פותחני דלתות מוסך – נבדק

השיעור מתקיים כעת….

ישנם סוגים רבים של פותחני דלתות מוסך בחוץ, אז איזה מהם מתאים לך?? הדבר הראשון שאתה צריך להבין, הוא שפותחי דלתות מוסך אינם יישום אחד המתאים לכל. פותחני דלתות במוסך עשויים לתפקד טוב יותר אם הם בסוג הדלת הנכון, רוב התיקונים שלנו נעשים במכונות שמותקנות בצורה לא נכונה או שהפותחן הוא בסוג הדלת הלא נכון, ובהרבה מקרים רק נמוך פותחן איכותי.

עכשיו עד כה השתמשתי במילים “פותחן” ו”מכונה” בשתיהן יש את אותה משמעות, הן מתייחסות לכל הפעולה הממוכנת ולכן כשאני אומר “פותחן” אני לא מתכוון למכשיר הידני במכונית שלך.. .זה נקרא “שלט רחוק” או פשוט “רחוק”. עם זאת נאמר, ישנם מספר סוגים של פותחני דלתות המוסך בשוק.. יש הברגים, יש כונני שרשרת יש מונעי רצועות ואחרון חביב כוננים ישירים המכונה בדרך כלל “גלי ג’ק”. אבל בואו ניקח אותם אחד בכל פעם ונתחיל עם…

כונני ברגים

מכונות אלו היו פופולריות (לא בהכרח טובות) על כל סוגי הדלתות במשך 45 שנה, אבל…בגלל העיצוב שלהן הן דורשות תחזוקה שוטפת. עוד בסוף 6Os, 7Os ותחילת 8Os, Genie השתמשה בפלדה עמידה מאוד ב”כרכרה” או “טרולי” והמכונות היו קשות! אפילו בלי גריז על הבורג הם היו פועלים למשך מה שנראה כמו נצח ואז הם עברו לפלדה קלה יותר וכל מה שירד, הפותחים עדיין ילכו כל עוד יש בחוץ בתנאי ששמנת את הבורג באופן קבוע, אבל מי בכלל עושה את זה !! אז אורך החיים הממוצע של עגלת הג’יני היה בערך 4-5 שנים, וזה להיות נדיב, Liftmaster או Chamberlain או Craftsman, כולם מיוצרים על ידי אותה MFG…(Chamberlain) יש גם הנעה בורגית ויש לה את אותה בעיה כדי להתמודד עם העובדה שהם משתמשים בעגלה פנימית מפלסטיק ובבית סיכה עצמית מסביב לבורג כדי לשמור על החום והבלאי, אבל הבית המשמן העצמי באמת מחזיק מעמד רק כשנה..או שווה ערך לאחריות שלך ואז האחורי שלו. לאותו ol, same ol,”גריז-גריז-גריז”. דעתי הרשמית על הברגים היא…תתרחק מהם, הם טכנולוגיה ישנה עם מראה חדש.

כונני שרשרת

סוג זה של מכונה קיים כל עוד הברגים נותנים או לוקחים 5 שנים והם הגיעו בדרך. כונני שרשרת תמיד היו מכונות עמידות מאוד, אבל תפסו קצת ראפ גרוע כשסירס התחילה למכור דגם עשה זאת בעצמך מצ’מברליין בשם Craftsman, כעת המכונה הזו, למרות שנקראת “שרשרת” מונעת על ידי שרשרת בצד אחד וכבל בצד השני ונראה היה שאי אפשר לעשות דבר כדי לעשות את הדבר הזה שקט כי הכבל היה נמתח עד שהוא נשבר בלולאה. אז מכאן ואילך החלו כונני השרשרת לקבל ראפ גרוע כ”מטחנת קפה” או מכונה רועשת, למרות שזה לא היה כונן שרשרת אמיתי.

סדרת Liftmaster 1300 של כונני שרשרת…דולר לדולר הם מכונה טובה ככל שתוכל להשיג, הם צדדיים, בכך שהם יכולים להתמודד עם כל סוג של דלת, מעץ כבד ועד פלדה קלה, מקשה אחת או חתך. הם חזקים וזולים ובאופן יחסי… תחזוקה נמוכה, אבל כדי להגיע לנקודה הזו היו להם שיפורים רבים וטובים לאורך הדרך. צ’מברליין הוסיפה מפזר שרשרת שמונע מהשרשרת להכות במסילה, החליפו את גלגל השיניים הקדמי לגלגלת שהפחיתה באופן דרסטי את רעש השרשרת, הם החליפו את גלגל התולעת הפלדה לגלגל תולעת ניילון בתוך המארז כדי להפחית את החום על גלגל השיניים הסליל. הם הסירו את שני קפיצי המתח מהעגלה הפנימית כדי להפחית את ניתור הדלת, והיא מסילה מוצקה מקשה אחת עם שרשרת מלופפת מלאה.

הרכיבים במכונה זו יכולים להתמודד עם מה שהמנוע מוציא, כך שברוב המקרים אתה לא צריך 1/2 כ”ס כדי להרים את הדלת, ולגבי תחזוקה שוטפת.. אין כמעט כזה, רק יש את שני הניילון גלגלי שיניים בתוך מארז המנוע משומנים כל 7 שנים וזהו בערך, במקרה הנדיר שבמקרה יש לך בית ממש על החוף ומשתמש בפותחן רק בקיץ אז אתה יכול לרסס את השרשרת בסיליקון טוב כדי לשמור על חוליות בשרשרת ללא תשלום. שני הדגמים שאני מעדיף שהיו סוסי עבודה אמיתיים עבורנו בשני העשורים האחרונים נקראים כיום #1346=1/3 כ”ס ו-#1356=1/2 כ”ס.

כונני רצועות

מספר יצרנים מייצרים כונני רצועות בימינו, אבל אני אוהב להישאר עם המותג האמין ביותר, שבעיני הוא Liftmaster, אנחנו נושאים את רוב המותגים אבל מעדיפים להתמודד עם המותג עם הכי פחות בעיות, אז בואו נתמקד בכונני רצועות Liftmaster עבור עַכשָׁיו. זכור שפותחי רצועה הם מכונה מאוד ספציפית לדלת, הם לא עובדים על דלתות של 1 יחידה טוב מאוד או לאורך זמן רב, ואין להתקין אותם על דלת של 1 יחידה. כדי לשמור על פשטות, ישנם שני סוגים של כונני רצועות… AC ו-DC.

מנוע החגורה מדגם AC הידוע כנוסחה I, הוא אחד מהדגמים המוקדמים של הנעת החגורה, ובעצם זה ראש מנוע עם הנעת שרשרת שמניע רצועה במקום שרשרת. היא שקטה יותר מהנעת שרשרת מינוס ההספק ובעיני… לא מכונה טובה, אבל קלה למכירה כי היא זולה יותר מדגם DC והציבור הרחב לא יודע את ההבדל, הם פשוט יודעים כונני רצועות אמורים להיות מהשורה הראשונה וזוהי כונן רצועה, אז הם לא חכמים יותר בטריקים, סוחרים יכולים לקנות סוגים אלה של מכונות זול בהרבה ממנועי DC ולמכור אותם עבור הרצועה- מחיר כונן (פרימיום). מה שהופך מנוע רצועות “DC” לשקט הוא המנוע! אחרת למה שהם בכלל יציעו את זה ב-DC, בנוסף היתרון הנוסף הוא האפשרות לצרף גיבוי לסוללה כך שהיא תפעל גם כשהחשמל כבוי.

בצורתו הפשוטה ביותר מנוע DC מוציא יותר מומנט מאשר מנוע AC וכוח הסוס עבור DC מדורג ב”ניוטון” ולא ב-HP אבל למנועי DC יש גם תכונת “התחלה איטית/עצירה איטית” שעוזרת לשמור על כל הפעולה שֶׁקֶט. כאשר מכונה מנוע AC מופעלת היא עוברת O-60 או שאני צריך לומר “O to full speed” בזריקה אחת…בשנייה שאתה לוחץ על הכפתור, אבל הדלת מצד שני לא באותו עמוד ורוצה להתנגד לכוח הפתאומי, ומכאן נובע הרבה מהרעש.. בעצם זה הקופצני של הדלת שמתנגדת לפותחן, כאשר ההתחלה האיטית של מכונות ה-DC פועלות כמניע חלק יותר לדלת להשיג את זה. הולך בלי כל הקפיצות, והוא עושה את אותו הדבר כשהיא נעצרת, כך שבשני הסנטימטרים הראשונים ובשני הסנטימטרים האחרונים הוא מאט, מה שמפחית מאוד את הקשקושים של כל הפעולה.

מכונות ה-DC גם מכיילות אלקטרונית את הלחץ הדרוש להפעלת דלת על סמך ההתנגדות והמשקל שלה,

מה שמשאיר מעט מקום לטעות המתקין, במילים אחרות המתקין לא יכול להגדיר את המכונה לרסק את מכסה המנוע שלך או את החתול שלך, מנועי AC נתונים לחסדי המתקין, אם הוא מכוון את כוונון הכוח גבוה מדי, הוא מוחץ, אם הוא מניחה את זה נמוך מדי, הדלת תקפיץ בחזרה בבוקר קר או רטוב בזמן שאתה נוסע בשמחה לעבודה מבלי לדעת שדלת המוסך שלך תהיה פתוחה כל היום וארגז הכלים החדש של Craftsman שקיבלת ליום הולדתך הוא עומד להימכר בשבריר מהמחיר ששווה במפגש ההחלפה המקומי….הכל בגלל שחשבת שיש לך פותחן דלת מוסך עם מונע רצועה במחיר מציאה!! מחשבות אחרונות… רצועות מנוע AC= לא טוב (עדיף עם כונן שרשרת) רצועות מנוע DC=טוב מאוד, שקט מאוד, אבל מאוד ספציפי לדלת. (עובד רק על דלת חתך)

ג’ק-פיר (נסיעה ישירה)

החלק הזה הוא פשוט כי יש רק אחד זמין וזה Liftmaster # 3800, והוא יעבוד רק על דלתות חתך. אז לאלו מכם שמחפשים מכונה שאינה עולה לתקרה כמו מכונה מסורתית, ה-Liftmaster #3800 עשוי להיות בדיוק מה שאתם מחפשים, השקט שלו, יש (800 ניוטון) או שווה ערך ל-3/ 4 כ”ס ומתבסס על שני קצוות צינור הפיתול בתנאי שיש לך לפחות 10 אינץ’ של מרווח צד, אז הרעיון מאחורי הפותחן הזה הוא שאם יש לך חדר מעל המוסך, הוא מסיר לחלוטין… את הרטט של פותחן טיפוסי שתלויה מהתקרה, או אם יש לך קרן נמוכה במוסך שתומכת בקומה השנייה של הבית שלך או שהותקנו לופט או מדפי אחסון שבהם יתקין פותחן טיפוסי, עדיין תוכל להפוך את הדלת לאוטומטית באמצעות סוג זה של מְכוֹנָה.

זה יכול לשמש גם ביישומים שבהם אתה פשוט לא רוצה פותחן תלוי באמצע המוסך שלך. גיליתי עם השנים ש-#3800 אוהב את דלתות החתך הכבדות יותר לעומת הדגמים הקלים הלא מבודדים, עוד אחד היתרון של סוג זה של מכונה הוא שהיא תרים דלת חתך לגובה של עד 13 רגל ללא שינויים בעוד שמכונה רגילה מרימה דלתות רק עד 7’4 אינץ’ עם מכונת מעקה רגילה תצטרך לקבל מסילה ארוכה יותר כדי להכיל הגובה הנוסף של נגיד פתח בגובה 8′–9′ או 10 רגל שהופך נפוץ יותר בבתים חדשים יותר. Liftmaster #3800 הוא חלופה אמינה מאוד עבורנו מאז 2004.

כולם אוהבים בחירות, אבל בהתחשב בעובדה שכאשר מדובר על פותחני דלתות מוסך יש באמת כל כך הרבה אפשרויות שזה גם מקל מאוד על בחירה לא נכונה עבור דלת המוסך הספציפית שלך, מה שעלול להוביל לקריאות שירות ותיקונים רבים בעתיד. אני מקווה שזה יכול להבהיר לך כמה דברים בבואך לבחור את המכונה הנכונה ויהיו לך הרבה עליות ומורדות “טובות” עם המערכת הנכונה.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.