ציפוי כרום לעומת ליטוש גבוה: יתרונות וחסרונות

ציפוי כרום דקורטיבי (בניגוד לציפוי כרום קשיח המשמש ביישומים תעשייתיים) הוא הטכניקה של ציפוי אלקטרוני של שכבת כרום דקה מאוד (מיליוניות אינץ’) על גבי חפץ מתכת. מכיוון ששכבת הכרום דקה להפליא, חלקים מצופים כרום תמיד מצופים בניקל תחילה, ולאחר מכן הכרום מצופה על הניקל. ציפוי הניקל מספק את החלקות, הרבה מעמידות בפני קורוזיה ורוב ההחזרה, בעוד שכבת הכרום הדקה מוסיפה גוון כחלחל, מגינה על הניקל הבסיסי מפני הכתמה וממזערת שריטות. להלן כמה מהיתרונות והחסרונות של ציפוי כרום.

יתרונות:

זה נראה מצויין! חלקים מצופים כרום בעלי גימור מראה אמיתי עם גוון קל של כחול בתוכו. עבור רבים, המראה הזה מגניב באופן מובהק.

כמתכת קשה, כרום עמיד בפני שריטות וסימני מערבולת, כך שהוא אמור להיראות נהדר במשך שנים.

מכיוון שזו מתכת קשה, היא גם קלה לטפל בה. אתה יכול לשטוף ולהבריק אותו מבלי לדאוג לשרוט אותו. בנוסף, מכיוון ששכבת הכרום מספקת מחסום הגנה עבור הניקל הבסיסי, חלודה וקורוזיה לא אמורות להוות בעיה.

חסרונות:

ציפוי כרום יקר לעזאזל. ציפוי של חישוק אופנוע בגודל 21 אינץ’ יכול להגיע עד 500 דולר.

אם ציפוי כרום אכן נשרט או פגום, לא ניתן לזהות את הבעיה במקום; יש להסיר את כל החלק מהציפוי שלו (בסביבות 100 $, בדרך כלל) ולאחר מכן לציפוי מחדש. לכן, אם איזה ראש מפרק מפיל את האופניים שלך ושרוט את הצינורות שלך או חלוק אבן משום מקום מקלקל את הפגוש הכרום שלך, אתה צריך לחיות עם זה או להיפרד מסכום יפה.

אפילו יותר גרוע ציפוי הכרום שלך סופג מספיק נזק כדי לפרוץ לניקל, יהיו לך בעיות רציניות עם קורוזיה, שכן התגובות האלקטרוכימיות מתהליך הציפוי יכולות לאלץ את המתכת הבסיסית להחליד מהר יותר.

כרום מחזיק חום. לא עניין גדול עבור גלגל, אבל הסר את האלטרנטור שלך, ואתה מבקש ממנו להיכשל.

ציפוי מוסיף מתכת. אם יש סובלנות הדוקה לכבד, ציפוי כרום עשוי להיות בעיה, מכיוון שהוא מוסיף מתכת על גבי המתכת. עם צינור פליטה, זו אולי לא בעיה, אבל אם אתה רוצה שהאקדח שלך יהיה מצופה, המילימטרים הנוספים של מתכת על המגלשה עלולים לעכב את יכולתו לנוע בחופשיות לאורך המסילות, וכתוצאה מכך לחסימות ואף אולי לפיצוץ.

מכיוון שציפוי מוסיף מתכת, הוא גם מוסיף משקל. זו עשויה להיות בעיה בהתאם לכמות הכרום שנעשתה וסוג החלקים המדוברים.

האם ליטוש גבוה מהווה חלופה ראויה לציפוי כרום?

ליטוש גבוה הוא הטכניקה של שימוש בגלגלים שוחקים ותרכובות להשגת גימור מראה על משטחי מתכת.

על ידי ליטוש חלק של המתכת ברמה מיקרוסקופית, האור מוחזר לעין במקום להישבר על ידי אי התאמה מיקרוסקופית במשטח המתכת. זה כמו ההבדל בין הסתכלות לתוך בריכת מים שקטים לבין התבוננות במים גולשים. מה שעושה ליטוש גבוה הוא להחליק את האדוות כך שהאור ישתקף בחזרה אליך, ובכך מראה את ההשתקפות שלך.

יתרונות:

זה גם נראה מעולה! ליטוש גבוה יכול גם לייצר ברק מראה אמיתי, אך בניגוד לציפוי כרום, אין גוון כחלחל, אלא ברק לבן טהור.

ליטוש גבוה הוא לא יקר. גלגל ה-21 אינץ’ שיכול לעלות 500 דולר לצלחת יעלה רק כ-100 דולר לליטוש.

בניגוד לחלקים מצופים, ניתן לתקן שריטה או דק בחלק מלוטש בעלות מינימלית ולגרום לה להיראות שוב כמו חדש.

כל דבר שמצופה מלוטש ראשון. על מנת להגיע לגימור אחיד לחלוטין עם חלק מצופה, המתכת חייבת להיות אחידה לחלוטין (ללא שריטות או קרעים) לפני הציפוי, אחרת, כל הפגמים הללו יופיעו דרך הציפוי. אז, יש לך אפשרות ללטש את החלקים שלך, ואז להסתכל. אם אתה אוהב את התוצאות, אז אולי התחזוקה הקלה הדרושה עם חלקים מלוטשים תגרום לך לחסוך את מאות או אלפים שהיית מוציא עבור הציפוי. אם לא, החלקים שלך כבר מלוטשים, כך שהם צריכים להיות פחות יקרים לצלחת, אם תבחר בכך.

חסרונות:

בניגוד לחלקים מצופים כרום, חלקים מלוטשים גבוהים נוטים להישרט. עליך להיות זהיר מאוד בעת כביסה וליטוש של החלקים המלוטשים הגבוהים שלך, מכיוון שגרגר חול או לכלוך בודד על המגבת שלך יכול להשאיר את החלק שלך מכוסה בסימני מערבולת. עם זאת, ישנה אפשרות ליישם שכבה שקופה של ציפוי אבקה, שיאטום ויגן על הגימור.

מכיוון שלחלקים מלוטשים גבוה אין ציפוי מגן של כרום, הם דורשים תחזוקה כדי לשמר את הגימור שלהם כמו חדש. הנקבוביות של האלומיניום, למשל, פותחת אותו לחמצון, כך שכדאי תמיד לעשות שעווה של האלומיניום המלוטש לאחר שטיפתו. זה יעזור להאריך את הברק שלו. שוב, ציפוי אבקה של החלקים שלך לאחר הליטוש יגן עליהם מפני קורוזיה.

כפי שאתה יכול לראות, ישנם יתרונות וחסרונות ברורים הן לציפוי כרום והן לליטוש גבוה. אני מקווה שמידע זה יעזור לך לקבל החלטה מושכלת יותר בעת הבחירה ביניהם. אם תבחר לבצע ליטוש גבוה של החלקים שלך, בבקשה, הקדש רגע כדי לצפות באתר שלנו ב http://www.RKPolishing.com וראה כמה דוגמאות מהעבודה שלנו.

About admin

Check Also

Cobb Tuning – מאזדספיד 3 ו-6 סובארו WRX/STi XLE BPV

עם ההיכרות עם Cobb Tuning חוזרת לייצור חלקים קשים, השחרור הצפוי שלהם של שסתום מעקף …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.