טאנג מלאים עדיפים על האלטרנטיבה. הידית היא חומר דמוי גומי משובץ. Cold Steel מכנה קראטון. היתרון של החומר הזה הוא שהוא רך וגמיש למגע, מקדם אחיזה בחיכוך גבוה כאשר הוא רטוב/דביק, ועמיד מאוד בפני נזקים.

והשלישית היא הפופול. בקצה הסכין יש כובע מתכת שמגיע לנקודה קהה ויש לו חור לשרוך שניתן לעבור דרכו בלולאה. חורי שרוך, כנראה התכונה הכי לא מוערכת בסכין! יום אחד אכתוב מאמר רק על היתרונות וההכרחיות של חורי שרוך… השתמשתי בהצלחה בפונצ’ר של הסכין שלי כדי לנקב דלתות מכוניות, לנפץ בלוקים, להרוס גושי קרח, לשבור חלונות לרכב, ואפילו להרוס מנעולים. הדבר הזה אוכל הכל לארוחת בוקר ומתחנן לארוחת צהריים!

למעשה, מה ש-Cold Steel עשתה הוא ליצור סכין שהיא מכונת הריסת מפלצות המעובה עד ל-11.5 אינץ’ ו-9.5 אונקיות. ואם זה לא מספיק טוב, המאסטר טנטו הוא האח התינוק של שורה שלמה של להבי טנטו! הלהבים הם 6″, 7.5″, 9″ ו-12″. ואם להב באורך מטר לא מספיק טוב, Highlander, Cold Steel מייצר חרבות באותה טכניקה. אבל זו עוד ביקורת.

החיסרון היחיד של הלהב הזה הוא המחיר. אבל שוב, אם אגיד לך שאני הולך למכור לך סכין שאתה יכול לפטיש, להקדים להב, דרך דלת המכונית מבלי לפגוע בנקודה, לשבור בלוקים עם הפקק, ולהשתמש בו כחוטף כדי לפתוח דלתות נעולות, איך הרבה היית מצפה לשלם? ראיתי סכינים מותאמות אישית שיכולות לעשות חצי ממה שהמאסטר טנטו יכול לעשות בשביל עוד מאות! אז לא, ידידי, ללהב הזה אין באמת חסרונות.

About admin

Check Also

יתרונות (וחסרונות) של התקנת דלתות דו מתקפלות

דלתות דו-קיפול הן הדלתות המתקפלות על עצמן; בין אם הם מגיעים בשניים או ארבעה חלקים …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.