מניעת גניבת רכב באמצעות תחריט זכוכית

פיניקס, אריזונה, משיגה את המקום הרביעי ברשימת 10 הערים המובילות עם גניבת הרכב הגבוהה ביותר! (2004 הלשכה לפשע ביטוח לאומי [NICB])

בשנת 2002, באריזונה היה שיעור גניבות המכוניות הגבוה ביותר בארצות הברית, כאשר הרוב המכריע התרחש במחוזות מריקופה ופימה. לפי רשות גניבת הרכב של אריזונה (AATA), “גניבת רכב מתרחשת כל תשע דקות ו-16 שניות”. זה גורם להפסד כלכלי משוער של 3.7 מיליון דולר לתושבי אריזונה בשנת 2002 בלבד!

אל תהיה עוד נתון!

עזור להרתיע גניבה על ידי תחריט זכוכית המכונית שלך עם מספרים הניתנים למעקב. נוהל זה מומלץ מאוד על ידי NICB, מחלקות המשטרה וחברות הביטוח לצורך יעילותו. למרות שיצרני הרכב מסמנים חלקים מסוימים, זה לא מספיק. על ידי התקנה קבועה של VIN ומספרים סידוריים גלויים לזכוכית של הרכב שלך, אתה יכול לצמצם מאוד את גניבת הרכב ולסייע בהתאוששות.

אתה יכול לבקר בסוכנות הרכב המקומית שלך או במתקן צביעת חלונות/תיקון זכוכית; או שאתה יכול לעשות זאת בעצמך עם ערכת תחריט שנמצאת באתרים רבים ושונים. בנוסף לחריטת זכוכית, ה-NICB ממליץ גם על מכשירים פופולריים אחרים שנראים או נשמעים כמו אזעקות קוליות, קולרים ומנעולים של עמודי הגה, מנעולי גלגלים, מדבקות מונעות גניבה וסמני זיהוי על המכונית.

תחריט זכוכית לרכב כרוך בסימון כימי של הרכב עם מספר זיהוי רכב ייחודי משלו (VIN) על כל החלונות, כולל גגות שמש ו-T¬-Tops. התהליך הכימי של התחריט כולל שימוש בחומצה עדינה המגיבה רק לזכוכית. חריטה של ​​כל חלונות הזכוכית הופכת את הרכבים לפחות מבוקשים על ידי גנבי רכב. התחריט בפועל קטן ואינו מסמן או משחית את החלון, אך הוא אחד הפרטים הראשונים שרוב גנבי הרכב רואים לפני שהם מנסים לגנוב רכב.

האזורים המומלצים לחרוט כוללים את הדברים הבאים:

  • שמשה קדמית – צד הנהג בפינה התחתונה לפי מספר VIN של המפעל.
  • חלונות צד – פינה תחתונה, ליד מנעול דלת או ידית.
  • חלון אחורי – צד הנהג בפינה התחתונה או לכיוון הקצה האמצעי התחתון.

אלו הם השלבים הבאים עבור ערכת תחריט הזכוכית עבור אותם סוגים שימושיים, עשה זאת בעצמך:

  1. נקה את השטח שיש לחרוט בעזרת מנקה זכוכית – הסר את השבלונות הכחולות מנייר הגיבוי הלבן והחל על החלק החיצוני של זכוכית החלון במיקומים הרצויים. בעזרת קצות האצבעות, “לטפוח” בעדינות על השבלונה כדי להבטיח שהיא תהיה במגע מלא עם הזכוכית, תוך שימת לב ספציפית לאזור בו נחתך מספר ה-VIN לתוך השבלונה.
  2. מרחו סרט של קרם תחריט – צחצח גם שמאל וגם ימין מכסה לחלוטין את כל הדמויות.
  3. לאחר תחריט קרם היה על 5 עד 7 דקות: הסר בזהירות והשליך את כל השבלונות לתוך שקית ניילון או מיכל. רססו את האזור החרוט במים רגילים או בחומר ניקוי זכוכית ונגבו עם מגבת נייר. חזור על התהליך עבור כל החלונות.
  4. מדבקות אזהרה – למרוח על פנים החלונות במקומות בולטים. מיקום מומלץ: ליד ידיות בדלתות הכניסה.
  5. מלא את תעודת הביטוח “הוכחת תחריט”.

עם זאת, מומלץ לבצע זאת על ידי איש מקצוע מורשה שכן תהליך זה דורש יד יציבה מאוד וחייב להיעשות בתנאים אופטימליים. לדוגמא; אין לחרוט זכוכית באור שמש ישיר בימים חמים מאוד, כשהטמפרטורה נמוכה מ-45 מעלות פרנהייט, או בתנאי רוח או רטובים מאוד.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.