מתכות לייצור תכשיטים – מידע וטכניקות

מתכות לייצור תכשיטים הן חלק חשוב בסטודיו לאמן התכשיטים. המתכות הנפוצות ביותר הן ככל הנראה כסף וזהב, אולם יש מגוון מתכות לייצור תכשיטים המעניקות לאמן התכשיטים גמישות כאשר הם מעצבים ויוצרים את התכשיטים שלהם.

עם ההתקדמות המדעית והטכנולוגית של היום אתה יכול לשלב סגסוגות רבות אחרות בעבודה שלך.

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת המתכות איתן אתה רוצה לעבוד

  • העלות היא כנראה הגורם מספר אחת.
  • איזה סגנון של תכשיטים אתה מעצב. אם אתה נמשך בעיקר לכסף, אתה תמשיך לשלב כסף בעבודה שלך. ישנה גם אפשרות לערבב מתכות כדי לתת הגדרה ומרקם לתכשיט. שימוש בי-מתכות שבו שכבת זהב מתמזגת לכסף סטרלינג, יכול גם לחסוך כסף ולהשיג את האיכות שאתה מחפש.
  • מתכות שונות דרשו שימוש בציוד חלופי. תצטרך לקחת בחשבון את כמות הכסף שאתה צריך להשקיע בכלים וציוד כדי להשיג את סוג עיצובי התכשיטים שאתה רוצה ליצור

למתכות יש מגוון של סגסוגות שבחיבורן יחד מספקות את התכונות הייחודיות של כל אחת.

סגסוגות כסף: כסף, בעל מוליכות תרמית הגבוהה ביותר.

• Fine-Silver הוא כ-99.9% טהור. בצורה זו הוא מבריק ורך.

• סטרלינג-כסף היא סגסוגת המכילה 92.5% לפי משקל כסף ו-7.5% לפי משקל של רכיבים אחרים, בדרך כלל נחושת.

• ארגנטיום כסף הוא כסף עמיד בפני הכתמות וללא אבנית. הוא ניתן לעיבוד מושלם לאחר חישול, והוא קשה כמעט פי שניים מכסף סטרלינג מסורתי.

רוב פריטי הכסף האיכותיים מוטבעים בסימן “עדינות” או “איכות”. סימן זה מציין את תוכן התכשיטים, ועל פי החוק הפדרלי, חייב להיות מלווה בסימן יצרן או סימן מסחרי רשום. הדבר החשוב ביותר הוא שכסף זול יותר מזהב ומייצר תכשיטים נפלאים!

זהב טהור: הוא 24 קראט, וזו הסיבה למחיר הגבוה על תכשיטים שנעשו עם 24K.

הפתרון להפיכת הזהב לידידותי לצרכן הוא לערבב אותו עם חומר אחר, יצירת סגסוגת שמביאה ליצירה חזקה יותר ולעתים קרובות פחות יקרה.

קראט (נכתב גם כקראט ובקיצור kt) הוא המדד ליחס בין זהב למתכות אחרות הכלולות בסגסוגת. ככל שסגסוגת מכילה יותר זהב, כך הקראטאז’ גבוה יותר.

סגסוגות זהב בדרך כלל משתרעות על טווח שבין 8 ל-18 קראט. סגסוגת של 8 קראט פירושה שתכולת הזהב היא 1/3 וחתיכת 18 קראט היא 75% זהב. קראטונים נפוצים אחרים של סגסוגות תכשיטי זהב הם 10 קראט ו-14 קראט.

• כיסוי זהב או בי-מתכת: כיסוי זהב הוא יישום של זהב על חתיכת מתכת בסיסית. טכניקה זו מעניקה לפריט את המראה היקר של זהב תמורת חלק מהמחיר. תכשיט כיסוי זהב מוטבע תמיד המציין את התהליך ואיכות הקראט של הזהב.

• לוחית זהב: טכניקה זו מחברת כימית שכבת זהב למתכת בסיסית באמצעות אלקטרוליזה. הוא נוצר כאשר המתכת הבסיסית מצופה בשכבת זהב עם לפחות 10 קראט.

• גולדפילד: זהו התהליך שבו מתכת מונחת בזהב 10 קראט לפחות על ידי שימוש בחום ולחץ. על מנת שתכשיטים יהיו “מילוי זהב”, תכולת הזהב צריכה להוות לפחות 1/20 מהמשקל הכולל של הפריט.

• זהב על כסף: זהו כיסוי זהב באמצעות מתכת בסיס כסף. תכשיטים עשויים כסף מכוסה בשכבה של זהב צהוב נחשבים ליוקרתיים מבין הבי-מתכות. אתה יכול להשתמש במתכת זו בביטחון מכיוון שהיא עמידה וכדי לתת לתכשיטים מראה עשיר יותר יקר.

נְחוֹשֶׁת: מהווה אלטרנטיבה מצוינת למחירים מרקיעי שחקים בשוק המתכות היקרות. אמני ומעצבי תכשיטים רבים גילו את הנחושת כאלטרנטיבה מרגשת. ייצור תכשיטי נחושת יכול להיות מאוד תכליתי, לא רק בגלל העלות, אלא גם בגלל שנחושת היא אחת המתכות הקלות ביותר לעבוד איתן. נחושת גם גמישה מאוד ולכן קלה לחתוך, ליצור ולקפל. ייצור תכשיטי נחושת קל מתמיד בגלל הנגישות של המתכת. ניתן למצוא נחושת בחנויות אספקת תכשיטים וציוד מתכת. כמו הרבה מהמתכות האחרות, ניתן לרכוש נחושת בצורות רבות: חוט, סדין, צינור, שרשרת, חרוזים ורכיבי תכשיטים.

פלטינה: Platifina, שהוצגה בשנת 2005, היא סגסוגת כסף סטרלינג חדשה המורכבת מ-92.5 אחוז כסף, 1 אחוז פלטינה ו-6.5 אחוז מתכות אחרות (זה סוד מסחרי). הסגסוגת החדשה הזו יוצרת מתכת בעלת צבע בהיר יותר מכסף או פלטינה טהורה ומובטחת עמידה בפני כתמים, אך תכשיטי פלטינה הם הרבה יותר סבירים מתכשיטי פלטינה.

קרטיום: סגסוגות הן משפחה חדשה של סגסוגות המכילות אחוז של זהב ונוסחו כמענה לדרישת התעשייה למתכות זולות יותר. הם זמינים בצהוב המכיל 20% זהב, ורוד ולבן אפשרויות המכילות 10% זהב וכן סגסוגת כסף סטרלינג המכילה 2.5% זהב. למרות שסגסוגות קראטיום מלטשות לברק גבוה בדומה לסגסוגות זהב קראט מסורתיות, ניתן לתמחר אותן בהרבה פחות מזהב 10 קראט ומהוות אלטרנטיבה אטרקטיבית למוצרי גולדפילד מכיוון שהן “סגסוגת” אמיתית ולא מוצר מצופה עם מתכת בסיסית שכבה המרכיבה את רוב התכשיטים שלך. לסגסוגות קראטיום יש גם יתרון על פני גולדפילד ששכבת הזהב לעולם לא תתבלה. סגסוגות קראטיום מנוסחות כך שיעבדו היטב עבור כל יישומי התכשיטים וניתן ליצוק, ליצור וליצור בדיוק כמו סגסוגות זהב קראט. כל אספקת תכשיטי המתכת של קרטיום עוצבה עבור עמידות אופטימלית להכתמה. תכונות אלו הופכות את קרטיום לחומר לייצור תכשיטים שניתן לחקור ולהתנסות בו.

פלדת אל – חלד: לאחרונה צבר פופולריות כחומר לייצור תכשיטים, פלדת אל-חלד פותחה במאה ה-19 והיא שילוב של סגסוגת ברזל-פחמן. הוא שימש בכלים, מבנים וייצור. אמני תכשיטים החלו להשתמש בו לאחרונה מכיוון שעמידותו בפני הצבע האפור האטרקטיבי, החוזק והעלות הנמוכה, הפכה את הנירוסטה למתכת חלופית טובה לייצור תכשיטים.

טִיטָן: טיטניום הוא כנראה החזק ביותר שיש. זוהי מתכת תעשייתית שהוכנסה לאחרונה לתעשיית התכשיטים. לטיטניום גוון אפור מושך ומעניק לתכשיטים מראה מודרני. הוא עמיד בפני קורוזיה, הכתמה ושינוי צבע. ניתן לייצר טיטניום בעיצובים שונים והפך לאלטרנטיבה מצוינת לטבעות נישואין ואירוסין.

ווֹלפרָם: נקרא גם וולפרם, נוצר מסגסוגות סופר צפופות ומשמש במוצרים החל מראשי אלות גולף ועד כלי נשק. מתכת זו חזקה כמו פלדה וכפולה ממשקלה, מה שהופך את המתכת הזו כמעט לעמידה בפני שחיקה ולחלופה מושלמת לייצור תכשיטים.

פלדיום: הוא חומר לייצור תכשיטים לבן כסוף מבריק המשמש במכשירי אלקטרוניקה, תכשיטים ותעשיות מסוימות אחרות. פלדיום נחשב למתכת יקרה. עם צבעה העז והאופי העמיד היא המתכת המושלמת לשימוש עבור תכשיטי חתונה אשר צפויה לשמור על המראה שלה במשך עשרות שנים.

בְּרוֹנזָה: סגסוגת נחושת מוקדמת; כל כך מוקדם, למעשה, שעידן שלם – תקופת הברונזה – נקרא על שמו. ברונזה שימשה לייצור צמידים, קרסוליים ועגילים ושרשראות חרוזים. הברונזה צוברת פופולריות בגלל הצבע שלה והקלות ליצור טקסטורות מעניינות.

פליז: שלבו נחושת עם אבץ ותראו את הברק הזהוב של הפליז. פליז הוא גמיש, ובעל ברק גבוה, המקנה לו מראה של זהב. הברונזה שימשה בעיקר ליצירת פריטים פונקציונליים כמו ידיות דלת ומסגרות תמונה. פליז צברה כעת פופולריות כמתכת בקרב מעצבי תכשיטים

ניתן לחרוט חלק מהמתכות, כגון ברונזה, נחושת וכסף באמצעות תמיסה מוכנה של כלוריד ברזל המכילה גם חומצה הידרוכלורית. תהליך זה מאפשר לך ליצור טקסטורות ועיצובים ייחודיים. הקפד לעקוב אחר ההוראות בעת תחריט כל אחת משלוש המתכות הללו וכי אתה משלך את התמיסה כראוי.

אלפקה (אלפקה): לא להתבלבל עם החיה, אלפקה היא אספקה ​​חדשה יחסית לייצור תכשיטי מתכת, העשויה בעיקר מנחושת סגסוגת עם ניקל, אבץ ופח. ההוצאה המופחתת של האלפקה הופכת אותה לתחליף חומרי לייצור תכשיטים טבעיים לכסף בתכשיטי אופנה.

נֶתֶך בְּדִיל וְעוֹפֶרֶת: כאשר נחושת סגסוגת בדיל הפכה לברונזה, בדיל סגסוגת נחושת ועופרת הביא לפיוטר. פיוטר שימש בעיקר בייצור כלי שולחן, כמו גם מתכת בסיסית המשמשת לעתים קרובות עבור טבעות ותליונים. כשהוא מלוטש לברק גבוה, פיוטר מתקרב לברק האלגנטי של כסף משובח.

עכשיו כשאתה מכיר את הסוגים השונים של מתכות לייצור תכשיטים, אתה יכול להתחיל לשפר את העיצובים שלך.

About admin

Check Also

הכל על שיפור הבית

אכן, אין תחושה טובה יותר מאשר להיות בבית. כאן תוכלו ליהנות מלעשות את הדברים שאתם …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.