מדריך בסיסי לציד ציד קטן

ש: מהי סכין ציד?

ת: כפי שאמרנו בפתיחה, סכין ציד נועדה לעזור למשתמש להכין את המשחק לצריכה או אחסון בשטח לפני שהוא מתדרדר. עשוי באופן שמתאים לתהליך של ניקוי עור וניקוי פגרי ציד, האם זה אייל או ארנב או משהו ביניים. קצת ציד לסכינים יש מה שנקרא “ווי מעי” המאפשר פתיחה קלה יותר של הפגר כדי להקל על תהליך ההלבשה. רובם גם יכפילו

.

ש: אילו סוגי להב יש על סכין ציד?

ת: הסוג הנפוץ ביותר של להב הוא נקודת הירידה ונקודת החיבור. סוגים אחרים כוללים את נקודת הטנטו, נקודת החנית ונקודת המגוז. ה

הנקודה היא בדרך כלל חדה מאוד ומציעה שליטה מצוינת. בעוד שנקודת הנפילה בדרך כלל רחבה ועמידה יותר. דרך אחת שבה להבי סכין הציד שונים מאלה של סכיני הישרדות יש לרוב קצה משונן לניסור ענפים ליצירת מחסות חירום וכו’ בעוד שהקצה המשונן הוא דבר נדיר בסכינים אלו

ש: מהם הסוגים השונים של סכיני ציד?

ת: סכיני ציד שייכים בדרך כלל ל-4 קטגוריות:

הלהב הקבוע שהוא הסוג הפופולרי ביותר.הסכין המתקפלת הניתנת לקיפול לשניים ולאחסן בכיס. לסכין המתקפלת יש בדרך כלל תכונות מועטות או לא מיותרות. זה שמתרחק מהיישומים המחמירים הקשורים לציד ויכול לכלול דברים כמו מספריים וקבצים. הסכין המתקפלת היא סוג קטן של אולר שבו הלהב ננעל כדי למנוע סגירה מקרית על האצבעות. מתוכם, הרוב המכריע של סכיני הציד הם סכיני להב קבועים, הסכין המתקפלת מהווה חלק ניכר מהשוק שנותר.

ש: איך בוחרים את הסוג הנכון של סכין ציד?

ת: הדרך הטובה ביותר לקבל את המידע שאתה צריך כדי לבחור את סכין הציד הנכונה היא לבלות זמן מקוון בקריאת ביקורות ומדריכים כמו זה. (כולל הסעיף מיד אחרי “דברים שצריך לחפש בקניית סכין ציד”). בנוסף, אתה יכול ללכת לצוד פורומים מקוונים ולשאול שאלות כדי לקבל תשובות או לדבר עם מישהו בחנות מוצרי ספורט אמיתית (לא רק חנות נעלי ספורט) אם יש חנות כזו ליד מגוריך.

דברים שצריך לחפש בקניית סכין ציד

הטכנולוגיה הבסיסית של הסכין אולי לא השתנתה הרבה ב-200 השנים האחרונות, אבל עדיין ישנן מספר איכויות ומאפיינים שונים שתרצה לחפש בעת רכישת סכין, אלה כוללים:

צורת הלהב – כפי שציינו לעיל, ישנן מספר צורות להב שונות, אם כי הנפוצה ביותר היא להבים מתקדמים קליפס ופיינט. נקודת הקליפ דקה יותר והיא טובה יותר לעבודה עדינה או לפרטים. למרבה הצער, בגלל שקצה הלהב הוא גם יותר סיכוי להישבר אם אתה משתמש בו כדי לחטוף דברים או לפתוח קופסאות שימורים וכדומה. ה-Drop point, לשם השוואה, עמידה הרבה יותר ויכולה לעמוד בכל מיני לחץ רוחבי (במידה כמובן). צורות להב אחרות פחות פופולריות כוללות את Tanto, Spear ו- Trailing Point. אם אתה מתחיל, זה יהיה רעיון טוב שיהיה לך להב מחודד או מחודד.

סוג פלדה – ישנם שני סוגים עיקריים של פלדה המשמשים את סכיני הציד הטובים ביותר כיום: נירוסטה ופלדת פחמן גבוהה או HC. פלדת פחמן גבוהה יקרה יותר מפלדת אל חלד רגילה או מפלדת פחמן רגילה, אך קלה יותר לחדד אותה, להחזיק קצה טוב יותר ולעמוד בפני קורוזיה בדרך כלל מזיקים סטנדרטיים של פלדת פחמן. בכל פעם שאתה רואה “HC” בשם הסכין, זה מצביע על כך שהלהב עשוי מפלדת פחמן גבוהה. למרות שפלדת פחמן גבוהה צוברת פופולריות, רוב הלהבים עדיין כוללים פלדת אל חלד מכיוון שהם עמידים ודורשים תחזוקה מועטה. לנירוסטה יהיה קצת יותר קשה להשחיז, אבל לרוב האנשים לא אכפת.

טאנג – ללא ספק אחת השאלות הנפוצות ביותר על ידי בעלים עתידיים של סכיני ציד היא: “מהו הטאנג המלא של השטן”? טאנג מלא אומר פשוט שהפלדה של הלהב לא עוצרת ליד הידית. זה ממשיך דרך הידית עד הסוף עד הסוף ללא הפרעה. הסיבה לכך שסכין ציד מתוכננת כך מכיוון שסכיני ציד נתונים לרוב לשימוש אינטנסיבי. אם הלהב היה פשוט נמחק בקצה שלהם כדי לבצע מניפולציות, הם היו מתנתקים תמיד; כנראה מוקדם ממאוחר. על ידי מעבר דרך הידית, הלחץ מתפזר בצורה שווה יותר ואתה יכול להפיק הרבה יותר מסכין הציד שלך מבלי לדאוג להיפרדות.

הידית – הידית חיונית לתפקוד תקין של סכין הציד. הוא חייב להיות מסוגל להציע אחיזה איתנה ועמידה בהחלקה בכל התנאים. אחיזות גומי ואחיזות Micarta ו-G10 פופולריות כיום, אבל ידיות העץ הטבעי מעולם לא יצאו מהאופנה, גם בגלל שהן מחזיקות מעמד, הן יפות והן ממש נוחות. אם אפשר, כדאי לקנות כמה סכינים שונים ולנסות ידיות קדמיות שונות לרכישת סכין ציד. זכור גם שאם לסכין יש ידית חלולה, היא לא יכולה לקבל טאנג מלא.

נדן – רוב סכיני הציד מגיעים עם נדן, אם כי רבים הם לא יותר מרעיונות לאחר מעשה ויצרני סכינים חוסכים כסף. קצת כמו הצמיג הרזרבי הקטן שמגיע עם הרבה מכוניות. אבל נרתיקים הם למעשה חשובים מאוד כי הם כלי הרכב הנושא את הסכין שלך. לרוב הנרתיקים יש אבזם חגורה להחליק על שלך. לאחרים יש לולאות למעלה ולמטה כך שניתן לחבר את סכין הציד לרגל שלך. ואחרים תואמים ל-MOLLE וניתן לחבר אותם בדרכים שונות לרצועות, כיסים ותרמילים שונים של MOLLE. השורה התחתונה היא שאתם רוצים נדן שיאפשר לכם לשאת את הסכין בבטחה במקום הנוח לכם ביותר.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.