פולקסווגן קומבי הקלאסי – האם הוא עדיין הופך לנהג יומי מעשי?

פולקסווגן קומבי מקורר האוויר הוא אייקון מוטורי. זה טנדר קלאסי מלא אופי, והרבה בחורים צעירים (ובחורות) עדיין שואפים להחזיק באחד כנהג היומי שלהם. אבל האם הם מתארכים קצת בשן עכשיו לייצר רכב פרקטי לשימוש יומיומי?

אני נוהג בחלון המפרץ שלי 2 ליטר 1976 כל יום, והניסיון שלי נותן אינדיקציה טובה למה שאתה עשוי לעשות כדי להפוך את הקומבי הלא משוחזר שלך בטוח ונוח לנהיגה כמכונית הראשית שלך.

פולקסווגן קומבינות בנות הרבה יותר מ-30 שנה וזה ניכר. השקעתי הרבה זמן וכסף במהלך השנים האחרונות בהחזרת שלי למצב סביר, ואם אתה קונה קומבי זול אתה צריך להיות מוכן לעשות את אותו הדבר. סביר להניח שגם קומבי יקר יותר יזדקק לכמה תיקונים ו-TLC.

הדגמים בנפח 1800 סמ”ק ו-2 ליטר הם הפרקטיים ביותר מכיוון שיש להם יותר קום וללכת מאשר בדגמים עם מנועים קטנים יותר, אם כי זה עולה יותר לבנות את המנועים מחדש.

ראשית הצד החיובי.

קומבינות הן מגניבות, הן אייקוניות, יש להן אופי והן בהחלט לא משעממות.

הם מהנים לנהיגה וכשהם במצב טוב הם נוחים ומטפלים היטב עם היגוי טוב. חלונות המפרץ בדגמים מאוחרים יותר עומדים בקצב הקנס של התנועה ויכולים לשייט במהירות של 60 קמ”ש כל היום, למרות שהם מאטים בגבעות גדולות יותר.

והם פרקטיים. יש הרבה מקום בקומבי. אולי זה לא טוב כמו טנדר מודרני בגלל הדבשת של המנוע האחורי, אבל הם עדיין יוצרים קמפר נהדר או טנדר 8 מושבים עם מקום למטען או למצרכים. מרווח הקרקע טוב והמנוע מעל הגלגלים האחוריים נותן אחיזה טובה להנעה דו-גלגלית אם רוצים לרדת קצת מהמסלול.

עכשיו, הנה מה שצריך להיות מודע אליו אם אתה מתכנן להחזיק אחד כזה כנהג היומי שלך.

חלודה היא כמובן הרוצח הגדול ביותר של קומביס או כל מכונית ישנה. עדיף בהרבה להוציא קצת יותר כסף ולקבל קומבי ללא חלודה באופן סביר. בהתחשב בעובדה שאתה מוצא קומבי ללא חלודה, עדיין יש הרבה דברים לאכול את הכסף שלך לפני שזה יהיה מעשי להשתמש בטנדר שלך על בסיס יומי.

המנוע עלול להיות בלוי. בניתי מחדש את שלי לפני כמה שנים עם חביות ובוכנות חדשות, כולם מיסבים חדשים, גל ארכובה וגל זיזים מחודשים וראשים שנבנו מחדש. הראשים הוסבו לשימוש עם בנזין נטול עופרת במקביל. כל זה עולה כסף.

ההיגוי והמתלים קשורים לבטיחות וצריכים להיות נכונים.

על המתלה החלפתי את ארבעת מפרקי הכדור העיקריים ואת השוקיות. עם ההיגוי החלפתי את כל קצוות ה-tierrod ואת הסיכה המרכזית המרכזית. בולם ההיגוי הוא הבא ברשימת ההחלפות, וזה אמור לראות את ההיגוי הנכון עבור הקומבי שלי. תמיד יתכן שגם שלך יזדקק לתיבת הגה חדשה.

גם הבלמים של הקומבי שלך צריכים להיות נכונים. ריפודי בלמים הם משהו שאכן צריך להחליף באופן קבוע, אבל החלפתי גם את תופי הבלמים האחוריים כי הם היו שחוקים מעבר לגבולות, ואת הדיסקים הקדמיים יהיה צורך להחליף בפעם הבאה שרפידות הבלם הקדמיות יבוצעו.

החלפתי את כל צינורות הבלמים הגמישים כי הם בני הרבה יותר משלושים שנה עכשיו והם אכן הופכים שבירים והחלפתי חלק מקווי הבלמים המתכתיים כי הם היו שרוטים. צילינדרי הבלמים האחוריים הוחלפו לפני מספר שנים וקאליפרים של הבלמים הקדמיים נבנו מחדש עם אטמים חדשים.

על הרכבת ההנעה האחורית יש ארבעה מפרקי CV, ואלה על חלון המפרץ שלי היו עצובים מאוד. הם הוחלפו יחד עם מיסבי הגלגלים האחוריים.

תחום אחד שחשוב מאוד להסתכל עליו הוא קווי הדלק למנוע. קומבינות אכן נשרפות, וזה נגרם על ידי ריסוס בנזין על כל המנוע. בדקו היטב את קווי הדלק ואם הם נראים ישנים וסדוקים החליפו אותם בקו דלק איכותי. ודא שהם אינם מתחככים על כלי הפח ושהצינורות הנכנסים לקרבי ומשאבת הדלק אינם רופפים. זה חשוב!

בנוסף לדברים שאתה יודע שאולי צריך לתקן, תמיד יש את הבלתי צפוי. פיית ריסוס השתחררה מהקרבי בחלון המפרץ שלי ועברה דרך המנוע. זה רק צינור פליז דק קטן אבל זה נשמע כאילו יש גולות שמקשקשות במנוע. למרבה המזל לא נגרם נזק, אבל פירוש הדבר היה לשלוף את המנוע ולהוריד את ראשי הצילינדר כדי לבדוק הכל ולהסיר את שאריות פיית הריסוס. ובדיוק השבוע נאלצתי להחליף את האלטרנטור.

בנוסף לבלאי מכני יש את מוצרי הקוסמטיקה שצריך לחשוב עליהם. הקומבי הזולה שלך עשויה להזדקק לצביעה, שטיחים חדשים, ריפודים חדשים, ואפילו המושבים הקדמיים עשויים להזדקק לטיפול.

בצד הנוחות, ייתכן שיהיה צורך באטמי דלתות וחלונות חדשים כדי לעצור רעשנים וטיוטות. ייתכן שהמחמם זקוק לתשומת לב מסוימת. בקומבי שלי נתפסו כבלי החימום. זה לא הדאיג אותי עד שעברתי מאזור חם בארץ לאזור הרבה יותר קר בו הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס בחורף.

בצד החיובי חלקים זמינים בקלות. לקומבי שלי, דגם 2 ליטר 1976, הצלחתי לקנות כל חלק שהייתי צריך מלבד חרירי התרסיס של קארבי, וכבר אז הצלחתי להסתדר עם חלקים מדגם אחר של פולקסווגן.

דעתי היא שלמרות כל התיקונים והשיקום, פולקסווגן קומביס עדיין יכול להיות נהג יומיומי מעשי. אתה כן צריך לקבל את העובדה שמחיר הרכישה שלך הוא רק חלק מהסיפור, ושתצטרך להשקיע זמן וכסף כדי להחזיר את הקומבי הקלאסי שלך למצב בטוח ונוח.

About admin

Check Also

האפשרויות הרבות של דלתות מקלחת מזכוכית חלבית ללא מסגרת

הטכנולוגיה המודרנית אפשרה ליצרני דלתות מקלחונים רבים לייצר דלתות עם זכוכית שניתן להחליף בשקופות, בדוגמת, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.