Cobb Tuning – מאזדספיד 3 ו-6 סובארו WRX/STi XLE BPV

עם ההיכרות עם Cobb Tuning חוזרת לייצור חלקים קשים, השחרור הצפוי שלהם של שסתום מעקף מתקבל בברכה. רבים מאיתנו חיכינו לשסתום שקל לכוונן, נשמע מעולה ועובד 100% ללא כל זינוק על מדחס הטורבו.

שאלה: אז מה זה בעצם BPV ומה ההבדל בין BOV (Blow off valve) ל-BPV (Bypass Valve)?

תשובה: זה פשוט… הכל מסתכם בשאלה אם המכונית שלך פועלת על צפיפות מהירות או אוויר המוני. אם יש לך מכונית עם צפיפות מהירות, לא יהיה לך מד אוויר מסה. אז, למעשה, אתה יכול להפעיל שסתום Blow Off אשר מפיץ צליל WHOOSH חזק מאוד כשאתה מעביר הילוך בעת חיזוק. שסתום עוקף לוקח את האוויר המוגבר הזה את האוורור שלו, ומחזיר אותו בחזרה לתוך היניקה. החשיבות של זה על מכונית אוויר המוני היא, שהאוויר כבר נמדד ונספר, לכן, הוצאת האוויר הזה לאטמוספירה יגרום לפחית שלך להתעשר. אתה למעשה מסיר אוויר ברגע שנספר ונותן לו לנשוב באוויר, כך שהמכונית הולכת להוסיף עוד דלק במחשבה שאוויר עדיין נכנס. חובבים רבים מעדיפים את הסאונד של BOV, אבל בדרך כלל הם גורמים נזק לממירים הקטליטים שלהם בגלל התנאים העשירים המשולבים בהפעלת מערכת VTA (Vent To Atmosphere) במכונית מצוידת ב-MAF.

שאלה: מה המטרה של השסתומים האלה בכלל?

תשובה:

1) מכוניות בוסט מייצרות כמויות אדירות של אוויר בלחץ שנשאב במהירות רבה בכל מערכת היניקה. כאשר גוף המצערת פתוח, האוויר הזה יכול לנוע מהר מאוד לתוך המנוע. ברגע שגוף המצערת נסגר, לאוויר הנע במהירות אין לאן ללכת. יש לך שפע של אוויר כלוא במקום קטן (צינורות טעינה) שעלול להתפוצץ ולגרום נזק משמעותי למערכת היניקה שלך ואפילו למכסה המנוע שלך. במכוניות מוגדשות טורבו במיוחד, תפקידו העיקרי כשסתום עוקף (BPV)/Blow Off Valve (BOV), הוא לשחרר את לחץ הדחיפה הזה כדי למנוע מהאוויר הלחץ הזה להיות מוטה בחזרה לכיוון אימפלרי הטורבו. אם האוויר הלחץ הזה לא משתחרר, האוויר המופנה עלול לגרום להאטה של ​​גלגלי הטורבינה ואולי אף לעצירה, ולגרום לבלאי ולנזק למגדש הטורבו. גלגלי אימפלר מגדשי טורבו יכולים להסתובב מעל 60,000 סל”ד, כך שאם האימפלר היה כושל, היית רואה הרבה נזק.

2) הפונקציה השנייה שלו היא היכולת להחזיק שיא בוסט במהלך החלפת הילוך ללא אובדן משמעותי של בוסט במהלך אירוע זה. BPV/BOV טוב יכול להחזיק כמות גבוהה של בוסט, למשך הזמן הדרוש של העברת הילוכים, מבלי לפגוע בביצועים.

3) דבר אחד שחשוב לזכור במאזדה, ה-BPV המניות דולף, אפילו ב-8 psi של דחיפה נמוכה. זה כמעט מחצית מהמהירות המדורגת של 15 psi שיכולה לייצר מלאי!

ל-Cobb Tuning יש תשובה למי שמחפש את צליל הנשיפה הרם הזה אבל עם מרווח בטיחות, ה-Cobb Tuning XLE BPV. ניתן להגדיר אותו לפעול ב-3 מצבים, אחד מהם הוא מצב היברידי המאפשר כמות דקה של VTA מבלי להציב את המכונית במצב רזה. אתה מקבל את ה-WHOOSH הרם הזה, אבל אתה גם מקבל את האוויר הנספר החשוב הזה, המוחזר חזרה למערכת.

למרות שסתום זה מגיע במחיר גבוה של $299, הוא לא יקר יותר מה-BPV המדורג יתר על המידה בשוק, HKS SSBOV… ה-Cobb XLE אינו דורש שום סוג של מתאם אוגן. ה-HKS מצריך חיבור אליו מתאם לפני שניתן יהיה להתקין אותו על מאזדספיד 3 או 6. התקנת המתאם היא כאב מכיוון שהוא משתמש בטבעת צמד… החלק המטריד ביותר ב-HKS הוא כמה פלסטיק נמצא בתוך השסתום, אבל יותר מרתיע, חוסר היכולת שלו להיות מתכוונן. 300 דולר? בֶּאֱמֶת? ישנם דיווחים רבים בפורום שלנו על התפרקות HKS… הפלסטיק בפנים נשבר… זה בהחלט לא סוג השסתום שאני רוצה בתוך המכונית שלי. צעד הצידה, יש לנו BPV חדש בשוק שעתיד לצאת שווה 299 $.

Cobb Tuning XLE BPV היא יחידה אחת הניתנת להתאמה למספר מכוניות. ראשית, אם אתה מתכנן להחליף את המאזדה שלך בסקובי, ניתן לעשות זאת עם החלפת חלקים פשוטה מבלי שתצטרך לקנות שסתום חדש. להלן המפרט של Cobb XLE:

מאפיינים

גוּף

* גוף, אוגן הרכבה ומכסה יציאה משני בנויים מאלומיניום 6061 T6.

* הגוף הוא אנודייז קשה עבור חוזק נוסף.

* היציאה הראשית היא בצורת מלבני כדי לספק שטח חתך מקסימלי לאוורור אוויר בלחץ במהירות האפשרית.

* ניתן להסיר את מכסה השקע המשני כדי לאפשר מצבי אוורור חלקי לאטמוספירה או אוורור מלא לאטמוספירה.

* גובה היחידה הוא רק 3.5 אינץ’ מבסיס האוגן למכוונן העומס הקדום העליון, מה שמאפשר לה להתאים למיקומים הצפופים ביותר.

* ממשק הגוף לאוגן ההרכבה אטום באמצעות O-ring, מה שמאפשר לאוגנים בצורות שונות לעבוד על יישומים מרובים.

בּוּכנָה

* בוכנת אלומיניום קלת משקל מאפשרת זמן תגובה מהיר יותר מאשר בוכנות כבדות יותר.

* בוכנת האלומיניום עברה אנודייזה קשיחה והספגה בטפלון כדי לספק תנועה חלקה, להפחית בלאי פני השטח ולמזער תחזוקה.

* פרופיל בוכנה מעוגל מחליק את זרימת האוויר כשהוא עובר דרך הגליל.

* פרופיל הבוכנה המעוגל משתלב עם מושב בוכנה מעוגל לאיטום מעולה כאשר ה-BPV סגור.

* טבעות O עם סובלנות הדוקה משמשות לאטום קדח בוכנה לצילינדר כהלכה בטמפרטורות הפעלה רגילות של המנוע מבלי להקריב את מהירות הבוכנה.

מכוון עומס מראש וקפיץ

* מכוונן מאפשר כוונון של עומס קפיץ מראש לכוונון עדין של לחץ השחרור.

* מושב קפיצים ומושב קפיצים בנויים מפלדת אל חלד 303.

* מנגנון כוונון קפיצים ומחברים הם נירוסטה.

מבצע

* שסתום מוציא אוויר בלחץ במהירות רבה בגלל רכיבים קלים, צורת יציאה וחיכוך החלקה נמוך.

* צליל פליטה ייחודי בשל מהירות שחרור האוויר.

* חומרי בנייה הופכים את ה-XLE BPV לתואם להזרקת אלכוהול/מים עקב עמידות בפני קורוזיה. * קל יותר מרוב ה-BPVs וה-BOVs לאחר השוק.

מצבי הפעלה

מחזור מלא – היציאה משודרת חזרה למערכת היניקה לפני הטורבו. תצורה זו מספקת את יכולת הנסיעה הטובה ביותר עם מערכות MAF מבוססות מלאי. תצורה זו מייצרת את הכמות הנמוכה ביותר של רעש.

מצב היברידי – היציאה משודרת חזרה למערכת היניקה לפני הטורבו ומכסה יציאת העזר מוסר. כאשר הבוכנה פתוחה יותר מ-30%, יציאת העזר נפתחת, ונפתחת באופן קולי לאטמוספירה. פתיחה של פחות מ-30% מביאה למחזור מלא לשיפור יכולת הנסיעה.

אווירה מלאה – אאוטלט ונמל עזר פתוחים לאווירה. מומלץ רק עבור מדידת אוויר מבוסס MAP. תצורה זו מייצרת את רמות הקול הגבוהות ביותר.

התאמה

עומס קדם קפיץ – עומס מקדים קובע את הפרש הלחץ על פני בוכנת ה-BPV הנדרש לפני שה-BPV נפתח ומשחרר את מטען היניקה בלחץ. ניתן לכוונן את ה-COBB XLE BPV על ידי שחרור אום הנעילה וסיבוב ציר ראש האלן בכיוון השעון ליותר עומס מוקדם או נגד כיוון השעון להפחתת עומס מוקדם. לאחר הגדרת העומס מראש, אום הנעילה מהודק מחדש ומבטיח שההתאמה מאובטחת.

הַתקָנָה:

רשימת חלקים:

* שסתום עוקף

* טבעת O (יישום Mazdaspeed 3 בלבד)

* אטם נייר (יישומי Mazdaspeed 3 או LGT/08+ WRX בלבד)

כלים נדרשים:

* ראצ’ט בגודל 3/8 אינץ’

* שקע 10 מ”מ ו-12 מ”מ

* מפתח ברגים פתוח 10 מ”מ ו-12 מ”מ

* פלייר

כלים נדרשים לתחזוקה:

* מפתח אלן 3 מ”מ

* מפתח אלן 4 מ”מ

* מפתח ברגים פתוח 13 מ”מ

* גריז על בסיס מולי

התקנת היצירה הזו לא יכולה להיות קלה יותר. ה-bpv המלאי בצבע שחור, עשוי מפלסטיק ניתן למצוא במאזדה סטוק ממש בצינור הקר ב-TMIC המלאי

1) קח צבת והסר את צינור המחזור בגב השסתום (צינור גדול של 23 מ”מ). הנח את הפלייר אל מהדק הפרפר, דחוס פלייר כדי לשחרר את המתח והחלק אחורה את המהדק 3 סנטימטרים מהשפה. משך את הצינור כדי לשחרר אותו מהשסתום.

2) קח את הפלייר והסר את קו השואב הקטן באותו אופן שבו עשית את צינור ההחזרה לעיל.

3) הסר את הברגים (2) 10 מ”מ המחזיקים את ה-BPV על הצינור והנח אותם הצידה, אנו נעשה בהם שימוש חוזר.

כעת, אתה צריך להחליט אם אתה רוצה להפעיל מצב מחזור מלא או היברידי. אם תבחר להפעיל את המצב ההיברידי הרם יותר, תצטרך להסיר את דלת המלכודת על השסתום עם מפתח אלקסן 3 מ”מ. יש רק 4 כאלה שמחזיקים אותו, אז זה ממש פשוט.

לאחר שהחלטת באיזה מסלול תבחר, הסר את אטם הנייר מהקופסה והנח אותו על השסתום, תוך שימוש בשני הברגים כדי להחזיק אותו במקומו. פשוט הנח את השסתום בחזרה על אוגן BPV והדק אותו מחדש. עכשיו מילה של זהירות כאן.. אם אתה משתמש ב-TMIC בוגר, אני ממליץ בחום להשתמש בהארכת מחגר עם שקע באר בעומק 10 מ”מ כדי להדק את שני הברגים באופן שווה. ברגע שהם חזקים ביד, תן קראנק אחד טוב של 1/4 אינץ’ על שני הברגים וזהו. הם כמעט ולא דורשים מומנט רב ואנחנו כל הזמן שומעים על הרקולס שניתק את הברגים שלו בצינור הקר או מפשיט את החוטים.

לאחר שהורדת אותו בחזרה, פשוט חבר את שני הצינורות והוציא אותו לנסיעה. אני בספק רב אם תצטרך לבצע התאמות כלשהן לשסתום, אבל אם כן, המשך לקרוא.

התאמה:

כוונון שסתום זה אינו פשוט. פשוט הנח מפתח ברגים פתוח בגודל 13 מ”מ על אום החסימה הממוקם בחלקו העליון היכן שקו הריק מתחבר, ואז קח אלן/ביט 4 מ”מ והלך עם כיוון השעון כדי להגביר את מתח הקפיץ (להגדיל את הסיכוי להתפרצות מדחס/אוורור לאט יותר) או נגד רוחב השעון כדי להפחית את לחץ הקפיץ (להפחית את הסיכוי להתפרצות מדחס/אוורור מהר יותר).

עכשיו מילה לחכמים בשבילכם נובבים.. הגדלת מתח הקפיץ כאן לא מגדילה את כמות הדחף שהשסתום הזה יכול להחזיק. אם אתה רוצה להחזיק יותר דחיפה, יהיה צורך להתקין קפיץ אחר בשסתום זה.

תחזוקה:

מומלץ שבכל פעם שאתה מחליף שמן אתה תבדוק את שסתום מעקף כוונון COBB שלך כדי לוודא שהבוכנה עדיין נעה בחופשיות. אתה יכול לעשות זאת על ידי שחרור ה-BPV מאוגן הרכבת הרכב ודחיפה על הבוכנה. אם אתה מרגיש התנגדות, מומלץ להסיר את הבוכנה מהגוף ולנקות ולשמן מחדש את הבוכנה, אנו ממליצים על ARP Ultra-Torque Fastener Assembly Lubricant, P/N 100-9911, אך כל גריז על בסיס מולי לעבוד בסדר. אני מעדיף את המולי האדום שהשתמשתי בו במהלך התקנת Cobb STS ו-TWM Performance STS.

לפרק את COBB Tuning BPV

על מנת להסיר את הבוכנה, שחרר את אוגן הבסיס מהגוף באמצעות מפתח אלקסן 3 מ”מ. בהתאם לדגם ה-BPV שברשותך, זה עשוי להיות ברגים של 5-6 ראשי שקע. בעת הסרת הבוכנה, היזהר שלא לחתוך את טבעת ה-O. אם ה-O-ring שלך פגום, אתה יכול ליצור קשר עם COBB Tuning להחלפה.

הרכיבו מחדש את COBB Tuning BPV

כדי להרכיב מחדש את ה-BPV, דחפו את הבוכנה בחזרה לתוך הגוף, כדי שהבוכנה לא תבלוט מהגוף. אתה יכול להחזיק את הבוכנה בנקודה זו על ידי הנחת האצבע מעל חיבור הוואקום.

הנח את אוגן הבסיס על הגוף ושעון מחדש את האוגן. אבטח את האוגן באמצעות ברגים של 5-6 ראשי שקעים, בהתאם לדגם, באמצעות מפתח אלקסן 3 מ”מ.

סיכום:

אני כל כך שמח לראות שסתום קל כל כך יוצא לשוק שלא רק נראה ונשמע מגניב, אלא גם מתפקד במלואו, מתכוונן ואינו קפדני ישירות מהקופסה. במשך שנים הפעלתי שסתום Forge בעל קפיץ כחול ו-2 שקעים. זה נתן לי בעיות בלי שימס, זה גם נתן לי בעיות עם שיים אדומה. זה היה 75% בסימן עם 2 shims.

עם ה-Cobb XLE, אני מחזיק את כל החיזוק שלי במהלך המשמרת ואת העוצמה שלו, כלומר אנשים יודעים שאתה בחיזוק. זה גם לא נשמע כמו זוג נינג’ות שמתקוטטים בחרבות מתחת למכסה המנוע כמו שה-Forge עושה.

שימו עין על השסתום שזקוק לשומן, במיוחד האם אתם מפעילים את המצב ההיברידי או שהמכונית שלכם נמצאת בהרבה לחות כמו גשם או שלג. זה יפרק את השומן בבוכנה.

זכור גם שאטם הנייר נחוץ גם בסקובי וגם במאזדה. ראיתי ניסיון של גאון כלשהו לעבור רינג ישר, אלא אם כן האוגן שלך ברמה של 100%, אתה הולך להדליף קצת חיזוק ללא האטם. אז, השתמשו באטם חבר’ה… הוא ניתן לשימוש חוזר ונחוץ עבור היישום שלנו כדי למנוע מהשסתום הזה לדלוף.

ברצוני להודות לגארי שיהאן על שהניח את זה בטעות בקופסה בזמן שהוציא לנו את ה-Cobb FMIC V2.0!

About admin

Check Also

יתרונות (וחסרונות) של התקנת דלתות דו מתקפלות

דלתות דו-קיפול הן הדלתות המתקפלות על עצמן; בין אם הם מגיעים בשניים או ארבעה חלקים …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.