סכיני חוץ – המון אפשרויות

נראה שכמעט לכולם יש רמה מסוימת של אולר. אמהות כדורגל, מנהלות עסקים, בני נוער – כולם נושאים לפחות אחד בארנק, בתיק, במכונית שלהם או במיקום שימושי אחר. רוב הסכינים נוטים להיות מסווגים לאחת משתי קטגוריות: אלו המיועדות לשימוש ביתי, כלומר להכנת מזון במטבח, או אלו המיועדות לשימוש חיצוני. אולרי כיס, כמובן, נכללים בקטגוריה האחרונה. עם זאת, יש לא מעט מגוון בעיצובי אולר, וסוגים מסוימים נוטים יותר לשמש במצבים ספציפיים.

כשזה מגיע לאמהות כדורגל שמחזיקות אולרים, הן בדרך כלל מעדיפות את האולר השוויצרי הקלאסי, או איזשהו דפוק שלה. כולם יודעים איך נראית אולר שוויצרי: המון סכינים קטנים, מסורים, מברגים, פותחני בקבוקים, מספריים, צבת, חולצי פקקים, קבצים ופינצטה שמתקפלים מחלל ביצית. כמובן, סכיני צבא שוויצריים מגיעים במגוון רמות. הדגם הבסיסי ביותר, Swiss Army Classic Knife, כולל רק סכין, פצירה, זוג מספריים, פינצטה וקיסם. זהו כנראה הדגם הפופולרי ביותר בדמוגרפיות שונות, מה שיסביר מדוע הוא מוצע בצבעים לא קלאסיים כמו ורוד שקוף, אמטיסט ואפילו צבע עניבה. דגמים מקיפים יותר כוללים את סכיני ה-Swiss Army Climber, Champ ו-Huntsman.

מחוץ לסכיני הצבא השוויצרי ולבני משפחתם, ישנם מספר סכינים עם להב אחד המיועדים לשימוש חיצוני מחוספס. הלהב של סכין כזה ננעל במקומו, ומאפשר למשתמש להשתמש בו מבלי לחשוש שהלהב ייסגר ותחתוך אצבע. שלא כמו אולר שוויצרי, לרוב ניתן לפרוס את הלהבים של סכינים אלו ביד אחת, מה שהופך אותם לנוחים מאוד. הלהב מחולק לרוב לשני חלקים. החצי החיצוני הוא קצה ישר, המיועד לחיתוך בסיסי, ואילו החצי הפנימי הוא סרנדה, המיועד לניסור וחיתוך חומרים קשים יותר. הלהבים הם בדרך כלל נירוסטה, והידיות יכולות להיות ניילון, פיברגלס, אלומיניום או חומר קל אחר.

סכינים חד להב אלו מיוצרות על ידי מגוון חברות ומכסות טווח מחירים רחב למדי. הפחות יקרים הם רק כ-15 דולר, אבל בדרך כלל מדובר בגרסאות מיניאטוריות של סכינים בגודל מלא. ל-Gerber Paraframe, למשל, יש להב בגודל 2.25 אינץ’ ומשקלו קצת יותר מגרם אחד. באופן דומה, הלהב של הבאק מטרו סכין בגודל של קצת יותר מאינץ’ ומשקלו 1.5 אונקיות בלבד. סכינים מיניאטוריות אלו נוחות מאוד, אך אינן מיועדות לשימוש כבד בחוץ.

סכיני נעילה בגודל מלא מתחילים בסביבות $30, אבל אלה דגמים בסיסיים מאוד. ה-Gerber Paraframe I-Serrated, Columbia River Mt. Shasta וסכיני Leatherman C303 Combination Edge הם כולם דוגמאות לסכינים טובים ובסיסיים שניתן לרכוש בסכום סביר של כסף.

אם אתה באמת רוצה את הסכין החיצונית הטובה ביותר שיש וכסף אינו חפץ, צפה להוציא כ-200 דולר. Benchmade מייצרים מספר דגמים באיכות גבוהה, כולל 930 Kulgera Locking וסכינים 940 Osborne משוננות. אלה כוללים להבי פלדה עשויים אבקה שנשארים חדים ועמידים בפני קורוזיה.

About admin

Check Also

לקשט עם מנורות שמן עתיקות

מאז הופעתו המופלאה של החשמל, מנורות שמן הפכו למשהו עתיק, ואפשר להבין זאת. זה לא …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.