סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. שמיכות סאונה אינפרא אדום, תיקים או כיפות מאלצות אותך לשכב על מקום אחד במשך חצי שעה וגם הם לא זולים. עם זאת, קיימת אפשרות נוספת – זה לעשות סאונה אינפרא אדום בעצמך.

במאמר זה אני רוצה לספר לכם על שתי דרכים לבנות סאונה לחלוטין במו ידיכם, ללא ערכות מוכנות. זה יכול להיות פתרון זול יחסית, כך שתוכלו ליהנות מסאונה בסביבת הבית שלכם במחיר סביר. אתה יכול לבנות את זה כדי להוכיח את עצמך כי אינפרא אדום ייתן תועלת מסוימת לבריאות שלך לפני רכישת תא סאונה אינפרא אדום, או שזו יכולה להיות דרך נוחה לסאונה ביתית כאשר אין לך הרבה מקום פנוי בבית שלך.

לפני שאני נכנס להסברים אני רוצה להזהיר אותך לגבי בטיחות. בניית סאונה בעצמך עשויה לכלול חיווט חשמלי כלשהו. לתנורי אינפרא אדום המשמשים בסאונה יש בדרך כלל דרישות הספק גבוהות – עד 1000 וואט. בבקשה, אל תנסה לבנות סאונה בעצמך אם אתה לא יודע מה אתה עושה. עדיף לשאול או לשכור מישהו שיש לו ניסיון עם חשמל שיעשה זאת עבורך. אם תגדירו סאונה בחדר אמבטיה קחו בחשבון שכמקום רטוב יש לה דרישות מחמירות לבטיחות חיווט חשמלי.

סאונה אינפרא אדום עם שני מחממי אינפרא אדום

הדרך הראשונה להקים סאונה ביתית מתוארת על ידי ג’ים קלמנטס במאמרו חדר האמבטיה לסאונה FIR, בו הוא מסביר כיצד להשתמש בשני מחממי אינפרא אדום הממוקמים בחדר קטן יחסית (5×11 רגל מוצע). הוא משתמש בשני תנורי חימום אינפרא אדום של 500 וואט 9 אמפר מבית THMI, ואומר כי תנורי חימום אלו מעניקים חוויה דומה כמו בתא סאונה אינפרא אדום. הוא לא נותן מידע ספציפי על תנורי חימום אלו מלבד הספק ואינו יודע אם כל מותג אחר של תנורי חימום יתאים למערך הסאונה הזה. אני חושב שחשוב שתנורי חימום לא יהיו בעלי הספק גבוה מדי (לא מעל 600 וואט).

שני תנורי חימום אלה צריכים להיות ממוקמים משני צידי החדר (5-6 רגל זה מזה). מכיוון שהם 9 אמפר, עליך להשתמש בשקע 20 אמפר או להשתמש בכבל מאריך משקע אחר בבית שלך כדי לפצל זרם בין שני שקעים של 15 אמפר. ודא שכבל מאריך יכול להתמודד בבטחה עם דרישות החשמל של תנור אינפרא אדום.

בשלב החימום המקדים, ג’ים ממליץ להפנות מחממים לדלת או לקיר כדי שהחימום יתרחש מהר יותר. אין למקם מחממים קרוב מדי לקירות או לחפצים אחרים בגלל הסיכון לדלקת. זמן החימום בדרך כלל גדול יותר מאשר בתא סאונה אינפרא אדום ויכול להיות בין 30 דקות לשעה. כשהחדר מחומם אפשר להשתמש בו כסאונת אינפרא אדום נפוצה, פשוט לכו להזיע שם. אולי כדאי להניח מגבת מתחת לדלת ולא להשתמש באוורור מכיוון שהיא תאפשר לאוויר לזרום לטמפרטורה נמוכה יותר בחדר. אתה לא בהכרח צריך להשתמש בחדר אמבטיה עבור סאונה; אתה יכול להשתמש בכל מקום מתאים או ליצור מתחם מיוחד.

כתוספת לשני מחממים ג’ים משתמש במנורת אינפרא אדום 250 וואט התלויה על תקרת החדר (בתיאור שלו הוא מציע לחבר אותה למוט וילון מקלחת. הוא אומר שהוא משתמש בנורה מסילבניה אבל אני חושב שיצרנים אחרים יהיו בסדר נסה להשיג מנורה עם אור אינפרא אדום לא ממוקד אלא זוהר.

סאונה אינפרא אדום עם מנורות אינפרא אדום

דרך נוספת לבנות סאונת אינפרא אדום בביתכם מוצעת על ידי ד”ר לורנס ווילסון. בעמוד שלו על טיפול בסאונה הוא מתאר כיצד להשתמש בשלוש נורות אינפרא אדום של 250 וואט לבניית סאונת אינפרא אדום. תזדקק לשלוש נורות אינפרא אדום של 250 וואט (חום לא ברור, כיוון שהוא כותב שיש להן ספקטרום שגוי). הוא ממליץ להשתמש במנורות פיליפס, ג’נרל אלקטריק או Sli. כמו כן, תזדקק לשלושה שקעי מנורה מקרמיקה או מפלסטיק עבור הנורות, חמישה עשר רגל של כבל מנורה כבד, תקע קיר זכרי עמיד בינוני ומתג, או טוב יותר, מתג טיימר המסוגל להתמודד עם זרם שבעה אמפר.

יש להתקין את השקע על לוח בגובה 46 אינץ’ על רוחב 15 אינץ’ (או גובה 12 אינץ’ על 24 אינץ’ רוחב אם ברצונכם להרכיב אותו על קיר) עשוי עץ, דיקט או פורניר. הם צריכים ליצור משולש עם השקע האמצעי בחלקו העליון. השקע העליון צריך להיות בגובה החזה בעת ישיבה. שקעים צריכים להיות חוטים במקביל. חבר את חוט השקע למתג. לאחר חיבור שקעים ללוח עם ברגים, אתה צריך לעשות כיסוי מטלית חומרה כדי למנוע מנורות לגעת בכל דבר.

היזהר מאוד בעת השימוש בסאונה זו, הצמד תמיד לוח לקיר כדי להבטיח שהוא לא ייפול. אל תאפשר לילדים לשחק או להשתמש בו ללא השגחתך.

ד”ר ווילסון גם מתאר כיצד לבנות מתחם לסאונה שלך עם סט צינורות. הם יוצרים מסגרת שיכולה להיות מכוסה בשמיכות או בד אחר כדי ליצור חדר קטן שיכול לשמש עבור הפעלות סאונה.

השוואה בין שתי שיטות

השיטה הראשונה שתוארה, על ידי ג’ים קלמנטס, הרבה יותר קלה ליישום מהשנייה, על ידי ד”ר לורנס ווילסון. ומה שחשוב יותר הוא משתמש בציוד טרומי ולכן אין צורך בחיווט נוסף ולכן הסיכון לנזק או לתקלה נמוך. תנורי חימום מכוסים כך שלא ניתן לגעת בהם לפי התכנון וכל החיווט נעשה במפעל. המינוס הוא שתנורי חימום אינפרא אדום עולים יותר מנורות חום אינפרא אדום.

מהצד השני, הסאונה של ד”ר וילסון, אם היא עשויה היטב ומדויקת, היא לא גרועה מהראשונה, אבל עולה משמעותית פחות. כדי לבנות אותו צריך לדעת לעשות חיווט חשמלי או שיהיה מישהו שיעשה את זה בשבילם. הבטיחות של סאונה זו תלויה במיומנות של האדם שיצר אותה ועלולה להיות מסוכנת אם עושים אותה בצורה לא נכונה.

שוב, אני רוצה להזהיר את כל מי שרוצה לבנות סאונה שאתה חייב לעשות זאת רק אם אתה בטוח שאתה עושה זאת. אתה צריך להכיר את החיווט החשמלי וצריך להיות בעל מיומנות וידע לעשות זאת נכון. מחברי המאמרים המקוריים או אני לא יכולים להיות אחראים לשימוש לרעה בסאונה או לכל בעיה בבנייה לקויה. זכרו – קודם כל בטיחות.

אני מקווה שסקירה כללית זו של הדרכים לבנות סאונה אינפרא אדום בעצמך תהיה מועילה. אם אתה מעוניין, אני ממליץ לקרוא הוראות מקוריות של מחברי השיטות הללו.

About admin

Check Also

טריילר האופניים של Schwinn Joyrider: המעלות והחסרונות

דגמי נגרר לאופניים של Schwinn זמינים בשש גרסאות. מבין ששת הדגמים, נגרר האופניים Schwinn Joyrider …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.