מה צריך לבדוק כשקונים גזם לגינה

בשבת פירטתי מה צריך לחפש בקניית מזמרה/קוצץ גידור. היום אני הולך לשרטט מה כדאי להסתכל כאשר קונים מזרזים. אמרתי שזו תהיה סדרה של שלושה חלקים, אבל עכשיו נראה לי שהיא תהיה יותר, אז הישארו מעודכנים.

כשזה מגיע לגינון באמת לא תגיעו רחוק בלי זוג מזרזים טוב. אבל מה הופך את המגזרים לטובים? מה אתה צריך לחפש כאשר אתה קונה מזרזים? דבר אחד שגננים רבים לא יודעים הוא שלמעשה ישנם שלושה סוגים שונים של מגזרים, סדן, עוקף ומקור תוכי. מהר מאוד, למגזז סדן יש להב עליון שדוחף מטה אל ‘סדן’ תחתון שטוח. למגזם מקור התוכי יש שני להבים החתוכים על ידי מפגש באמצע ונראים כמו מקור של תוכי. הסוג השלישי של מגזרים נקרא מעקפים. הם פועלים על ידי שני להבים שעוקפים זה את זה בצורה דומה למספריים. ההבדל הגדול בין מעקפים ל-Parrot Beak הוא צורת הלהבים, כאשר ל- Parrot Beak שני להבים זהים לעומת Bypass בעל להב אחד גדול ואחד קטן, הלהב הגדול קמור בצורתו והלהב הקטן קעור. . מגזרים עוקפים הם הסוג העיקרי בשימוש ונמכר ויהיה במוקד ערך זה.

כאשר קונים מזרזים יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. אחד הדברים החשובים ביותר לבדוק הוא איך הם מרגישים ביד שלך. כשאתם יוצאים לקניות, קחו כמה זוגות ותראו איך הם מרגישים. להרגיש למשקל, להרגיש לאחיזה. רוב ידיות המגזרים יהיו מעוצבות עם דיוטות קטנות שאצבעותיך יוכלו להיכנס אליהן, מצא את הזוג שהדיוטות שלו הכי מתאימים לידך.

טיפ מרכזי נוסף הוא לוודא שלמגזזים שאתם מעוניינים בהם יש בריח בטיחות הנכנס בקלות ומתנתק ביד אחת. כאשר אתה גוזם צמח, אם אתה צריך לעצור ולהשתמש בשתי ידיים כדי להפעיל את בריח הבטיחות, סביר יותר שלא תעשה זאת. תפס בטיחות שימושי רק אם סביר להניח שהוא יופעל.

נסו וחפשו מגזרים עם ידיות מתכת מכוסות פלסטיק. ידיות מתכת חזקות אך קרות לעבודה וידיות פלסטיק הן סימן לייצור זול ולא צפויות להחזיק מעמד כמו ידיות מתכת.

ישנם שלושה סוגי להבים שונים, נירוסטה, פלדה מצופה ופלדת פחמן. ההעדפה שלי היא לנירוסטה אבל פלדת פחמן עובדת טוב שניים. כל אחד מהסוגים הללו יישאר החד ביותר לפרקי זמן ארוכים יותר. היתרון האמיתי היחיד בפלדה מצופה הוא שהיא מתנקה ביתר קלות. ניקוי המזוזים שלך לאחר השימוש הוא חשוב ביותר, אבל להבים שנשארים חדים טובים יותר לעבודה שעל הפרק.

כלל האצבע הכללי עם מגזרים הוא, באופן מוזר, אל תנסה לחתוך איברי צמחים עבים יותר מהאגודל שלך. אם תנסו לחתוך איברים עבים מדי תפגעו בלהב ולכן הכלי שלכם שהשקעתם בו לא יחזיק מעמד כל כך הרבה זמן.

המחירים נעים בין $5-$10 בקצה הזול עד $150-$200. שוב עבור גנן ביתי הייתי אומר שכנראה תוכל להשיג זוג שיעבוד בסדר עבור $20-$40, אבל זוג טוב בסביבות $50 עשוי להחזיק מעמד עשור או יותר. לסבתא שלי היה זוג שאני יודע שהיה הרבה יותר מבוגר ממה שהייתי כשהייתי בן 10, כלים טובים שטופלו היטב מחזיקים מעמד זמן מה.

בהצלחה עם הקניות שלך למגזזים!

About admin

Check Also

הביקורת שלי על סכין הציד של ה-Cold Steel Outdoorsman

רוב סכיני הציד ייכשלו. הם יחלידו, יאבדו את החדות שלהם כאשר אתה הכי צריך את …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.