ניסאן מיקרה – תמורה לכסף

במשך כמעט שלושה עשורים ניסאן מיקרה הייתה כוכבת על ברצפת המכירות של הסופרמיני, הודות למוניטין האמינות של מיקרה. הדור הרביעי של מיקרה מרווח ויוקרתי יותר שכן הוא מכוון לנצח את פורד פיאסטה ופולקסווגן פולו. זה יותר יעיל ומאובזר יותר מדי. Micra’s נמכרים ברחבי העולם ולכן איכות הבנייה נפגעת.

יש בעיה עם מיקרה החדשה, אין לה את אותה משיכה חצופה של קודמו. מעצבי ניסאן שמרנים יותר בעיצוב המיקרה החדש. דגמי Acenta היקרים יותר זכו לחיזוק על ידי הוספת חישוקי סגסוגת בגודל 15 אינץ’. גם ידיות הדלתות והמראות קיבלו גימור בצבע גוף. לדגם העליון של הטווח Tekna יש כעת גג זכוכית פנורמי. ברגע שנכנסים, מרגישים מיד שמיקרה נבנתה כמכונית בעלות נמוכה. הפלסטיק מרגיש זול וכמה קצוות חדים נותרו מתהליך היציקה. המתג מרגיש דקיק.

המיקרה היא מכונית עירונית מצוינת בזכות הראות הטובה, הממדים החיצוניים הקומפקטיים ובקרות האור. אבל ברגע שאתה נכנס לכביש המהיר, החסרונות של ניסן מתבררים במהרה. גלגל ההגה אינו מגיב והנסיעה משובשת והגיר עצלן. מערכת ההנעה היא מנוע בנזין בנפח 1.0 ליטר שלושה צילינדרים. הוא אמנם חסר כוח, אבל הוא מפצה על כך בכך שהוא נותן צליל אופי. המיקרה זכתה בדירוג של ארבעה כוכבים Euro NCAP מה שאומר שהיא מפגרת אחרי מתחרותיה לבטיחות. אתה כן מקבל ארבע כריות אוויר, נקודות עיגון איזופיקס למושבי ילדים ובקרת יציבות אלקטרונית. למיקרה יש רקורד אמינות חזק אשר ממלא תפקיד חשוב במכירות של מיקרה.

יש הרבה מקום בתא הנוסעים בגלל גוף זקוף. שני מבוגרים צריכים להיות מסוגלים להשתלב מאחור, הכולל גם מתקן מפוצל/קיפול בגרסאות Acenta ו-Tekna. נפח תא המטען הוא 265 ליטר שזה יותר ממה שתקבלו במאזדה 2 או יונדאי i20. כפי שמצופה מסופרמיני שעלויות ההפעלה שלה נמוכות ולכן מנוע ה-1.0 ליטר מספק 56.5 קמ”ג ופליטת ה-CO2 היא 115 גרם לק”מ. זה זול לשירות והוא מתחלק בחמש קבוצות ביטוח, כלומר כיסוי בעלות נמוכה. הפחת הוא לא כל כך כמו בסביבות 40% מהאחיזה של מירקה בערכים שלהם. יש גם כמות טובה של ערכה זמינה; גרסת Tekna מקבלת חיישני חניה ובקרת אקלים.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.