שיקולים בעת רכישת שמשת UTV

אם אתה כמו רוב בעלי ה-UTV החדשים שמפילים צרור מזומנים שהרווחתם קשה על מכונה חדשה מבריקה ומלאת עצמות, סביר להניח שגילית באותה נסיעה ראשונה שהאביזר היחיד שהיית צריך להקציב לו הוא שמשה קדמית באיכות גבוהה. עם הרבה מהמכונות החדשות בשוק המסוגלות למהירות כביש מהיר על קרקע יציבה, והתרחיש הסביר שהשימוש הפנאי שלך כולל נהיגה מאובקת, גשומה או מושלגת, לא עובר זמן רב עד שרוב הנהגים בוחרים באלטרנטיבה קבועה יותר מאשר משקפי אופנוע .

אז למה לא פשוט ללכת לסוחר הקרוב אליכם ולזרוק כמה מאות דולרים על כל מה שיש במלאי? במבט ראשון זה אולי נראה כמו רכישה די פשוטה. רק וודא שהוא מתאים לרכב שלך ואתה בעסק, נכון? אבל יש סיבה למבחר הרחב של שמשות UTV הזמינות. בעלים זה לצד זה הם קבוצה הרפתקנית ומגוונת של חובבים עם יישומים הנעים משימוש פנאי בדיונות או שבילים, לציד, ועד לרכב חוקי ברחוב שני להסתובב בעיר באותם ימי מזג אוויר יפים. מלבד הבקשה שלך, ישנם מספר שיקולים מרכזיים אחרים שיש לעשות כדי למנוע חרטה של ​​הקונה. באיזה מזג אוויר אתה נתקל לעתים קרובות? האם תגרור את ה-UTV שלך בכל פעם שתשתמש בו? רוצים שתהיה לכם אפשרות להסיר אותו מהרכב בקלות? איזה סוג של אפשרויות אחריות כדאי לשקול? פרסום זה יעסוק בשאלות אלו כדי לעזור לך לבצע רכישה מושכלת.

ישנן שתי סיבות עיקריות שבעלים רוכשים שמשה קדמית, ושתיהן קריטיות להמשך ההנאה שלך מה-UTV שלך. הברור ביותר הוא להגן על הפנים והגוף שלך מפני אבק ופסולת. אלא אם כן אתה משתמש ב-UTV שלך אך ורק ברחוב, סביר להניח שתקבל פה מלא באגים או לפחות שכבה דקה של האדמה המקומית שלך על פניך כבר מאותה רכיבה ראשונה. החדשות הטובות הן שממש כל שמשה קדמית, אפילו השמשות החצאיות בגודל אחד, שנראות בדרך כלל על מכשירי UTV הפועלים בדיונות חול, לפחות יגבילו את החשיפה שלכם. שמשות חצי הן לעתים קרובות בחירה טובה עבור יישומי אבק נמוך, מזג אוויר חם שבהם בידוד תא הנוסעים אינו מהווה בעיה. בנוסף לשמשות החצאיות האוניברסליות שיתאימו לכל דגם, ישנם יצרנים רבים, כמו Moose Division, המייצרים גם שמשות חצאיות קבועות ומתקפלות בטווח המחירים של 150-350 דולר.

אם כבר מדברים על מזג אוויר, מה הטמפרטורה ותדירות המשקעים איפה אתה רוכב הכי הרבה? אם אתם מוצאים את עצמכם נאבקים תדיר בחורף האכזרי של המערב התיכון או הצפון-מזרחי (או כל אחד מכם הקנדי המטורף), אתם לא רק רוצים שמשה קדמית מלאה, אולי כדאי לכם לשקול את אחת משמשות הזכוכית הכבדות שכוללות בדרך כלל מגב אוֹפְּצִיָה. אמנם יקר, אך סביר להניח שזו תהיה השמשה הקדמית האחרונה שתקנה אי פעם עבורך זה לצד זה. הם חזקים כמו שמשת רכב ולא ישרטו, והם מציעים את היתרון הנוסף של בידוד תא הנוסעים, במיוחד כשהם משולבים עם מתחם תא נוסעים. אם תנאי מזג האוויר שלך מתקרבים יותר לשלוש ספרות, בנוסף לחצי השמשות שהוזכרו לעיל, יש הרבה שמשות מלאות מאווררות בשוק. בדוק אפשרויות כמו פטנט “Coolflo” Polaris RZR Windscreen של Trail Armor או דגמי “נעל וסע” הניתנים להסרה בקלות באמצעות ברגים אגודלים. שניהם זמינים בטווח המחירים של $200-$400.

דיברתי קצת על חומרי שמשות, ויש סיבה טובה לטווח המחירים הרחב להפליא בין חומרים שונים הזמינים. ברור שזכוכית היא היקרה ביותר מכיוון שהיא דורשת הרכבה במסגרת עבה וכבדה (היא כבר מותקנת במסגרת עבורכם), ובדרך כלל היא באיכות זהה לשמשה הקדמית לרכב. לרוב אלו הן השמשות היחידות שיש להן אפשרות למגב זמינה. הם בחירה מצוינת עבור רוב היישומים מלבד מירוצים, שבהם המשקל והגרר הנוסף יאטו אותך. הם כמעט בלתי אפשריים לשבור והם בדרך כלל מאושרים DOT (חוקי רחוב). רוב המדינות דורשות שמשה קדמית עבור כל רכב מנועי עם ארבעה גלגלים, ואם אתה מקבל כרטיס לנהיגה ללא אחת, הכרטיס עשוי להיות קרוב לעלות של שמשה קדמית חדשה. אל תעצרו בלי אחד!

רוב שמשות הפלסטיק של Polaris RZR מתחלקות לשתי קטגוריות: אקריליק (קנה לפחות בעובי של 1/4 אינץ’ עבור חוזק) ופוליקרבונט (בדרך כלל בעובי 3/16 אינץ’). שניהם יציבים מספיק כדי להתמודד עם האלמנטים, אבל בדרך כלל רק הפוליקרבונט העבה יותר מאושר DOT. אם אתה מתכנן להחזיק את השמשה הקדמית שלך על ה-UTV שלך רוב הזמן, זה הגיוני להוציא קצת יותר על הפוליקרבונט הכבד יותר. זה הרבה יותר חזק מאקריליק, וכפי שרוב הבעלים היכו את המכונות שלהם, סביר להניח שתשמחו שעשיתם זאת. האפשרות החזקה ביותר (לצד זכוכית) היא MR-10 Lexan מצופה קשיח, חומר סופר קשיח המשמש ביישומים תובעניים כמו שמשות מטוסים קלים ומכשירים ברמה רפואית. הוא לעולם לא יהיה אובך או צהבהב וזה בטוח להשאיר אותו במצב נגרר זה לצד זה. לא משנה על איזו שמשה תחליט, הקפד לוודא שהיצרן נותן אחריות על השמשה להגרר. זוהי הסיבה הנפוצה ביותר לשבירת שמשת UTV. EMP מייצרת שמשה קדמית קבועה של Lexan עבור ה-Polaris RZR ו-Polaris Ranger, בין דגמים אחרים. הוא אפילו כולל אפשרות למגב בחלק מהדגמים.

יש בעצם שתי אפשרויות הרכבה שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת שמשה קדמית. האם זה ידרוש כלים כדי להסיר אותו מהמכונה שלך או לא? שמשות זכוכית כבדות מדי להרכבה ולסילוק קבוע, אז לכו עם פלסטיק אם היישום שלכם דורש גמישות זו. האפשרויות הניתנות להסרה בקלות כוללות צורה כלשהי של מערכת “נעול ונסיעה” המאפשרת הסרה קלה באמצעות ברגי אגודל. בדרך כלל ניתן להסיר אותם מכל מקום על ידי אדם אחד כל עוד הם חזקים מספיק כדי להרים את השמשה הקדמית מהכלוב. רוב השמשות אינן מצריכות קידוח, אלא משתמשים במהדקים שמהדקים את השמשה לכלוב הגלילה.

בעוד שמשות קדמיות בדרך כלל נהדרות להגנה על נוסעים מפני פגעי מזג האוויר, אבק נסיגה יכול להיות בעיה נוספת, במיוחד אם יש לך שילוב של שמשה קדמית/גג זה לצד זה. זה המקום שבו גב מונית הוא אפשרות מצוינת. חלונות אחוריים אלו שמתברגים לחלק האחורי של הכלוב כדי להרחיק אבק, שלג וגשם מאזור הנוסעים. רובם מציעים את אותה מערכת ברגים ניתנים להסרה בקלות כמו שמשות הקדמיות של “נעל וסע”, והן זמינות מקולפין ואחרות בסביבות $200.

לא משנה על סוג השמשה הקדמית שתחליט, זה הגיוני להשקיע במותג מתוצרת יצרן איכותי כמו אלה המוזכרים במאמר זה. דגמי מרתף מציאה העשויים מאקריליק דק שמוצגים כ”פתרון אחד מתאים לכולם” הם לרוב יריעות פלסטיק עשויות בזול עם כמה מהדקים שנעשו על ידי קמעונאים שמנסים לסחוט את הרווח המקסימלי מהלקוחות שלהם. אחריות מותג שמות יגן עליך מפני זבל שעלול לשבור את הזמן הראשון שלך. קח אותו ממישהו שהחליף יותר משמשה אחת באותו רכב.

About admin

Check Also

סאונת אינפרא אדום עשה זאת בעצמך

רכישת תא סאונה אינפרא אדום עלולה להיות יקרה מדי, במיוחד אם אינכם בטוחים שתרוויחו מכך. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.