ניהול פסולת ביתית

פסולת היא פריטים לא רצויים, בלתי שמישים, שרידים, או תוצרי לוואי או אשפה ביתית. הם כוללים גם צואה, מים משומשים או מזוהמים וכו’. פסולת נוצרת בבתים שלנו על בסיס יומי. ויש לטפל בפסולת זו ולנהל אותה כראוי כדי להימנע מהיוותה מקור סכנה בבתינו. ישנם סוגים שונים של פסולת הנוצרת בבתים שלנו הדורשים מערכת ניהול שונה. פסולת זו מסווגת לשתי צורות עיקריות, כלומר מוצקים ו נוזלים. הצורות הנוזליות קלות לטיפול ולניהול. הם התחברו ממקורותיהם לבורות ספיגה וספוג בורות. אלה מפונים ברגע שהם מתמלאים על ידי מפעילי ניהול הפסולת.

הפסולת המוצקה שונה יחסית בניהולן. הסיבה לכך היא שאין מתקנים מובנים לטיפול בהם כמו הפסולת הנוזלית. אבל ניתן לטפל בהם על ידי הבנה נכונה של סוגי הפסולת המוצקה השונים ומקורותיה. הסוגים והמקורות של פסולת מוצקה בבית שלנו הם אך לא מוגבלים ל:

1. פסולת מטבח כגון ירקות ופירות, קליפות, עצמות, קשקשים וכו’.

2. פסולת מתכת

3. משקפיים

4. פלסטיק ופוליאתנים

כל הפסולת הללו נוצרת מדי יום בבתים שלנו וחשוב מאוד לטפל ולנהל אותם כך שלא יסכנו את בריאותנו.

פסולת מטבח.

אלה מהווים עיקר פסולת שנוצרת מדי יום. זאת כתוצאה מהעובדה שאנו מאכילים מדי יום. ואם הם לא מטופלים היטב, הם יכולים להתחיל להתפרק לאחר 24 שעות. על מנת לטפל בהם, יש לספק מיכל עם שקית ניילון עם כיסוי לפסולת זו בלבד. יש להניח אותם בתוך השקית והמיכל ברגע שהם נוצרים ולכסות אותם כדי למנוע חולדות ומכרסמים לפזר אותם. וברגע שהתמלאו, יש לבצע פינוי במקום המיועד. יש להשליך פסולת בעלי חיים באותו היום שבו היא נוצרת.

משקפיים.

פסולת זו מגיעה ממוצרים מעובדים שרכשנו מחנויות כגון משקאות, קרמים, דלתות וחלונות שבורים וכו’. אלה עלולים להוות מקור סכנה גדול בבתים שלנו אם לא מטופלים ומפנים אותם כראוי. כדי להיפטר מהם, יש לספק יצירה או קופסה מפלסטיק או מעץ כדי לערום את הכוסות הללו. בחלק מהמקרים יצרני המוצרים קונים אותם אצלנו בחזרה או ממוחזרים על ידי חברות מיחזור זכוכית. במקרה הזה אנחנו עושים קצת כסף מהפסולת שלנו.

מתכות

פסולת זו מגיעה ממיכלי מתכת של מזון ומשקאות שאנו רוכשים. יש לטפל בהם בזהירות כדי להימנע מהיוו מקור לפציעה. קבל מיכל פלסטיק עם כיסוי כדי לשים את הפסולת הזו. וברגע שהם מתמלאים, יש להשליך אותם למקום המיועד או למכור אותם לחברות מיחזור המתכות ולהרוויח קצת כסף.

פלסטיק ופוליאתנים.

אלה הפכו למקור עיקרי לפסולת בבתים שלנו. פסולת זו אינה מחלידה או מתפוררת בקלות ולכן יש לטפל בה בזהירות. הדבר הטוב בפסולת אלה הוא שהם ניתנים למחזור בקלות. למרות שנוצרו במידה רבה הם קלים לניהול.

פסולת בבתים שלנו על אף שאינה רצויה יכולה להיות מקור להכנסה נוספת כאשר היא מנוהלת כהלכה.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.