סכיני Sabatier – רק מה ההבדל?

כל מי שחיפש באינטרנט – או בחנות לחומרי בניין לצורך העניין – סכיני מטבח נאלץ למצוא את מילת הקסם ‘סבאטייר’ – אבל מה זה אומר בדיוק? מאמר זה מבקש לפרק מנשקו את שדה המוקשים שהוא עולם סכיני Sabatier.

דבר ראשון: השם הזה. ‘סבטייה’ למעשה לא אומר שום דבר מיוחד – זה רק שם מותג. הבעיה היא ששם המותג המסוים הזה משמש – באופן חוקי למדי – על ידי כשמונה חברות סכו”ם שונות. זה בהחלט לא מקל על לקוח פוטנציאלי לעשות בחירה מושכלת שכן סכיני Sabatier, למרות שנושאים את אותו השם, לא כולם שווים בשום אופן.

אז מה זה סכין סבטייה? בדרך כלל מדובר בסכין מטבח בעיצוב צרפתי, בשימוש רב על ידי שפים מקצועיים במשך שנים רבות. לפני מלחמת העולם השנייה נעשה שימוש נרחב בטיפוס המכונה ‘נוג’נט’, עם טנק זנב של חולדות טבוע בידית, אך כעת הסכינים המודרניות מחושלות במלואן עם טאנג (החלק שאליו מקובעים חומר הידית ) ריצה לכל אורכה של הידית עצמה עם ‘חיפוי’ הידית מרותקת למקומה.

שני חומרים משמשים בדרך כלל לייצור להבי סכין Sabatier: פלדת אל חלד ופלדה עתירת פחמן, אם כי רק Thiers-Issard מייצרת כעת מגוון להבי פלדת פחמן. לשניהם יש את נקודות הפלוס שלהם – נירוסטה שומרת על בהירותה כמעט ללא הגבלת זמן ויש לה יתרון לאורך זמן. פלדת פחמן הופכת במהרה ל’פטינה’ אך נושאת קצה עדין יותר שניתן לטעון שמשחיז מחדש בקלות – בניגוד מפלדת אל חלד שקשה לחידוד מחדש לרמת פלדת פחמן בשל קשיותה הקיצונית.

חומר הידית הוא כמעט תמיד ניילון שחור – עבור קשיחות ועמידות הוא אמנם דורש מכות אבל הוא לא הבחירה הנראית הטובה ביותר. ידיות מושכות יותר נמצאות רק בחלק מהסכינים של Sabatier המיוצרות כעת – בעיקר אלה של Thiers-Issard הכוללות חומרים מושכי עין כמו רוזווד, קרן טבעית ומיקרטה.

אז איך מבדילים בין הסכינים האלה? קונה פוטנציאלי עשוי לראות סכיני Sabatier מוצעים בצורות וגדלים רבים ובמגוון מבלבל של מחירים – אז איך מישהו בוחר? רק תזכור את הפתגם הישן – אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו. אין סיכוי שסכינים זולות לכלוך יהיו עמידים כמו אלו מהשורה הראשונה – פשוט לא אפשרי מבחינה כלכלית לעשות דברים טובים בזול! אז שוב – עוד מציאות ישנה – תמיד קנה את הטוב ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך. סכין מהשורה הראשונה תחזיק מעמד לכל החיים – וכך גם זוג נעליים יקרות, או מכונית, או כמעט כל דבר שנבנה בסטנדרט של איכות – לא מחיר.

הדרך האמיתית להבדיל בין הסכינים הללו היא – וזה אולי נראה מוזר – להשאיר את השם ‘סבטייה’ בחוץ ולהתרכז בחלק השני של השם. לכולן יש את זה – לא מייצרים או משווקים סכין רק עם המילה ‘סבאטייר’ על הלהב או הלהב (אם זה זה זיוף זול ועדיף להשאיר לבד).

כדי להפסיק את כל ההתלהמות על המילה ‘סבאטייר’, הוחלט שהחברות הנ”ל כולן יכולות להשתמש בה – בתנאי שהן צריכות לשים סימן מסחרי משלהן, מאוד מוגדר על הלהב/טאנג. אז יש לנו (בין היתר) את K-Sabatier, השופט Sabatier ו-Thiers-Issard Elphant Sabatier ארבעה כוכבים (די מלא פה אבל מאוד שווה את זה!). משמעות הדבר היא שכל מי שקונה את הסכינים הללו יכול לזהות באופן מיידי את היצרן ולא להתבלבל מכך שהרכישה שלו היא רק עוד סכין ‘סבטייה’.

הסכינים עצמם מגיעים בכל הצורות והגדלים, מסכיני עגבניות להב (בדרך כלל) בגודל 3 אינץ’ ועד סכיני טבחים ענקיים בגודל 14 אינץ’ – חפצים מפחידים באמת שראויים לסרט אימה הוליוודי! עם זאת, כולם הם רק כלים למטבח או לשולחן, וכמו כל הכלים, התפתחו עם השנים עד לנקודה שבה הם יכולים להשתפר מעט – אם בכלל. עם זאת קל כל כך להיכנע לפיתוי ולהפוך את אחד מהמכשירים המשובחים הללו לפריט ‘שימושי’ מונחה מחיר.

אז – לסיכום – זכרו כמה נקודות.

1. אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו – אז אל תעשה אלא רק על המחיר!

2. לכמה חברות יש את הזכות להשתמש בשם Sabatier – אך חלקן מתעלות על אחרות!

3. נירוסטה עמידה וקשיחה – אבל פלדת פחמן היא בעלת יתרון טוב יותר והיא מטופלת בקלות.

4. סכין טובה צריכה להחזיק מעמד לכל החיים – לא לזרוק אותה הצידה כשהקצה מתעמעם (ומכאן בחירת פלדת הפחמן!)

זכור את הנקודות הללו כאשר אתה רוצה לקנות סכין שפים או מטבח, ולא תטעה!

About admin

Check Also

Bear Grylls Knife – A Cut Above The Competition

ה-Bear Grylls Ultimate Pro הוא הגרסה החדשה ביותר של קולקציית הסכינים של Bear Grylls Gerber. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir