תחזוקת קירור, מצננים ומקפיאים

רוב המקררים והחדרים נראים כמעט בלתי ניתנים להריסה וללא בעיות, אבל תקבל חיים ארוכים יותר משלך על ידי ביצוע עצות הבטיחות והתחזוקה האלה. נקה את אטמי הדלת והצירים באופן קבוע. אטמי הדלת, העשויים מגומי, עלולים להירקב ביתר קלות אם הם ספוג מזון או לכלוך, מה שמחליש את תכונות האיטום שלהם. ניתן לנקות אותם בבטחה עם תמיסה של סודה לשתייה ומים חמים. ניתן לשפשף את הצירים עם מעט ג’לי נפט כדי לשמור על עבודה טובה. סלילים מלוכלכים מאלצים את המקרר לפעול חם יותר, מה שמקצר את חיי מנוע המדחס. יש לנקות אותם כל 90 יום, רצוי עם שואב אבק בעל חוזק תעשייתי.

ניתן לנגב רצפות ללחות אך אסור לשטוף אותן בצינור. יותר מדי מים עלולים להיכנס לאטמים בין לוחות הרצפה ולפגוע בבידוד. מקרר עובד טוב רק כמו האוויר שמותר להסתובב סביב תכולתו. לדחוס מכלי מזון יחד כך שלא יהיה סנטימטר פנוי של מקום סביבם לא עוזר. נסו גם לשמור על מיכלים (במיוחד מקרטון) שלא יגעו בקירות הארון. הם עלולים להקפיא ולהידבק לקירות, ולפגוע במוצר ובקיר. השתמש במערכת סיבוב טובה: עדיף ראשון נכנס, ראשון יוצא (FIFO). או לשים נקודות צבעוניות על אריזות מזון, בצבע שונה לכל יום בשבוע, כך שכל אחד במטבח שלך יודע כמה זמן כל פריט היה במקרר.

מקררים ומקפיאים WALK-IN

מצנן כניסה הוא בדיוק מה שמו מרמז: מצנן גדול מספיק כדי להיכנס אליו. זה יכול להיות קטן כמו ארון או גדול כמו חדר בגודל טוב, אבל המטרה העיקרית שלו היא לספק אחסון בקירור לכמויות גדולות של מזון באזור מרכזי. מומחים מציעים שהפעולה שלך צריכה כניסה כאשר צרכי הקירור שלה עולים על 80 רגל מעוקב, או אם אתה מגיש יותר מ-250 ארוחות ביום. שוב, תצטרך לקבוע כמה אתה צריך לאחסן, אילו גדלים של מכולות שטח האחסון חייב להכיל, ואת הכמות המקסימלית של סחורה שתרצה להחזיק בהישג יד. הדרך היחידה להשתמש בחכמה בחלל ההליכה היא לצייד אותו במדפים, מאורגנים בקטעים. כמה מדה רבוע בדיוק אתה צריך? הנוסחה הקלה ביותר היא לחשב 1 עד 1.5 רגל מעוקב של אחסון כניסה עבור כל ארוחה שאתה מגיש ביום. חישוב בסיסי נוסף: קח את המספר הכולל של הרגליים ליניאריות של המדפים שהחלטת שתצטרך (A), וחלק אותו במספר המדפים (B) שאתה יכול לשים בכל חלק.

זה ייתן לך את מספר הרגליים ליניאריות לכל קטע (C). למספר זה (C), הוסיפו 40 עד 50 אחוזים (1.40 או 1.50) כדי לכסות “הצפת” – הגדלת נפח, בזבוז שטח ופריטים מגושמים או מוצר רופף. זה ייתן לך הערכה של סך הצילומים הליניאריים (D) הדרושים. עם זאת, צילומים ליניאריים אינם מספיקים. מכיוון שהמדפים הם תלת מימדיים, עליך לחשב מדה רבועים. אז תכפילו (D) בעומק של כל מדף (E) כדי לקבל את כמות המטרים הרבועים הכוללים (F). לבסוף, הכפילו את הדמות (F), כדי לפצות על שטח המעבר. בערך מחצית משטח הקירור בכניסה הוא שטח מעבר. נוסחה פופולרית נוספת היא לחשב שלכל 28 עד 30 פאונד של מזון שתשמור, תזדקק ל-1 רגל מעוקב של מקום. כשתקבל את הנתון הזה, הכפל אותו ב-2.5. (הגורם 2.5 אומר שרק 40 אחוז מהכניסה שלך ישמשו כשטח אחסון; 60 האחוזים האחרים הם מעברים ורווח בין מוצרים.)

התוצאה היא גודל אזור האחסון בקירור שתזדקק לו. עבור מקפיא להכנס, פשוט חלקו את חלל המקרר שלכם לשניים. מטבחים גדולים יותר, המגישים יותר מ-400 ארוחות ביום, עשויים להזדקק לשלושה מקררי כניסה לצורכי טמפרטורה שונים: אחד לתוצרת (41 מעלות פרנהייט), אחד לבשרים ודגים (33 עד 38 מעלות פרנהייט), וכן אחד למוצרי חלב (32 עד 41 מעלות פרנהייט). חדר הכניסה משמש לרוב לאחסון מזון בתפזורת. מכיוון שלעתים קרובות זה אומר לגלגל עגלות או דולי פנימה והחוצה, הרצפה צריכה להיות בגובה עם רצפת המטבח.

פילוס זה מושג על ידי שימוש ברצועות (הנקראות מגהץ) המורכבות על הרצפה. מצננים אינם מגיעים כיחידה אחת; הם נבנים במקום. הקירות, התקרות והרצפות עשויים מלוחות בודדים. לוחות קיר צריכים להיות מבודדים לדירוג של R-30, כלומר עובי של 4 אינץ’. הם מגיעים באורכים וברוחבים שונים, עם לוחות פינתיים בגודל 12 על 12 אינץ’ בזוויות של 90 מעלות. הם יכולים להיות קצרים עד 71?2 רגל או עד 131?2 רגל. סוג הבידוד הנפוץ ביותר בתוך הפנלים הוא פוליאוריטן, והקירות החיצוניים של הפנלים יכולים להיות עשויים מנירוסטה, ויניל או אלומיניום. נירוסטה היא היקרה ביותר, ואלומיניום – מכיוון שהיא הזולה ביותר – היא הבחירה הפופולרית ביותר. אם ההליכה היא התקנה חיצונית, האלומיניום הוא העמיד ביותר בפני מזג האוויר.

המתקין יהיה בטוח שליחידה יש ​​תאורה פנימית. לוחות הרצפה להליכה דומים ללוחות הקיר. כושר העמסה של 600 פאונד למטר מרובע הוא הנורמה, אבל אם אתם מתכננים לאחסן פריטים כבדים מאוד (כמו חביות בירה), ניתן לרכוש רצפה מחוזקת עם כושר העמסה של עד 1000 פאונד למטר מרובע. מערכת הקירור של הולכין היא התקנה מורכבת יותר ממקרר רגיל, בעיקר בגלל שהיא הרבה יותר גדולה. התאמת המערכת (ודרישות ההספק שלה) לממדי ההליכה ולשימוש החזוי בו מוטב להשאיר למקצוענים, אך חשוב לציין כי חדר כניסה אליו ניגש לעיתים קרובות במהלך היום ידרוש מדחס בעל כוח סוס גדול יותר. לשמור על טמפרטורת הפנים שלו מאשר על טמפרטורת גישה אליה לעתים רחוקות.

חדר כניסה בגודל 9 רגל מרובע יצטרך לפחות מדחס של 2 כוחות סוס. יחידת המעבה ממוקמת או על גבי חדר ההליכה (ישירות מעל המאייד) או במרחק של עד 25 רגל משם, עם קווים המחברים אותה אל חדר ההליכה. זו האחרונה, מסיבות ברורות, ידועה כמערכת מרוחקת, והיא הכרחית ליחידות עיבוי גדולות מהרגיל בעלות הספקים של עד 7.5 כוחות סוס. במערכת מרוחקת יש להוסיף את נוזל הקירור בזמן ההתקנה. לכניסות קטנות יותר, קיימת גם תצורת אינסטלציה הנקראת מערכת חיבור מהיר, הנשלחת מהמפעל טעונה במלואה בקרור. זה בהחלט מפשט את ההתקנה. עם זאת, ייתכן שתזדקק לכוח נוסף של מערכת מרוחקת אם למטבח שלך יש אחד מהניקוזים האלה על יכולת הקירור של חדר הכניסה: פתיחה תכופה של דלתות, דלתות תצוגה מזכוכית, מספר דלתות לכל תא, או טמפרטורת סביבה במטבח הקרובה ל-90 מעלות. פרנהייט.

חדרי הליכה מודרניים מציעים לפעמים פינת אוכל קפוא בנוסף לחלל הקריר הרגיל. יש יתרונות וחסרונות למושג הזה. זה עשוי להקל על העומס על המקפיא, מכיוון שהוא כבר ממוקם בתוך מרחב אוויר צונן; אבל זה גם לא יכול שלא להפחית את השטח השימושי הכולל, כי זה דורש דלת נפרדת. אתה יכול גם להזמין את חדר ההליכה שלך עם חלק נפרד, עם דלת ומדפים משלו. למרות שזה עשוי לחסוך את עלות רכישת ה-reach-in נפרד, חלק מהמבקרים טוענים ש-walk-in לא נועד לבצע עבודת הגעה, כמו אחסון קינוחים לא מכוסים. האם אתה באמת רוצה אותם באותה סביבה כמו קרטונים של חסה ופריטי אחסון בתפזורת אחרים? ייתכן שיש לקחת בחשבון גורמי ניקיון או איכות מזון.

הדלתות צריכות להיפתח החוצה, לא לתוך המצנן עצמו. פתיחת הדלת הסטנדרטית היא 34 על 78 אינץ’. מספר מאפייני דלת חשובים לפעולה תקינה של כניסה. אלה כוללים: סוגר דלתות כבד. צירי דלת עם סגירה עצמית, הרמת זיקה. אם ניתן לפתוח את הדלת מעבר לזווית של 90 מעלות, הפקה תחזיק אותה פתוחה. סף נירוסטה כבד. זה מותקן מעל התעלה המגולוונת של מסגרת הדלת. ידית דלת מסוג משיכה, עם מנעול דלת צילינדר וגם מקום לשימוש במנעול נפרד במידת הצורך. פתחי אוורור רגישים ללחץ, המונעים הצטברות ואקום בעת פתיחה וסגירה של הדלת. שחרור בטיחות פנימי כך שאף אחד לא יכול להינעל (בטעות או אחרת) בתוך הצידנית.

תכונות חכמות נוספות שניתן להזמין לכניסות הן: מדחום (שנועד לשימוש חיצוני, אך מותקן בתוך הצידנית) עם טווח של 40 עד 60 מעלות פרנהייט. מערכת ניטור והקלטה השומרת תדפיס של טמפרטורת קירור או הורדות למחשב. זכוכית, לוחות דלת באורך מלא (כמו אלו בסופרמרקטים וחנויות נוחות), הנקראות לפעמים דלתות סחורה, צירים או הזזה. וילונות פס פלסטיק כבדים בתוך הדלת. (יצרן אחד טוען לחיסכון של 40 אחוז באנרגיה עם תכונה זו.)

כף רגל, המאפשרת לך לפתוח את הדלת על ידי לחיצה על דוושה או מנוף עם כף הרגל כששתי הידיים מלאות. תאורת פנים תלת כיוונית, הניתנת להדלקה מבחוץ או בתוך הצידנית, עם נורית חיווי דלוקה בחוץ. בפנים, האור עצמו צריך להיות נורה חסינת אדים עם גלובוס ומגן בלתי שביר. כאשר השטח נמוך, חשבו האם זה מעשי להתקין יחידת כניסה חיצונית. זוהי דרך חסכונית להוסיף מקום מבלי להגדיל את גודל המטבח, ותוכלו לרכוש מבנים עצמאיים מוכנים לשימוש עם מערכות חשמל וקירור. הם מגיעים בגדלים סטנדרטיים מ-8 עד 12 רגל רוחב ועד 50 רגל באורך, במרווחים של 1 רגל.

גובהם נע בין 7.5 ל-9.5 רגל. חפש יחידה עם גג משופע ועמיד בפני מזג אוויר, קולט אדים ורצפה מבודדת לחלוטין. כניסות חיצוניות עולות כמחצית מהמחיר של התקנת תא מטבח מקורה, כך שזה רעיון חוסך כסף אם הוא עובד במיקום שלך. אם הדרישות שלך לחלל כניסה הן עונתיות, שקול לשכור קרוואן מקורר, זמין ברוב המטרופולינים על בסיס שבועי או חודשי. הם יכולים לספק מיידית 2000 רגל מעוקב של שטח אחסון נוסף, שניתן לשמור בכל טמפרטורה בין 40 ל-80 מעלות פרנהייט. הם משתמשים בחשמל תלת פאזי בסיסי של 60 אמפר, 230 וולט. שאל אם הסכם השכירות כולל חיבור לאתר שלך ושירות אם משהו משתבש.

About admin

Check Also

יתרונות (וחסרונות) של התקנת דלתות דו מתקפלות

דלתות דו-קיפול הן הדלתות המתקפלות על עצמן; בין אם הם מגיעים בשניים או ארבעה חלקים …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.